Arkadaşımın başı kocasıyla dertte.

En yakınım kankamın başı kocasınla dertte. Nasıl mı? Adamı deli gibi seviyordu, evlendiler her şeye karşı durup keşke evlenmeselerdi ona deli olan kişi gitti psikopatın biri oldu. Adam bir ay olmadan dövdü, her gün aşağıladı, dünya güzeli okumuş kızı her gün aldattı, eve kapattı. Sokağa bile çıkamıyor bu zamanda kızın evine adamın sevgilisi geldi neler neler ayrılmak isteyince tehdit etti. Önce ailesi ile şimdi de çocuklarını kaçırmakla tehdit ediyor ve de doğru düzgün ev bile açmadı annesinde çocukları ile son 6 aydır sürekli annesinde kira ödemiyor beyfendi her gün ağlamaktan kan oldu gözleri bilmeden yaptığı bu hatadan nasıl kurtulur arkadaşım yardım edin fikir vererek bu altı senelik işkenceden nasıl kurtulur?

Güncellemeler:
arkadaşlar alphamule adlı arkadaşın yorumunu gördünüz mübir okuyun demekki böyle insanlar mevcut dövmeyi hoş gören inanamıyorum arkadaşım 2 üniversite bitirdi mankaen gibi ve melek huylu tek suçu sevmek saflık onların kurbanı oldu kız
ve inanılmaz ama 6 senedir kızı kızın annesine bırakıp kendi hayatını yaşıyor eğer ki o istediğni yapmazsa dünyayı dar ediyor bunun konunla engeli yok yaparsa dahada kötü olacak bende eminim yani gerçekten durumu kötü arkadaşlar ben çözümsüz kalıyorum

0|0
12|9

En İyi Erkek Görüşü

• sana bir kez daha cevap vereceğim. bir daha da vermem. bu konu beni çok etkiliyor çünkü. rahatsızlık duyuyorum duydukça. benim bu adam yakınlarımda olsa kollarını bacaklarını bir daha işe yarayamacak hale getirene kadar döverim. benim en sinirlendiğim konuların başında kadınlara uygulanan şiddet var. o adam şerefsizmiş. arkadaşın ise işe yaramaz, cesaretsiz, yüreksiz biri. ne olacaksa olsun. bir canın var. kimi tehdit ediyorsa da yapacağını yapsın. bu ne ya. gitsin şikayet etsin. ailesi akrabası neden yardımcı olmuyor. bu dünyada o kıza yardımcı olacak kimse kalmadı mı? öyle bir anlatıyorsunuz ki çıldırıyorum. cevap vermesem sosyal sorumluluk düşüncesinden uzaklaştığımı düşünüyorum. her türlü insan var ama birinin hakkından gelecek başka biri de var unutma. yazık gerçekten hayatta bayanlara hep üzüldüm üzülmeye de devam edeceğim çünkü kimse sonradan bu kadar değişmez ben inanmıyorum. ben daha önce de anlattım benim kız arkadaşım eski nişanlısına aailesinin zoruyla verildi. evlenmek üzereler şimdi. ama kız da ondan vazgeçmiyor. ve daha sözlü iken sokak ortalarında çocuk ona demediğini yapmadığı rezilliği bırakmamış. demek ki evlendikten sonra çok daha fazlası olacak bu kesin. kıza da söyledim. ama bu kıza artık üzülmüyorum çünkü adamın huyu suyu ortada. bunu göremiyen bayana da acımam kusura bakmayın. allah size akıl vermiş biraz kullanın. yaratılış olarak bizden zayıf olsanız da aklınızla yapamayacağınız olmadığına inanan insanlardanım. iyi anlamda söylüyorum. siz şeytana papucunu ters giydirecek kapasitedesiniz...

0|0
    0|0
    • fikirlerinize bende katılıyorum ama anlattıklarım gerçek olaylar daha da fazlası var ama anlatıp herkesi sıkmak istemiyorum elimde olsa aynı şeyleri bende yapmak isterdim kızın elini kolunu ailesi ve çocukları ile bağlıyor adi adam o çocuklarından ayrılmamak adına kaçmayı bile düşünüyor fakat bu sefer ailesinin başına geleceklerden yapamıyor yorumunuz için gerçekten teşekkürler

• Şiddete karşı olan bir insanın adalet anlayışının dayak olması ironilerin en lezizi.

