Zayıflamak için koşmak mı daha iyi yürümek mi ?

Zayıflamakla kast ettiğim, en fazla kilo vermek

Cevabın yürümek ise... nasıl yürümek... ne kadar süre... hızlı mı yavaş mı ?

Koşmaksa kaç saat... vs gibi detay verirseniz sevinirim

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• En iyisi az yemek ve koşmak bence. Çünkü hem yemediğinden dolayı vücut depoladığı yağları yakacak hem de koştuğun zaman daha fazla yanmaya sebep olacak. Hatta bir doktordan dinlemiştim, adam spor tek başına hiçbir işe yaramaz diyordu. Önce yemeyeceksin. Ama yemeyeceksin derken az yiyeceksin yani doymayacaksın.

1|0
    0|0
    • mıdenın ucte bırını dolduracak kadar yemek gerekıyor evet...

mantıklı... thanks

Erkekler Ne Diyor 13

• Yürümek ama öyle normal bir yürüyüş değil,yavaştan hızlı adımlara dogru en az günde 1 saat yeterli olur,

1|0
    0|0
  • koşmak yürümek bisiklet yuzmek kurek cekmek normal yuruyus 1-2 saat kosmak once yavas sonra az tempolu

1|0
    0|0
    • once yacas yuru sonra tempolu

sonra da koş dıyosun dımı

• hmm... bılıyosun sen bu işi sanırım

saol

• rica ederim eskiden fitness yaptıgımdan bilirim ve 6 yıl kadarda eczanede calıstım :)

• soruyu okuyunca aklıma geldi :)

yeni yürüyüş yolu yapılmış, ben de sabah o bölgeden arabayla işe gidiyorum.

eni boyuna eşit bir teyze giymiş eşofmanları yürüyüş yapıyor. yürüyor güzel de

elinde koca bir ekmek, arasına ne koydu bilmiyorum, bir yandan da yiyor. :)

abur cubur yemez, öğünlerde de abartmaz ve sabah 1, akşam da 1 saat yürürsen muradına erersin bence.

1|0
    0|0
    • :)))

hem yuruyo hem yıyo he :D

yurudukçe acıkıyonapsın :D

aslında şu da var... ymeyınce vücut yemek aramıyo... mesela bı gun oruc tut... mıde akşama kadar yemek ısteyıp durmaz... sabah yemedın ya... akşama kadar razıdır o hale... demek kı... sabah kahvaltı yapmamak mı gerek acaba... verdkçe ıstıyo cunku mıde :D

• o zaman kilo veremezsin ablacım

1|0
    0|0
    • şart mıdır ip atlamak :)

• şart değil ama kadın vücudu yemekten kesmeyle kısa sürede kilo veremez. yağları nasıl yakacaksın oturarak mı? terlemeden verilen bir kilo görmedim ben. genelde önerilerimi dinleyenler zayıflıyor. beraber yemek yiyoruz kaçamak yapamıyorlar

• koşmak tabiki. ip atlamak hepsinden iyi.

1|0
    0|0
    • ölürüm ben ip atlarsam :D

zor be ya

• Tabikide koşmak daha etkilidir ama yürümekte çok etkilidir . Yürümek 1 saat olmalı ve haftada imkanın varsa hergün yoksa 2 - 3 kez yürünmeli eğer 2-3 yürüyorsanda + olarak yürümediğin günlerde sıkılaştırma çalışmaları yaparsan faydasını dahada görürsün . Bunlar mekik , squat gibi evde yapılan egzersizler . Beslenme konusunda fasfoodu burakmalısın aburcubur yok , hamur yok . Günlük şeker ihtiyacını meyveden karşılarsan çok iyi olur ve tabi bol bol su içiceksin

1|0
    0|0
    • suyu ve meyveyı sevmıyorum :(

• E tabi yardım etmek lazım sen en azından birşeyler yapmaya çalışıyorsun bazıları hiç dikkat etmiyor öyle kafasına göre bulduğunu mideye indiriyor ondan sonra yemeğin salçalısı kadının kalçalısı :D

• :)

• Hafif tempoyla günde 1 saat yürü hem sağlık için hem kilo verirsin birde diyette yap

1|0
    0|0
    • her gun yuruyenlerın herhalde butun ıslerını yapan birileri var :)

nası olcak o :)

• :D Evet bunun için sürekli boş olmak gerek olmadı..Haftada 3 gün düzenli olarak hızlı yürüyüşler yap..

• yürüyerek fazla efor harcayamazsınız

tempolu koşu yapacaksınız ve giderek tempoyu yükseltmeniz gerekir

1|0
    0|0
    • valla 3 saat kadar yurudum ama zaman zaman da koştum

sanırım her zaman koşmak biraz zor

hem herkes yuruyodu.. ?

• koşmak daha iyi yaparsan ama tempolu yürümek de iyi ayrıca yemekleri kısaca 6 öğüne bölcen

akşam 8 den sonra yemicen meyve salata yoğurt ye bol bol ha zencefil suyu iç faydas ı var

1|0
    0|0
  • yüzmek daha iyi !

1|0
    0|0
    • yuzmek en ıyısı de bızım memlekette denız olmayan yerdeysen bir lüks o

yurt dışında gıdersın havuzlarra

burda baya bı para ödemen gerek

• oda var evet

• yarım saat yürüyüş bir yarım saatte normal tempoda koşmak yeterlidir

1|0
    0|0
    • toplamda bı saat yanı

ben başladım mı hızımı alamıyorum :)

• 1 saat minimum dahada yükseltebilirsin isteğe bağlı ama o kadar spor yapıpta sonra eve gelince tıka basa yiceksen hiç yapma :)

• tempolu şekilde yürüyüş en güzeli birde kültür fizik hareketlerini yaparsan esneklik hareketlerini tam olur ozamn ;)

0|0
    0|0
  • yokuş yukarı hızlı tempo yürümek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kişiye göre değişiyo ben saatlerce yürüsem yine de zor kilo veriyorum ama koştuğumda daha çabuk terliyorum vs. bir de tabi vücudundaki yağ oranına bağlı bu süre. benim tercihim bir yarım saat kadar koşmak ;) ve yüzme de çok iyi.

1|0
    0|0
    • tesekkur ederım

ben bu ara bı 5 kılo aldım da ayıptır söölemesı :D

• aynı durum bende de var bir 4 kilo aldım tutamadım waffledan tatlıdan vs :D spora gidince gidicek hepsi umarım :D

• gider gider.. aman derdin kılo olsun :)

ben çok da onemsemıyorum

maksat spor olsun.. fazla enerjımı atıyorum :)

• tempolu yürümek

1|0
    0|0
  • Tempolu yürümek.

1|0
    0|0
  • yürümek

0|0
    0|0
Yükleniyor...