Para en büyük estetiktir sözü doğrumudur ?

Söz böylemiydi tam emin değilim neyse anlatmak istenilen açık ve net.

Arkadaş ortamın da konuşurken şöyle birşey anlatıldı.

"kız asgari üzretle çalışıyor adam doktor ve aynı yerde. Adam çirkin yani görünüş olarak duruş olarak göz var nizam var çirkin işte .Güzel ve çirkin kavramı varsa eğer buna çirkin denir kısaca.Ama doktor maaşı iyi.

Kız önceleri bu adam için "ne biçim tipi var bununla kim evlenir bu ne gıcık birşey "diyormuş.

Birgün adam buna teklif etmiş . Anına kabul etmiş. Şimdi nişanlanmışlar.

Ne değişti ?

"Ateş karşısında bozulmayan altın , altın karşısında bozulmayan kadın , kadın karşısında bozulmayan erkek kalitelidir."

"İnsan paranon sahtesini yapar , para da insanın"

"insanın kaznadığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur"

Bilindik bir mevzuydu bel ki yine de böyle olaylar asabımı bozuyor.

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Diyojen gündüz vakti fenerle dolaşıp "dürüst bir adam arıyorum" der.. Milonyumun paralı ayısı "bana felsefe yapma lan" der..

Onun verileri ile bizde halk dili kullanabiliriz demek bu: İnsanlar eskiden "yavşaktı" yine öyleler..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• nasıl bir estetiktir anlayamadım.olsa olsa insan hayatını kolaylaştıran bir araç olur bence.

0|0
    0|0
  • paranın açmadığı kapı yoktur sözünü hatırlattı..

0|0
    0|0
  • milletin seçimi seni germesin.o parayla mutlu oluyodur .para lazımda aşkı satın alacak kadar güçlü değil

0|0
    0|0
  • bazilari icin para herseydir.nedense parayla satin alabilecegin degerdedirler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• napayım cebimdeki parayı mı yakayım, mesleğimden istifa mı edeyim

1|0
    0|1
  • Sonradan görmeler söylemiştir

0|0
    0|0
  • benimde asabımı bozuyor o tip kadınlardan nefret ediyorum hayvanla farkları yok

0|0
    0|0
  • O süre içinde fikirlerini, huyunu sevmiştir adamın olamaz mı? Herşey tip mi?

0|0
    0|0
    • Herşey tip değil de herşey para olabilir. Süreç uzun olsa haklı olabilirsin.Zamanla denilebilir. Süreç kısaysa paradır.

• Sen şuna ben paralı ve tipsizim ucu bana dokundu desene. Azcık kendine güvenin olsaydı zaten gizliden cevap yazmazdın. Şimdi zevzeklik yapmadan usuldan yol al.

• Bence sen parasız ve tipsiz loserin tekisin. Sorduğun sorudan anlaşılan bu zaten. Yol al.

Yükleniyor...