Uzun yürüyüşler yapmak üst bacakları inceltir mi?

günde 8500-10.000 arası adım atıyorum ama bir etkisi oluyo mudur bacağıma

0|1
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun yazdığım için özür dilerim ama yazdıklarımın faydalı olacağını düşünüyorum.
    Kesinlikle bir iş yaramaz. Yürüyerek zayıflama diye bir şey yok. Tempolu bir şekilde koşmanız ya da bisiklet kullanmanız gerekli. Tempolu koşu demek hızlı koşmak demek değil, adımlama ile nefes alış verişin birbiriyle belli bir uyumu olması demek. Kendine ideal temponu bulup yavaş yavaş, minik adımlarla koşmak çok faydalı olacaktır. Nefes alışverişini düzene sokarsan daha uzun süre yorulmadan koşabilirsin. Örneğin benim nefes alışım 4 adım, verişim de 4 adım sürüyo. Tabi koşu yaptığın zeminin düz olması, kalabalık olmaması önemli. Koşudan önce de fazla sıvı tüketmezsen yine performansını artırmış olursun. Ayrıca koşarken önemli olan mesafe değil, koştuğun süredir. Vücut yapını bilmiyorum ama obez denecek kadar kalın bacakların yoksa, sabahları 10 - 15dk koşmakbacak inceltmeni hızlandırıcaktır. Tabi iş koşmayla da yetmez, yediklerine de dikkat edip, gün içinde de fazla hareketsiz kalmamalısın. Zaten düzenli şekilde spora verirsen kendini, hareketsizlik zulüm gelir. Fitness olaylarına girmeye gerek yok. Vücudunu az biraz zorla, o da sana iyi karşılık verecektir. Sormak istediğin başka şyler varsa da sormaya çekinme :)

1|0
    0|0
    • 3ay

Gecen yil yurume ve diyetle 6 kilo verdim.

• 3ay

@Lonelyman97 hahahaha heryerde kapalı spor salonu varmış, heryerde ağaçlık koşu yolu olan yer varmış bir git işine. Sana zaman kavramıyla ilgili son dersi öğretiyim. 12-15 arası öğle saatidir. 15-18 arası akşamüstü ya da ÖĞLEDEN SONRA diye bilinir. Sana kapalı spor salonlarıyla ve parklarla dolu ütopyanda başarılar. Şunu da ekliyim her türlü hareket kalori yaktırır. Yürüyerek yağ yakamazsın. Yağları yakmak için çok daha fazla nefes alışverişi gerekir. Süperakıllı kardeşim, nerde hareket orada bereket. Git de biraz biyoloji ve kimya öğren. ya da en iyisi akıl al da saatleri öğren.

• 3ay

Sen milleti yanlış yönlendiriyosun. Kapalı salon olsa, ağaçlık alan olsa ne olur. Sen 30derecede gölgede yürü bakalım ne kadar verim alabilceksin. Ne kadar süre yorilmicaksın. Süperzeka.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Inceltir evet ama yemegide azaltarsan tabe

1|0
    0|0
  • Olur tabiki. Ama hızlı yürüyeceksin. Birde parklarda spor aletleri var onlarlada çalış 2 aya farkı görürsün

1|0
    0|0
  • Oluyordur tabii ama fazla etki ettiğini sanmıyorum. Bir spor salonuna yazılıp kardiyo yapabilirsiniz ya da hocanızın size vereceği programları uygulayabilirsiniz.

1|0
    0|0
  • Bacakların incelir. Merdiven çık biraz

1|0
    0|0
  • yürümek pek iş yaramaz ip atlamaya calis tavsiyem sana

1|0
    0|0
  • Hiçbir işe yaramaz

0|0
    0|0
  • İnceltiyor...

0|1
    0|0
  • inceltir

0|0
    0|0
  • inceltirr

0|0
    0|0
  • Rampa tırman merdiven çık başka türlü olmaz

0|0
    0|0
  • Kas yaparsin.

0|0
    0|1
  • İnceltir

0|0
    0|0
  • Oliyodur

0|0
    0|0
  • Yedigine bagli aldigin kalori harcadigindan az olursa zayiflarsin

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet onu biliyorum zaten :)

• İdeal bir yürüyüz çook abarrı degil bence

0|0
    0|0
  • günde 20 km den fazla yüzüyorum. inceldiğini görmedim. d

0|0
    0|1
  • etkisi olmaz. ancak olan duzeyi korur. bacak kaslari oyle kolay incelmez. yapi ile alakali..

0|0
    0|0
  • Olur mutlaka herhalde yani galiba zannedersem olur

0|0
    0|0
  • İncelmez

0|0
    0|0
  • İnsan kilo alırken alttan verirken üstten verir o tarafa hemen gelmez

0|0
    0|0
  • Olmaz, kardiyo yapın diyetle.