Rio Olimpiyatları'nda Rıza Kayaalp gümüş madalya ile göğsümüzü kabarttı. Ne düşünüyorsunuz?

Finalde Kübalı Mijain Lopez ile karşılaşan Rıza Kayaalp, rakibine mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Türkiye, Rio Olimpiyatları'ndaki ikinci madalyasını kazanmış oldu. Yarışlarda başarı sağlayamayan ülkemize bu güzel hediyesi için çok teşekkür ediyorum kendisine. Sizin görüşleriniz nelerdir?

#Rio2016
#KizlarSoruyor

5|3
13|47

En İyi Erkek Görüşü

• Rıza Kayaalp 6 kere Avrupa 2 kere de Dünya şampiyonu. Son 16, çeyrek final ve yarı final maçlarında çok rahattı. Toplam 5,5 dakika civarında minderde kaldı ve Azeri rakibini tuşla; diğer iki rakibini (Alman ve Venezuelalı) teknik üstünlükle yenmişti. Yanlış hatırlamıyorsam Rıza dün finalde kaybettiği Mijaín López'yı 2011 yılındaki Dünya şampiyonasında 120 kiloda yenip şampiyon olmuştu. Maçtan sonra kendinin de açıkladığı gibi bildiği bir oyunla maçı kaybetmesi çok kötü oldu. Net bir şekilde altın beklediğimiz bir isimdi. Ama olmadı. Önceki turlardaki performanslarına yazık oldu. Artık güreşte Taha Akgülden; tekvando erkekler 68 kiloda Servet Tazegül ve kadınlar 67 kiloda Nur Tatar'dan altın bekleyeceğiz.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• gerçekten tebrik ediyorum ama şikayetimde sporcu yetiştiremeyen ülkemize... devlet tarafından desteklenmeli teşvik edici şartlar koşullar konulmalı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 46

• Senin göğüsünü kabartmış olabilir benimkini kabartmadı. Siyasetle uğraşmayı bırakıp daha çok çalışsaymış. Maçı izledin mi bilmiyorum. Hadi kündeyi yedi. Peki sonra tek bir olumlu hareketi olmadı. Son söz sporcunun siyasi düşüncesi olmalı ama bunu dile getirirken dikkatli olmalı. Onu her siyasi görüşten sevendestek veren insanları kırmamalıdır. Bu yüzden açıkçası gümüş madalya çok bile diye düşünmekteyim.

0|3
    0|1
  • Daha önce de bu adama kaybetmişti , olsun yine de büyük basari , kutluyorum
    Fakat mac sonu açılmamasının bu kadar gündemde kalması doğru değil

0|0
    0|0
  • Spor faaliyetlerindeki arada gelen bu basarilari dusundurucu buluyoru, yani neden bir planlama yok sporda yetistirmede basarida ve kendi ulkemizdrn neden sporcu yetismiyor, her ulkede var diyeceksinz ama her ulkeden kendi sporculari cogunlukta biz de oyle degil, yani bu konu dusundurucu

0|0
    0|0
  • Sporcuların siyasete bulaşmasını doğru bulmuyorum, işini iyi yapan ve bunun daha iyisi için çaba gösteren bir sporcu olsa belki göğsüm kabarırdı ama ben daha önce dünya şampiyonu olabilmişsem avrupa şampiyonu olabilmişsem yine olmalıyım, hele ki bu kadar az altın madalya topladıgımız bir olimpiyatta mutlaka o madalyayı almalıyım diye düşünerek finali de alması gerekirdi. Tabloyu beğenmedim

0|0
    0|0
  • maçın ilk 10 saniyesinde sakin olsa belki altın madalya bizimdi ama başarısız geçirdiğimiz bir olimpiyatta gümüş madalyada iyidir.

0|0
    0|0
  • hayırlı olsun kanks

0|0
    0|0
  • Helal olsun adamdaki vücut devirir bizi :)

0|0
    0|0
  • sadece üzülüyrum çünkü spora verilen değerin yerlerde süründüğü gerçeğini değiştirmez yıllar sonra bilgi yarışmalarında sorulan bir soru olucak bu başarı süreklilik arzeden başarılar spora verilen değerle ölçülür

0|0
    0|0
  • Rezil olduk bildigin. Bizden cok daha kucuk ulkeler bizi geciyor.

0|1
    0|0
    • 3ay

Ülkenin büyüklüğü veya küçüklüğü değil spora verdiği önem belirler başarısını.

• 3ay

@lxXxl spora onem vermedigimiz ortada iste. Bu kadar kisiden duzgun basarili kisiler cikaramiyorsak vah halimize.

