Futbolun kime ne yararı var?

Amacım eleştirme değil. Futbol için tartışma küfür kavga cana bile kıyan var bu futbolun kime ne yararı var futbolcular parayı cebe atıyor milletde kendini yiyor bu konuda düşünceleriniz nedir?

0|0
7|14

En İyi Kız Görüşü

• karşı takımdan olanlar şuana kadar bana ''yok pis yok dönek ''derlerdi bende dönüp dedim ki ''eğer bir daha bana böyle bir şey dersen senle arkadaşlığımı keserim bir takım yüzünden bana bu şekilde hakaret eden insan benm arkadaşım olamaz'' dedim ondan sonrada bir dahada bana bir şey demediler.. yok yani anlamıyorum adamlar orada koşup kazanıyor ter döküyor bunlar gelip burada kendileri oynayıp kazanmış gibi böbürleniyorlar yok yani tamam sevinin ama yollarda silah sıkıp karşı takımdaki adamı öldürerek değil en azından insan olduğunuzu hatırlayın. ve insan gibi kutlayın

0|1
    0|0
    • Onlara sor futbolu seviyorum der ama sevgi değil akılsızlık sevginin var madem hani saygın

zevk için takım tutmak normal ama bunu şiddet gözüyle görünce hiç bir anlamı yok

adam gibi otur izle

• yaniii fenerbahçeliyim ama şuna gerçekten çok sinir oldum fenerlinin biri adam gs formsı giymiş diye adamı öldürüyor. nasıl bir vicdandır bu nasıl yaşayacaksın ya da fb oyuncularından biri çenesine tekme yiyerek kanlar içinde yere yığılıyor gsliler çıkıp seviniyor ohh çekiyor olabilirmi böyle bir şey o adamm formasında Türk bayrağını taşıyor Türk... bu kadarmı düştünüz yaa...

Kızlar Ne Diyor 6

• zarar yarar olarak bakmamak gerek.eğer bir kere futbolu seviyorsan ilk önce takımını belirler sonra onu desteklersin,yavaş yavaş hayatının bir parçası olur ve öyle gider:))

0|1
    0|0
  • boşlukta olanlar bişeyin fanatiği olunca kendini biyere ait hissediyor bana kalırsa bu asalaklık saçmalık..bir justin bieber hayranı kadar denyolar benim gözümde :D okadar parayı verip birde maça gidiyorlarya üstüne bide dayak yiyyorlar yoruluyorlar oturupta enayilik bunun neresinde diye düşünmüyorlar :D

0|1
    0|0
    • Aynen çok haklısın hayran olduğuna zarar vermek gibi verilen parada çabası:))

• çokkkk haklısın :)

hiç anlam veremiyorum yaa bu duruma.

0|1
    0|0
  • babama. adamın morali ne kadar bozuk olursa olsun fenerbahçenin yendiği bir maçı izleyince bir anda değişiyor :)

0|1
    0|0
  • sadece rant elde edenlere yararı. yarardan çok zararı var bence.

0|1
    0|0
  • Doğru amacla kullanılırsa yararı olur.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• "Looking for Eric" filmini izlerseniz bu sorunun cevabını az da olsa alacaksınız.

futbol sadece futbol değildir.

yalnızca "seyirci" olarak takip edildiğinde bence de tutkudan ve tatminden öte bir fayda sağlamaz. ama bir SEVDA dır.

ama seyretmenin ötesine geçince iş değişir. oynayanlar en başta 2 konuda avantajlı.. birincisi sağlıklı yaşam ve spor.. ikincisiyse takım oyununu, kollektif ruhu, dayanışmayı öğrenmek.

bir kez daha bakınız: Looking for Eric :)

futbolu sadece eğlencedir şeklinde sığ kalıplara sokmayalım lütfen :)

0|1
    0|0
  • stres atarsın,sağlıklı yaşarsın

0|1
    0|2
  • keyif ve spor

0|1
    0|0
  • Hiçbir zaman için fanatik olmadım, özellikle de bu tür konularda başka insanlara zarar verecek duruma gelmedim. Zaten futbolla pek aram da yoktur. Yapılmaması gereken, yakışmayan davranışlar. Sporu düşmanlığa dönüştürüyorlar.

0|1
    0|0
  • Bende anlamıyorum kardeşim bana sorarsan ülkemizdeki insanların hayatında bir boşluk var ve bu boşluğu futbol fanatikliği ile dolduruyorlar bu nedenle bu kadar kötü olaylara sebebiyet verebiliyorlar İngiliz takımlarının taraftarlarını inceledim adamlar takımları gol attığında alkışlıyorlar , tribünlerde bayan taraftar sayısı bize göre çok daha fazla... Ne gerek var kavgaya spor barış içinde de desteklenemez mi?

0|1
    1|0
    • Kesinlikle eğlence için spor içinse güzel ilgizlizler mantikli isin zevkinde onlar kim yenerse yensin maksat spor diyorlar.

• kazandığımızda rakipleri kızdırırız esilayı kızdırmak çok keyifli mesela :)))

0|1
    0|0
  • Neden bilgisayar oyunu oynuyorsak, film izliyorsak, sosyal aktivitede bulunuyorsak o yüzden. Sadece keyif almak için.

0|1
    0|0
  • Ben o tür insanları hiç anlamam, Galatasaray'lıyım ve yenilince üzülmem ya da yendiğinde sevinçten ayağa fırlamam.

0|1
    1|0
    • En güzeli yapıyorsun Bencede ne anlamı var zevk alıyorsanız maçtan adaplı izle bağırmak zıplamak çok gereksizce.

• Öylesini çok gördüm ama yapacak bir şey yok, adamı çekip ne yapıyorsun diyemiyorsun, en iyisi takmayacaksın.

• eğlencelidir taraftar olmak en basitinden bu yarar sayılır ama fanatiklik hastalık şiddetle kaçınmalı.

0|1
    0|0
  • Einstain zeki adamların yanına gitmiş "dünyayı nasıl kurtaracağız"ı konuşmuş, orta kapasitedekilerin yanına geldiğinde ise ekonomiden ve düzeltmekten bahsetmişler, ahmakların yanına gidince de futboldan konuşmuşlar. Kimseye hiçbir yararı yok :)) eğlenceden başka

0|1
    0|0
  • Hayatında daha önce spor ile ugrasmamıs ve isi gücü olmayan bos insanlar takımları icin birbirini yer.

Sporun ne oldugunu bilen,isi-gücü olan adam gene takım tutar ama sonuc ne olursa olsun taşkınlık cıkarmaz.Mac bittimi efendi gibi evine gider.Futbol izlemeyi bir hobi olarak görür.

0|1
    1|0
  • kapitalist sisteme faydası var...

0|1
    1|0
  • aynn neyin peşindeler anlaamıyrum bu kadarına gerq yoq

0|0
    0|0
  • savaşında kimseye yararı yok ama devletler birbirini yiyor, iyi niyet yok.

sektörde milyar dolarlar dönüyor böyle gelmiş böyle gider gibi.

0|1
    1|0
    • Savaşın yarari çok neden vatani milleti sonuç ülke düzeni için futbolla hiç bir ortak yani yok

• ben fanatik biri değilim hafta bir maçımı izlerim arkadaşlarla vs, kime ne yararı olur bilmem, dünyadak neyin neye yararı varki.

dünyada o kadar saçmalık varki, en son sorgunacak olay futbolun ne yararı olduğu bence.

• Futbol eğlence için ışte zarar vermek niye bunu anlayamıyor insan.

Yükleniyor...