Çirkin veya haksız davranışları ‘sizi ilgilendirmese de’ kendinize dert eder misiniz?

Mesela sırada başkasının önüne geçen, trafikte hatalı sollayan, motoru sürerken gaza ‘ıın ‘ıınn şeklinde basan insanların, sofrada ağzını açarak çiğneyen, sümüğünü silmek yerine içine çeken çocukların bu davranışları dert eder misiniz. nasıl böyle bir şey yapar ya, diye içinizden o tiplere karşı öfke duyar mısınız… umursamamayı başarabiliyor musunuz, nasıl?

Güncellemeler:
ilk kez bir sorunun cevaplarının tamamını çok dolu ve içten buluyorum. teşekkürr ederim hepinize, ayrı ayrı

0|0
14|8

En İyi Kız Görüşü

• ben eğer birgün katil olursam ya ATM önünde ya da Markette kasa sırasında..

valla gazetelerde görürseniz böle elleri kelepçeli deli deli bakan bir kız bilin ki twiternevin :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Benim ''civil courage'' dedikleri olay içimde çok yüksekte.İnsanlara haksızlık yapıldığında herkes sustuğunda orta dalıp bu dogru değildir diyebiliyorum ama inan bana savunduğum insanlar bile bana teşekkür etmiyor.Yoruldum artık her haksızlıkta ayağa kalmaktan.Benim sorumlulugum değilki insanları kurtarmak ve ya korumak.Beni ısırmayan yılan 100 sene yaşasın diyen olmadım hayatım boyunca ama yoruldum.Şimdileri arkami dönüp gidiyorum ve umuyorumki bu haksızlıkları yapanlara ve susanlara devran dönünce onlar içinde susacaklarını bildiğim için içim rahat arkamı dönüp gidiyorum.Haklarında hayırlısı olsun.

0|0
    0|0
  • Çocuklar iğrenç.

O motorlardan çıkan ses nefret uyandırıcı.

Beni ilgilendirmez ama.Bir anlık düşünceler belirir belki, eğer kafam boşsa.Sonra unuturum..Biraz da başkası düşünsün, banane..

0|0
    0|0
  • Onlar rahatsızlık verir ama biri haksız yere başka birine kötü davranırsa buna seyirci kalınmaz,kalınmamalı.Bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı olursak,gün gelir biizm başımız sıkışır kimse yardım etmez.Gerçi ileride karşılığını almak umudu ile değil,gerçekten haksızlığa dur demek için bu iyiliği yapmalıyız.Sonuçta ahlak ve erdem bize bunu söyler.Ama senin verdiğin örneklerdeki insanlar elbette ki rahatsız edici,içimden söylenirim.

0|0
    0|0
  • Beni genelde bağlamaz ama yolda biri beni iterse terslerim.

0|0
    0|0
  • ederim çok ettim durmaıyorum yerimde.sümük,sofrada ağzını açarak çiğnemk bunlara bişey diyemeyeceğim ama sırada başkasının önüne geçme davranışına tahammül eddemiyorum kaç insanın hakkını yiyorlar orada kimse de sesini çkarmıyo.Bu konuda çok hassasım.Birisini hakkının yenmesine tahammül edemiyorum.Gördüğüm şeylerde gidip müdahele ederim.

0|0
    0|0
  • Ederim valla. Benim öyle takıntılarım vardır.

Sakızı cak cak çiğneyip patlatanlara, çay kaşığını uzun süre bardağa çarpa çarpa karıştıranlara , dediğin gibi motor sesine aşırı sinir olurum. Yanımdaysada o kişi hiç tanımasam bile bir kibarca uyarırım..

0|0
    0|0
  • ederim. burnumu hep soktuğum icin de zararlı cıkarım. hakkını savunduğum kişi ya sana ne der. ya memnunmus gibi yapar sonra sana ne der. gecen kız arkadasıma biri küfür ediyordu. cocuğa kızdım. kız da bana "benim hosuma gidiyor küfretmesi" dedi ağıza alınır cümleler değildi hemde bir kıza gelebilecek en iğrenc hakaretler :D

0|0
    0|0
  • içimden öfke duymam direk dışavururum.

0|0
    0|0
  • tanımasam bile gider maydanoz olurum. uyarırım ve tartışırım.

0|0
    0|0
  • Ederim

0|0
    1|0
  • bana dokunmayan yılan bin yaşasın...

böyle olmaz!

0|0
    0|0
  • yemek yerken ağzını açarak cigneyenlere sinir olurum ve uyaririm hatta...

0|0
    0|0
  • çok hassas olduğum bir konudur, rahatsız olduğumu açıkça dile getiririm.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• sofrada ağzını açarak çiğneyen, sümüğünü silmek yerine içine çeken çocukların bu davranışları dert etmem ama uyanık geçinmeye çalışanları kesinlikle uyarırım

1|0
    0|0
  • çocukları dert etmiyorum kesinlikle ama büyük ler yapınca sinirlerim tepeme çıkıyo tepeleyesim geiliyor

0|0
    0|0
  • deli olurum. biri başkasının hakkını gaspediyosa benim hakkımı gaspetmiş gibi sinirlenirim.

0|0
    0|0
  • bazen sınırlerıme hakım olamıyorum

0|0
    0|0
  • sen ne kadar takıntılı bir adammışın be kardeşim

0|0
    0|0
    • bu tercih değil, bu kadar duyarlı olmak beni yıpratıyor, azcık gamsız olmak isterdim,ama yapı işte

• bence olmalısın hakkaten insanı hasta eder

• topluma duyarlı olmak gerekir, mutlaka tepkimi veririm

0|0
    0|0
  • tam adamına sordun.malesef dert eder sinir olurum

0|0
    0|0
  • ben birtek güçlünün güçlüyü ezmeye çalışmasına sessiz kalmam gerisi beni bağlamaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...