Erkekler Ne Diyor 8

• avukata gidinnnnnnnn

1|0
    0|0
  • iyi bir avukatla olay cozulur

0|1
    0|0
  • herşeyin çözümü vardır iyi veya kötü

1|1
    0|0
  • boşanmalı mutlaka

1|1
    0|0
  • ben aslında bu tür haberleri okuyunca çok üzülüyorum.herşeyden önce ayaklar üzerinde durmayı ve kendi kendine yetebilmeyi kadınlar önce öğrenmeli...daha sonra erkeği mutlaka ama mutlaka para sızdırılacak atm gibi görmemeli...tüm ilişkisinde,başlangıcından sonuna kadar,tanışma,flört,nişanlılık ve evlilikte ''erkektir hesabı o öder'' mantığı bana çok ters gelir.evlendikten sonra kazançlar birleştiriliyorsa başka tabiii.

erkek karşısında dirayetli durabilen kadın,yukarıda okuduğumuz muameleye maruz kalmaz diye düşünüyorum...

son olarak ev bir miting alanı,erkekte mitinge gelmiş dinleyici muamaelesi yapılmamalıdır.unutmayın çok ve gereksiz konuşan ciddiye alınmaz...

sayın hanımlar mutlaka; paylaştığınız hayatın yarısı ve elmanın bir tarafı olun.neydi'''taraf olmayan ber taraf olur''' du değilmi? ağırlığınız olsun ve yokluğunuz hissedilsi..bütün yükü kocaya bırakmayın..saygılar sunarım...

0|0
    0|0
    • EKİ; erkekten herşeyi istemeyin.lütfen evlenene kadar babadan,evlenincede kocadan,o öldüğündede oğuldan istemeyin.yemek,elbise,tatil vs isterseniz,erkeğin aklınada şu gelir;'''madem herşeyi ben alıyorum dur birde kadın alayım ne olacak''' der...

• ayrılsın kurtulsun başka yol yok. istediği kadar etsin tehdit havlayan köpek ısırmaz merak etmeyin kimsesi yok mu arkadaşının ya o kadar basit mi bunlar

1|1
    0|0
  • avukata gidip o adamdan kurtulmali... sen de bundan ders cikart, deli gibi asikken evlenilmez kimseyle, sevip hatasiyla da mantikli bir ev kurabilecegin kisiyle evlenilir

0|0
    0|0
  • Dediğin kadar dünya güzeli ve okumuş olsaydı aldatmazdı, ondan başkasını arzulamazdı. Muhtemelen gayet muşmula suratlı, çaçaron ve çekilmez bir haspa. Layığını bulmuş gayet. Zaten bu dünyada herkes layığını bulur. Allah'ın hikmetinden sorgu sual edilmez.

0|0
    8|2
    • ana, yoruma bak. gitsin kadın camdan atlasın o zaman. hiç mi için acımadı bunu söylerken?

• Kuyruk acisi var belli :) hic kimse bu tip hakaretleri haketmez bu hayatta, her zamanda herkes kalbine gore bulamiyor malesef cunku ask her zmn ot'a konmayablr arkadasim.

• arkadaşımız sibel can kadar güzel ama bu iş güzellikle alakalı değil bence sen hayatı bilmiyorsun.adam piskopat her şey onun zannediyor

Kızlar Ne Diyor 12

• Ailesinden yardım istesin.Çocuğunuda alıp ailesinin yanına taşınsın ve bir an evvel mahkemeye başvursun .Tehdit ederse veya evlerine gelirse polis çağırsın şikayetçi olsun evine, kendisine yaklaşmasını engellemiş olur .Yaptıklarını kanıtlayacak şahitleri de olmalı .Kendisine ailesine saldırırsa yaşadıkları eve zorla girmeye kalkarsa çocuğunu kaçırmaya çalışırsa eğer şikayetçi oldukları takdirde tuttuklanacaktır.

