Sporcu arkadaşlar yaptığım diyeti değerlendirir misiniz?

Lütfen hepsini okuyun...

Sabahları 2-3 dilim karabuğdaylı, çavdarlı veya kepekli ekmek yiyorum, çok az yağ ile pişirilmiş menemen yiyorum yanında da az peynir birkaç dilim domates salatalık yiyorum

Öğlen: kahvaltımı 10-11 gibi yaptığım için öğle yemeğim ara öğün gibi oluyor
Haftanın 3-4 günü 1 tane meyve üzerine tarçın atıp ve bimdeki dondurmadan (dudi) yiyorum kalorisi en düşük o (124 kalori)
haftada 2-3 günde 1 tane meyve ile aktivia yiyorum

Akşam: 1 kase çorba, salata, 1 kase sebze ve yoğurt yiyorum

Gelelim koşuya hergün 1-2 saat yürüyorum yarım saat de koşuyorum.(bir yürüyüş parkuru var ve orda 1 koşup 1 yürüyüş şeklinde yapıyorum)

Koşmak kas yapar, kalın bacakları olanlara koşmak önerilmez tarzı yazılar okudum kararsız kaldım acaba diyetim veya sporum kafama göre yaptığım için yanlış mı baıp değerlendirir misiniz (Myfitnes uygulaması kullanıyorum günde 1100-1300 kalori arası besleniyorum yürüyüşle de 200-300 yakıyorum?

Ve boyum 1.70 kilom 65 böyle devam ederek 5 haftada 5 kilo verdim ama sağlıklı vermeye uğraşmama rağmen sanki vücudum değişmedi gibi ben 10 kilo daha vermek istiyorum ve bacaklarım kalın onu inceltmek en büyük hedefim bana yardımcı olur musunuz?
Squata başlamayı düşünüyorum ama 1 ay sonra okul açılacak malesef spor yapamayacağım ama hareketli bir yaşam tarzım olacak metrobüste 1 durak erken inmek metronun merdivenlerini yürüyen merdiven ile değil yürüyerek inip çıkarak beslenmeme dikkat ederek olur mu bu iş lütfen yardımcı olun şu bacakları eritmek istiyorum artık :'( ?

Güncellemeler:
3ay Spor yapan ilgili arkadaşlar bekleniyor..

0|1
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• koşu bacağını kalınlaştırmaz kilo verdikçe bacağındaki karnındaki vs yağ dokuları azalcak ama hızlı verdiğin için deri bu küçülmeye ayak uyduramayacak ve yine yağlı biraz sarkık görüntü oluşacak squat vs kas geliştirme hareketleri yaparsan sıkılaşırsın. diyetinde protein hiç yok ve activia dondurma vs. çok şeker içeriyor. biraz haşlanmış yumurta et ve süt ekle

0|0
    0|0
    • 3ay

Sabah menemen yiyorum ya orda yumurta var peynir var akşam yoğurt var yetmez mi? Birde aynen merak ettiğim o ben nasıl bir egzersiz uygulamalıyım o halde yardım eder misin? Günde ne kadar yürüyüş ne kadar koşu ne kadar squat?

• 3ay

Zaten büyükse :)

• 3ay

yağ yakmak kolay kas yapmak zor

En İyi Kız Görüşü

• Ben sporcuyum milli yuzucuyum bir diyet listesi önericem ve youtubeda b. k. k idmanlarini yap her gun ve yurumeye devam et yuzmeyide oneririm cok zayiflatiyo
    Gelelim 6 Ögünlük Menümüze:

Sabahları: 2 dilim ekmek+ 5 zeytin+ 1 kutu büyüklügü peynir+ domates+ salata+bol yeşillik+1 yumurta+ şekersiz çay

Aralarda: 1 çay bardağı yoğurt

Öğlenleri: 8 yemek kaşığ sebze yemeği+ 100 gr yoğurt+ 1 kepçe çorba+ bol salata

Aralarda: 1 çay bardağı beyaz leblebi

Akşamları: 100 gr tavuk+100 gr yoğurt+ 2 kaşık makarna ya da pilav + bol salata

Aralarda: 1 mandalina+ 1 elma

0|0
    0|0
    • 3ay

Çok teşekkür ederim :) Ama bu çok fazla değil mi akşam makarna pilav falan
      Birde yüzme imkanım yok ve bacak inceltmek istiyorum bana o yönde tavsiye verirsen sevinirim ne kadar yürümeli ne kadar koşmalı ne kadar egzersiz yapmalı hiçbir fikrim yok

• 3ay

Yoo cok degil orda bir sebze yemegi de yiyebilirsin yani degistirme sansin var
      Sabah kalkar kalkmaz bir bardak ılık limonlu su ic kahvaltıdan önce 1 saat tempolu yürü öglen saatlerinde dedigim b. k. k idmanlarini ac youtubedan onlari uygula bir kac tane daha video biliyorum Şu an mobilim netten girince link atarim suam adlarini hatirlamiyorum ve gunluk hayatinda her zaman hareketli ol mesela mutfaga giderken bile yavas yavas degilde hizli git gunluk hayatindada hareketli ol temizlik yaparken bile

• 3ay

Tamam benim diyetim. yanlış galiba onu değiştireceğim birde dediğin programları yapacağım ama ancak 1 ay yapabilirim. sonra okul açılıyor staj var ev okul arası 2 saat falan hiç zamanım kalmıyor ve ben ancak dediğin gibi hareketli olup yediklerime dikkat ederek ideal fiziğe ulaşır mıyım :/ şu an fazla kilom. yok ama bacaklarım çok kalın :'(

Erkekler Ne Diyor 4

• Kahvaltın için : 1 Tam yumurta kibrit kutusu kadar yarım yağlı ya da yağsız peynir 1 domates 1 salatalık içecek yağsız süt olabilir şekersiz ( ya da tatlandırıcılı ) Çay ya da yeşil çay bazen küçük bir sosis ya da nugget kahvaltına uyarlayabilirsin.

Diyette dondurma olmaz bu arada :)

Öğlen : sebze yemeği yiyebilirsin 1 ya da 2 dilim tambuğday çavdar kepekli ekmek

Ara öğünlerin kesinlikle olsun

Ara öğünlerde : 1 avuç bade & 2 ceviz & 1 avuç fındık & Yoğurt & meyve

0|0
    1|0
    • 3ay

Sonunda ilgili bir yorum teşekkür ederim :)

Şimdi dondurma olmaz biliyorum ama tatlıdan vazgeçemiyorum yani tarçın atıyorum ona rağmen birde :/ tamam dondurmayı çıkarıp aktiviayı koyayım o da 100 kalori zaten.. Bu şekilde değerlendirir misin aralarda bir şey yemiyorum ama leblebi kuruüzüm ceviz falan yesem okey midir?

• 3ay

Seni takip ettim mesaj atar mısın

• 3ay

tamamdır hocam

• devam et tombiş

0|0
    2|0
    • 3ay

Senden mantıklı bir yorum gelemez zaten

• sporcuyum fakat anlamam çünnkü benim diyetim kilo almak üzerine :D

0|0
    0|0