• 3ay

Aynen kardo

• gümüş madalyayla göğsümüz kabarmış sevinilen şeye bak elin tek adamı almadık altın madalya kalmaz yarın kadar olamayan ülkeler 5-10 altın madalyayla eve döner biz gümüş madalyaya seviniriz ne hallere düştü koca ülke

0|0
    0|0
  • helal

0|0
    0|0
  • sonunu getiremedi maalesef..
    finale kadar mükemmel geldi..
    Olsun 2020 altın yılı olacak..

0|0
    0|0
  • agırlık kaldırdı gögsüm kabardı heyoo

0|0
    0|0
  • Adam sağ olsun 1 gümüş madalya kazandırdı yoksa madalyasız dönecektik sporcuya verilen önem 0

0|0
    0|0
  • Berbat bir Olimpiyat..

0|0
    1|0
  • hemen ilk saniyelerde yenilmesi kötü oldu bir de lopez erken sevinmişti ondan sonra rıza alsaydı lopez mors olurdu ama kader lopez i de tebrik etmek lazım 3. olimpiyat madalyası aldı sonuçta

0|0
    0|0
  • maalesef Türkiyede spor anlayışı sadece futbol ( bilim anlayışıda papaz eriğini imam eriği yapma) bu ülke diğer sporlara önem ve katkı vermesi gerekir işte ozaman belki birşeyler yapabiliriz

0|0
    0|0
  • Altın madalya alan ülkenin neresi kabardı kim bilir. Bu arada Merve Aydın diye biri vardı Survivor boyunca rio 2016 tişörtü ile dolaştı. ne oldu ona gitti mi olimpiyatlara

0|0
    0|0
  • Çok. Amatörce yenildi

0|0
    0|0
  • 2 dakikada rakibini bitiren bir adamın finalde basit bir pozisyon hatası çok şeyi kaybettirdi. Hakemlerin yanlı yönetim sergilemesi de ayrı bir ironi zaten.. herneyse tebrik ediyorum bende gönülden.

0|0
    0|0
  • Ülkemizi gururlandırdı var olsun

0|0
    0|0
  • Acaba dünyada kaç kişi güreş izliyor da bundan haberi var. iyiki bir gümüş madalya almış. asıl gerçek branşlarda kac madalya var sen ona bak. madalyayı bırak elemeleri bile geçemiyorlar

0|0
    0|0
  • Gogsumuzu kabarttiginı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • 1 hafta sonra adını bile kimse hatırlamayacak, 1 ay sonra kendisini kahvede okeye dördüncü ararken bulabilirsin. welcome to turkey !

0|0
    0|0
  • cok üzüldü adamı bıkere yerde alsa sudan cıkmı balık gıbı cırpıcaktı onu ama nasıp olmadıkı

0|0
    0|0
  • Göğsün kabariyo

0|0
    0|0
  • Helal olsun diyorum basarili caliskan bir sporcu iyi baslasaydi fazasida olabilirdi ilerde altinida alir insallah

0|0
    0|0
  • hakem ve kübalıdan nefret ettim eyyamcılar

0|0
    0|0
  • bir gün altın madalyada alırız insALLAH

0|0
    0|0
  • Tosunumuz o bizim gururumuz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 12

• Tebrikler

0|0
    0|0
  • Güreşin her türünü seviyorum. Rıza Kayaalpten altın bekliyordum ama napalım :)

0|1
    0|0
  • Finale gelmeden 3 maç yaptı birini tuş etti ikisini de puan üstünlüğüyle aldı ben altını garantilemiştim ama bu da büyük bir başarı tebrikler

0|0
    0|0
  • Dün izledim bunu 😂

0|0
    0|0
  • allahtan rza k. var

0|0
    0|0
  • şükürler olsun diyorum bizimde bir madalyamız var artık:)

0|0
    0|0
  • Ne dusunelim o kadar çürük elmanın içinde bir tane sağlam çıkması olağan değil mi

0|0
    0|0
  • Helal olsun

0|0
    0|0
  • Adam yigidin harman oldugu yerden :)

0|0
    0|0
  • Adama yeşil yol filmde ki esmer adam denk gelmiş resmen canı sağolsun ama

0|0
    0|0
  • Finalde 6-0 yenilerek gümüş madalya almak kesinlikle başarısızlıktır. Hiç avunmaya gerek yok.

0|0
    0|1
  • bizimkilerin kafası ancak cinselliğe çalışır başka ne işe yararlar ki ne bekliyorsun türkiyeden spor başarısını

0|0
    0|1
Yükleniyor...