0|1
    0|0
  • avukata gidin polise gidin dava açın ona 50 metreden yakına bile yaklaşamasın boşansın çocuklarıda zaten anneye veririrler.yapılcak tek şey bu canım.en demokratikçe izlenebilecek yol bu.belki o hayvanca davranıyo ama siz insanca hakkıonızı arayın.gerçi hayvanlar bile sağdık eşlerine.bir yunus balığının eşi öldümü bi daha bi eşi olmaz hep ponun acısıyla yaşar.çoğu insan bunun kudretine bile sahip değildir.ama neyse bunlar önemli değil.siz yapmamn gerekeni biliyorsunuz.hatta dövüyosa darp raporuda alın.çocuklarınb psikolojisi o arkadaşının psikolojisi inanılmaz derecede bozulmuştur.o adamda Allahından bulur inşallah cezasını.

0|0
    0|0
    • Allah dualarını kabul etsin ve herşeyi kalbine göre versin.

• teşekkür ederim canım..ama asıl Allah bu adamın belasını versin. eğer işler daha kötüleşçek diyorsan hukukta yardım edemiyor diyorsan bu iş biraz sana kalıyor.erol evcil gibi adamlarla tanış yardım iste.bak ne kadar suçlu mafya olsalarda inan bana namus ve böyle konularda çok hassaslardır.o adama gereken cezayı verirler.sadece gözünü korkut demeniz yeterli.devletin halledemediğini derin devlet halleder :) erol evcil vicdanlı insandır bak tavsiye ederim ama senin bildiğin biri varsa o da olur.

• güzel bir yol tavsiyeni unutmayarak hemen ileteceğim dostuma sağol

• aile içi eşlerin birbirlerine uyguladığı şiddette doktor raporu alınırsa ve kadın kocasından şikayetçi olursa 1 yıl ile 5 yıl hapis cezası ve uzaklaştırma alıyor.eğer savcılıktan tehdit ettiğine dair şikayetçi olmazsa boşanma davası açsa bile zaten gözünü korkutmuş olan koca durmayacaktır.sokak ortasında bile boşanmış kocanın karısına silah yağdırdığını her gün görüyoruz.öncelikle kendine güvenilir bir yer bulmalı ve diğer yasal yolları kullanarak ceza alması sağlanmalıdır.yoksa yanındayken bile bu kadar eziyet eden bir insan bütün bunlar yapılırken asla boş durmaz.

0|0
    0|0
  • o arkadaşın yorumunu okudum tabi..ciddiye almasın almayın..kimse bu yapılanları haketmez ister güzel ister çirkin olsun.

0|0
    0|0
    • güncellemene istinaden devam ediyorum çözümü var sadece biraz cesaret gerek.

• evi terkedip boşanma davası açsın. ayrıca eşinin kendini tehdit ettiğini de savcılığa bildirsin uzaklaştırma alıyor. dava 3-5 ay içinde sonuçlanacaktır. allah yardımcısı olsun. yalnız ailesine olan biteni anlatsın..sahip çıksınlar

0|0
    0|0
  • Artık kadına ve çocuklara şiddet uygulayan kişi yanlış hatırlamıyosam en az 1 seneden başlayan hapis cezasına çarptırılıyo.Sakın sessiz kalmasın.Kendini ezdirdikçe adam daha fazla şiddet uygulayacak bu durumdan güç alarak.Şu haberi seninle paylaşıyım... link

0|0
    0|0
  • 1 dakika beklemesin ayrılsın

0|3
    0|0
  • bu kadınlara özel yardım hattını sadece arkadaşın değil,onun için endişe duyuosan sen bile arayıp durumu bildirebilirsin.çünkü zaten bu hatta etrafınızda şiddet gören kadın varsa bize bildirim sloganıyla açılmış bi yardım hattıdır.

0|0
    0|0
  • Adamı polise şikayet etsin. Sonrada direk boşanma

davası açsın.

Adam zaten düzelmez, en iyisi kız kendini kurtarsın. Geç kalmış bile.

0|0
    0|0
    • adamın düzelmeyeceği kesinde işte kene gibi kanınıda canınıda yiyor kızın

• 183 nolu kadına şiddet hattını arayarak hem yasal yardım hemde korunma talebinde bulunabilir.

0|0
    0|0
  • bu durumda yapılacak tek şey boşanmak .

0|0
    0|0
  • umarım çözülmüştür

0|0
    0|0
Yükleniyor...