Arkadaşınızı intihar ederek öldüğünü öğreniyorsunuz. O haberi aldığınızda ne hissedersiniz?

bir sabah uyanıyorsunuz ve en yakın arkadaşınızı hatta dostum, kardeşim dediğiniz, daha dün beraber çay içip sohpet ettiğiniz insanın intihar ederek öldüğünü öğreniyorsunuz. o an ne hissedersiniz yeterince yanında olamadığınızı düşünüp vicdan azabı duyar mısınız ?

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• Çok yakın bir dostum... Binalarımız ve camlarımız karşı karşıya... Cepten bir çağrı. Anında ikimiz de camdayız. sadece bir-iki bakış ve işaretle anlaşıyoruz. Ya o geliyor ya ben gidiyorum. Sabah kahvaltıdan gecenin bir yarılarına uykumuz gelene kadar beraberiz...

Çok karlı bir kışımız vardı ki tarif edilemeyecek kadar güzeldi. Bütün mahalledeki çocukluk arkadaşları olarak kızlı-erkekli ellerimiz donana kadar kartopu oynuyoruz. Binaların buz tutan garajlarından kayıyoruz. Sonra genelde bize çıkıyoruz. 15 kişi rahat varız. Küçücük odamda herkes yerlere minderlere yığılıyor. Sıcacık bir kupa kahve herkesin elinde... Sonra oynanan oyunlar... Hırsız ki, paaz kaçtı, pis yedili, tabu... Hatta iddialar ileri gidip erkeklere makyaj yapmaya kadar giden gırgır şamata bir kış... Kışın ardından yazın ailecek bir karar verip yazlık kesimde dükkan açmak için uzağa gitme kararı aldılar... Gittiler. Yaz bitti tekrar kış geldi. Ve biz ha bugün ha yarın derken görüşemedik. Bir gün canıma tak etti. Aradım. "H.sonu geliyorsun ve 1 hafta bizdesin tamam mı" dedim. Sözleştik. Fakat bize olması gereken tarihte maalesef arkadaşımı, dostumu kaybettiğimi öğrendim :(((

Kahrolası yazda gitmediğime hep onu beklediğime çok pişmanım... Öyle böyle 8 yıl bitti. En çok da O'nunla ve Annemle içtiğim kahveler lezzetliydi. Belki de kahve düşkünlüğüm Onlardan kaynaklanıyor. Her kahvemi birisine adarım...

2|1
    0|0
    • Ben işuerinde almıştım haberi. İnanmadım önce. İlk yaptığım cebini aramaktı aradım. Ama kapalıydı. Kardeşini aradım. O da kapalıydı. Sonra başka bir arkadaşıma ulaştım. Maalesef haber doğruydu :((( Olduğum yere yığıldım. Haberi alma şeklim de canımı çok acıttığı için sanki nefes alamıyordum.

Kızlar Ne Diyor 10

• Elbetteki üzülürüm insani duygularını kaybetmemiş herkes gibi... Vicdan azabı çekerim neden onun sıkıntısını anlayamadım yardımcı olamadım diye Dost kazanmak çok zor dostlarıma zeval gelsin istemem ben çekerim bana getir

0|1
    0|0
  • Her insanın kendi içinde yaşadıkları vardır.. Dost, kardeş kendimizi böyle değerlendiriyor olabiliriz ama bazen öyle sorunlar olur ki ( ki bazıları küçük bile sayılabilir. ) ama insanın söylemeye dili varmaz, belki utanır, belki çok saçma olduğunun o da farkındadır. Bu yüzden vicdan azabı duymazdım, çünkü bana bahsetmediği bir konuyu ben nasıl onun lehine çevirebilirdim, onun yanında olabilirdim ki..

Üzülmek konusuna deyinmiyorum, dünyam başıma yıkılırdı ama vicdan azabı duymazdım.

0|0
    0|0
    • peki ya onu o kötü son götüren olayı veya olaylar zincirini en yakından görüpte sessiz kalmayı tercih etmişseniz veya sadece kendi doğrularınız yüzünden arkadaşınızın düşüncelerini yaptıklarını yok saymışsanız o zaman da mı sızlamaz vicdanınız ?

• O zaman soruyu öyle sorsaydın. Keşkelerim olur ama insanın hayatından vazgeçmesinin sebebi sen olamazsın, o kendi seçimidir.. Dil dökseydin ayaklarına kapansaydın da hayatından bile vazgeçmeyi göze almış bir adamı döndürmek zor olur..

• o an neye uğradığımı şaşırırım çok üzülürüm ama kendimi suçlamam

0|1
    0|0
  • Mahvolurum ya.

0|1
    0|0
  • olağan şeyler etkilemez

0|0
    0|1
  • üzülürüm çok ama kendimi suçlamam ..

0|0
    0|0
  • Dostum yok, o yüzden sorun yok.

0|0
    0|0
  • Üzülürüm tabikide benim arkadaşlarım canım kadar değerlidir benim için..

0|0
    0|0
  • üzülürüm ama kendimi suçlamam dini yönü azmış allah affetsin derim dua ederim

0|0
    0|0
  • Hiç o Kadar Yakn arkadasm olmadı..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Başın sağolsun, demek ki senin onu anlayamayacağın kadar uzakmış yaşadığı dünyaya, kendini suçlaman yersiz ama üzücü bir durum. Allah ailesine sabır versin.

0|1
    0|0
  • Merhaba,

Aynı evi paylaştığımız bir meslektaşım birgün gelip "BEN İNTİHAR EDECEĞİM" dedi. Tüm ilgilere anlatmama rağmen kimse inanmadı. Ben tek başıma mücadele ettim, onunla sürekli konuştum ama 3 gün içinde silahla hayatına son verdi. Geriye 6 aylık evli olduğu eşi (bebekte bekliyorlarmış) kaldı. 25 yaşındaki iki gencin hayatı söndü. İntihar sebebi ise mezhep ayrılılıklarından dolayı ailelerin bunaltması. Yazık.

0|1
    0|0
  • hayatı sorgularım... kendimi sorgularım... ve beni değiştireceği kesin bir döngüyü sorgularım .. yaşarım...

0|1
    0|0
  • içimden bir parça eksilir..hayatımdan bir parça eksilir...herzaman eksikliğini duyarım..boşluğunu dolduramam..

0|1
    0|0
  • sadece aklımadan birşey geçer . "SALAK"

yaşadım biliyorum

0|1
    0|0
  • şaşırırım donar kalırım öyle kendime gelemem bi süre

0|1
    0|0
  • bana anlatamadıgı bır sorunu varsa demekkı yeterınce yakın degılız derım

0|1
    0|1
  • kolay bir olay değil ama kendini suçlamana gerek yok bence ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...