Bu mesajı Reyhanlı'dan bir arkadaş gönderdi çok üzüldüm

Hatay' ın Reyhanlı ilçesinden yazıyorum Reyhanlı Devlet Hastahanesinde görev yapıyorum patlamadan dolayı tüm hastahane çalışanlarını bugün görev e çağırdılar ben ve arkadaşlarım elimizden geleni yaptık medyamız olayı üstü kapalı bir şekilde anlatıyor arkadaşlar ölü sayısı 120 nin üstünde yaralıları söylemiyorum çevre hastahanelere sevk edilenlerin dışında ambulans helikopter ile denizli yanık merkezi ve İstanbul a giden yaralıların sayısı belli değil.Çoğu insanın cesedi tanınmıyor kimisinin kolu yok kimisinin kafası yok cesetlerin %90 ından fazlası yanmış olduğundan cenazelerin kime ait olduğunu bilmiyoruz Şu an hastahanede durum stabil. Buradan HATAY da ikamet eden arkadaşlara sesleniyorum en yakın sağlık kuruluşuna gidip kan veriniz yaralı sayısı çok fazla ve çok kana ihtiyaç var arkadaşlar duyarsız kalmayalım. Medya ya da inanmayalım ölü sayısı şuanda 120 nin üstünde ve sadece bunların 45 inin kimliği belli diğer ölen insanların hepsi yanmış veya kafaları olmadığı için dna testlerini bekliyorlar ayrıca şehirde suriye li insanları sokağa çıkartmıyorlar mış ve sokağa çıkanları linç ediyorlarmış. Askeri bir hareketlikte var Helikopterler jetler ve Askeri araçlar sınıra yığılmış durumda.

gönderdiğinde bişey yapamamıştım o gün çünkü çok üzüldüm sinirlendim

medya neden 41 ölü diyor? ben bunu anlamıyorum

bi sizinde fikrinizi alıym dedim

0|0
1|9

En İyi Kız Görüşü

• 3700 küsür suriyeliyi Türk vatandaşı yaptınız..ölümse ölüm kalımsa kalım...Suriyeli istemiyoruz...Pkklı istemiyoruz...Bu ülke bölünmeyecek... Bu bayrak inmeyecek.. Ne yaparsan yap Tayyip bu ülkeyi bölemeyeceksin..Mutlu musun %50 ? Aldınız Suriyelileri başınızın tacı yaptınız. Tayyip görsün Reyhanlı'yı ! Suriyelileri is-te-mi-yo-ruz..! O kadar...!

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Arkadaşım merhaba,

Hükümetten en çok nefret eden eski bir gazeteci olarak şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim ki, bu yazdıkların Hatay'dan değil, facebook'ta bilgisayar başında bilgi kirliliği yaratmak isteyen aptal ve cahil insanlar tarafından yazılmış...

Dürüstlüğünden asla şüphe etmediğim ve hala gazetecilik yapan Hatay'a bizzat gidip ölü ve yaralıların isimlerini toparlayan arkadaşlarım var ve aynı şeyi ben de onlara sordum, ölü sayısı 16 olarak açıklandığı saatte 44 ölünün olduğunu söylemişlerdi. Bu sayı sonradan 52'ye yükseldi ve bununla sınırlı...

Facebook üzerinden BBC, Le Monde vb tv ve gazetelerin yazdıklarını söyledikleri haberler de yalan... Zira BBC, Türkiye'de Anadolu Ajansı abonesidir ve başka kaynaklardan gelen haberleri kullanmaz... Le Monde ise politik bir gazetedir. Politikacıların yorumlarını yazar... Le Monde'nin internet sitesine girdiğinizde olayı en başından beri Muammer Güler'in ağzından verdiklerini görürsünüz...

Facebook, Twitter üzerinden yayınlan şeylere inanmadan önce bir kaç dakikanızı ayırıp google'a bile bakmanız yeterli olur bazen...

0|0
    0|0
  • Medya needn 41 diyor.

gerçekten 41 midir.

Fazlası mı var

bilemem. Fakat Takunyalı führerimiz RTE olaydan sonra amerikan başkanıyla bacak bacak üstüne atıp sırıtarak poz veriyor :)

Amerikada 2 tane s.kindirik kule devrildi. adamlar kaç tane ülkeyi işgal etti.. Bizim kılımız kıpırdamıyor.

Bunu anlamıyorum ben. Seni bilmem.

Teşekkürler.

1|0
    0|0
  • parti kan kaybetmesin diye tabii ki

0|0
    0|0
  • sebebı basbakan soz verdı olu sayısı 5o yı gecmıycek dıye oyuzden gercek rakamları vermıyorlar

0|1
    0|0
  • Medya yı bilmem ama bunları yapanları asmak lazım... Ne suçu vardı bunca günahsız vatandaşımın...

0|0
    0|0
  • Çünki izin verilen ölü sayısı odur askeriyede de öyle yürür bu işler

1|0
    0|0
  • zor durum...

0|0
    0|0
  • Ateş düştügü yeri yakar biz anca ah vah cekeriz

0|0
    0|0
  • ileri demokrasi..