İyi bir stoper olmak için ne yapmam gerek ?

Arkadaşlar seçmeler var bir takımın ortasaha oynadım nereye gidiceğimi şaşırdım bir defansa koşuyodum bir forvete yani aklım gitti bide çok hızlı koşuyorum ama hemen yoruluyorum o yüzden stoper oluyım dedim ama iyi bir stoper nasıl olunur tam olarak bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa takıma seçilmem için ne yapmam yani nasıl stoper olmam gerektğini açıklarmı lütfen ?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• çabuk yoruluyosan forvet oyna ama ona da beceri gerekebilir. sen bilirsin o kadarını ama şunu söylim gerçekten etkileyici bir defans olmak istiyosan biraz sağlam olman gerekir. onun dışında en önemli özellik oyunu okuyabilmek ve pozisyonun devamını kafanda canlandırarak önceden tedbir alabilmelisin. defansta arkadaşlarını yönlendirebilmelisin. adam paylaşımı konusunda arkadaşlarınla iletişimde olmak çok önemli. bir defansın en gerekli özelliği sanıldığı gibi top kapmak değildir her topa kapıcam diye atlarsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin. asıl önemli olan defanstaki arkadaşlarınla anlaşıp adam paylaşımını iyi yapmaktır. ve bir futbolcuya birebir basıyosan topu almaya yoğunlaşmak yerine rakip futbolcuya pas, şut veya çalım şansını vermesen ya geri döner ya da bocalayıp topu kaptırır. defans için en faydalı olan rakibin ne yapıcağını bilememesidir. bunları hemen yapmak zordur çünkü yetenekten çok deneyim gerektirir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• birader başta stoper olmayı sen kendin gerçekten istiyormusun onu kendine sor. futbolda en önemli kural oynayacagın mevkiyi iyi seçmek ve sevmek ben 5 yıl futbol oynadım ve önce forvet arkası oldum sonra gobek de ve sag acık bek oynadım en sonunda stoper e geçtim. Futbolda en zevkli ve güzel mevki stoperdir bunu unutma ama topun agzında suç buluncak kisidir. gelelim merak ettiğin konuya.

iyibir stoper olmak için kararlarını hızlı verceksin kaleciyi dinliyceksin kaleci seni sende diğer elemanları yönetceksin ileri cık adama bas basma gibi.Yani maçta sürekli konuşcaksın.

müdalelerin topa kararlı sert adama yumuşak yapcaksın.

adamı hiçbir zaman arkana alma hep adam önünde olsun ve formasıyla temas halinde ol.adamı asla kaçırma son adam sen kaldıysan adama hemen basma adamı oyala takım arkadasların destege gelmesını bekle dogru müdahaleyi yap. ayağında top cok fazla tutma mümkünse yakın oyna. adam baskı kurunca sakın ol panıkleme en kotu kaleciye pas atarsın ya da dısarı vurursun.

ve asla unutma topu taca atmak ayıp değil. ülkemizdeki cogu futbolcu topu taca atmayıp zora sokuyor sıkıstıgında vuramıycaksan ılerı topu taca at gitsin.

hava toplarında cok kararlı olman lazım ya cıkıcaksın ya cıkmıycaksın hava topuna cıktıysan ısklamıycaksın ve topu sahanın ortasına atmıycaksın koselere oynıycaksın. soguk kanlı olcan her topa atlamıycan ilk hamleyı adamın yapmasını beklıycen ama adamı hamle yapmaya sen mecbur bırakacan. adamanı kosu yolunu kapıycaksın senın ıstegıdın yone kosmasını saglıycaksın kı mudahaleyı yapa bılesın. bu sekilde basarılı olursun. ama anahtar kelime sabır dır. adamdan topu alcam diye adamın ustune atlama bekle ilk hareketi o yapsın adamı yor. topu alcam diye adama basarsan bodozlama yersın calısmı pesınede gol gelır oh kalırsın oyle.Eğer yeteneğin varsa stoper de oynarsın stoper stres atıcagın ve futbol u tam anlamıyla doruk noktada oynıycagın mevkılerden bırısıdır.

0|0
    0|0
  • önce vücut yap stoperde fizik gücü önemli

0|0
    0|0
  • bidefa kendine güvenin olmalı karşındakinden korkmayacaksın bide en önemlisi herzaman kendini son adammış gibi düşün senden geçerse gol olacakmış gibi düşün sonrası zaten gelir yer tutma bilgisi falan bunları öğrenirsin

0|0
    0|0
  • Stoperdeki en önemli özellik;Kademedir.İyi kademe alabiliyorsa,gerisi kolay.

0|0
    0|0
  • Hangi mevkide yetenikliysen orda oynamalisin

0|0
    0|0
    • Kardeşim ortasahada o kadar iyi değilim genelde defansta dururdum zaten ortasahada çok yoruluyorum

• Stoper olacaksan adami kucagina al yeter gerisi gelir

• maç esnasında stop et. yat yere kalkma

0|0
    0|1
Yükleniyor...