Sperm bankasından çocuk sahibi olmak ne düşünüyorsunuz ?

bu ara bunu üşünmeye başladım . masraflı olduğunu biliyorum .28 yaşındayım doğurganlığım tam doktora gittim . yani hamile kalmama gibi bir sorunum yok . şu ana kadar istediğim gibi biri olmadı hayatımda . bir cinsel hayatımda olmadı bundan sonrada olucağını düşünmüyorum . bu şekilde anne olmayı istiyorum . oyuncu leyla bilginerin oğlunu gördüm tvde . gerçektende neden olmasın dedim . siz ne düşünürsünüz bu konuda . türkiyede hala tabu mu bu?

0|0
11|38

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim bir tanıdığımız rahatsızdı ve tüp bebek yoluyla ikizleri oldu ve çokta tatlılar aynı zamanda tanıdığım bir çok çocuktan dahada zekiler Allah nazardan saklasın :) Eğer evlenmem gibi düşüncelerin varsa sen bilirsin ama birde şu var eğer maddi durumun yeterliyse, gerçi çocuk her türlü masraf zaten daha yeni terk edilmiş bir çocuğu evlatlık alarak bakabilirsin tabi ne kadar sıcak bakarsın bilmem, sadece fikir vermek istedim, bence sperm bankası, tüp bebek filan eğer çok gerekliyse kullanılabilir, bence misal ileride evlenmeyip kısmet olursa bir kaç tane evlatlık almayı düşünüyorum, evlenip belaya bulaşacağım yerde hemde hayırlı bir iş yapmış olurum.

0|0
    0|0
    • evet ama ben doğurmak istiyorum kendi parçam olsun istiyorum

• ya evet zaten doğuruyorsun . tüp bebek gibi işte

• Peki geriye ne sorun kaldı ? Sen tam olarak bunu istemiyor musun ?

Erkekler Ne Diyor 37

• erğeki gerçekten 25-29 yaş aralığında isen çok erken bir müddet daha bekle derim belki bu gün belki yarındanda yakın hayatının erkeği çıkar karşına kim bilir ? ha bir 35 falan oldun baktın olmuo o zman tabiki yapabilirsin neden olmasınki

0|0
    0|0
    • evetde 30 dan sonra gebelik riskli .

• yok öyle bişey yolda yürümekte riskli mesela trafiğe çıkmak falan emin ol kaldırımda yürürken başına bişey gelebilme ihtimalin çok daha fazla... Orda belirtilen rist 20 yaşında birine göre riskli anlamında

• ben çok araştırdım bu durumu .

• Niye erkek istemiyorsun hayatında ? Tiksiniyor musun için mi çekmiyor erkekleri? Annelik duygusunu yaşamak istiyosan eşinle yaptığın çocuktan daha iyisi var mısorarım sana ? Anası belli babası belli ... Yarın buyuduğünde anne babam kim benim derse ne diceksin? yeryüzündeki butun erkekler BABAN olabilir mi diceksin? yaşın 28 geç kalmış bir yerin yönün yok tabu derken? bırak sağı solu ne der diye salla kendin kabul etmemelisin zaten...

0|0
    0|0
    • ya tiskinmiyorum ama hep kaba saba birileri geliyor ya da eski sevgilileri çıkıyor ortaya yani hep birşey oluyor bırakmak zorunda kalıyorum

• Peki yanlış anlarsan anla karşına ben çıksam sapık değilim sadece ekle beni konuşalım ister misin? tanımak isterim seni?

• Eğer birini bulup evlenemiyorsan ozaman sorun sendedir. Kendini eleştir nerede hata yapıyorsun. Erkek bulamasa anlarımda bir bayanın bulamamsı kişinin kendindedir. Boşver sperm bankasını sen bul düzgün birini onunla doğur.

0|0
    0|0
    • bulamıyorum işte

• İşsiz güçsüz de olmasın tabi. Onları değerlendirme ama illa biri çıkar yaa bu kadar karamsar olma. Yok illa doğuracam dersende tercih senin. Ben seni tanımayan biri olarak bunu sevdiğin biriyle yapmanı ve karşılıklı bu anne baba duygusunu yaşamanızı isterim.

• Sen gerçekten kafaya koydun mu ya bu şekilde çocuk doğurmayı?

• Bence yanlış bir yöntem. "Modernlik" ya da "çağa ayak uydurma" adı altında, babası belli olmayan bir çocuk hiç mi hiç doğru bir şeymiş gibi gelmiyor bana. Vicdanım reddediyor..

3|2
    0|0
  • Ahlaki bir yöntem değil. Madem çocuk istiyorsun sadece çocuk için seninle evlenebilecek bir erkeği değerlendir, olmuyorsa boşanırsınız ama ikinizinde çocuğu olmuş olur.

0|1
    0|0
  • Babası belli olmayanlara ne deniyordu ?

Neyse bir çocuğu babasız olmaya mahkum etmek çok iğrenç ! Konuya bu açıdan bakmak lazım ..

1|0
    0|0
  • Eğer müslümansan hatırlatayım. Dinen haramdır. Günahı büyüktür. Zinadan farkı yoktur. Araştır derim. Dünya geçecek ahireti de düşünün. Bence sapkınlıktan farkı yok. Bu benim düşüncem genel konuşuyorum kimse üzerine alınmasın.

2|1
    0|0
  • bu tabuyla alakalı degıl sperm bankasına bagıslıyorsun 3 5 10 sonra bunlar bır ebebeyn tarafından alınıp cocuk oluyor ya sonra oldukukı senın verdıgın spermler aynı zamanlarda aynı yerlerde veya farklı yerlerde kullanıldı dogan cocuklar bır gun buyudu senın dna dızılımınle ve bunlar bırgun yolda cafede karsılastı asık oldular evlendıler... biyolojik olarak kardesler kardes kardese evlenmıs olacaklar ayrıca akraba evlılıklerı sakat dogumlarla sonuclanabılıyor... dını yondende kardes kardese evlenılmıyor sen buna sebeb olmak ıstermısın mılyonda bır ıhtımalde olsa ben ıstemem o yuzden ıster tabu de ıster dını ne dersen de bana gore uygun degıl...

0|0
    0|0
  • Bekle biraz daha istersen annelik duygun ağır basmaya başlamış .. sperm bankasındaki cocuklarin kardesi yokmu bunlar bir birini tanimayacak nasil olacak yani

0|0
    0|0
  • bunun tabuyla falan alakası yok herşeyi yaptın diyelim çocuk büyüdü geldi 10 yaşına başlamaz mı babam kım babam nerde diye sormaya ? herzaman eksikliğini hisseder. bundan sonra olmayacağını düşündüren ne ayrıca her düşündüğün gerçekleşseydi daha iyi düşünürdün değil mi :) yanlış düşünüyorsun..

0|0
    0|0
  • İs dogurmakla bitmiyorki bencil dusunuyosun suan

2|1
    0|0
  • gerek yok yanı bence. git bır adamla konus en azından babası kım bellı olsun. bıraz sacma ya bana gore. banka fılan

0|1
    0|0
    • herkes böle birşeyi kabul etmez ki

• yani . herkes cesaret edemez kolay birşey değilki

• ben cocugumu vermem kı zaten. bende cocugum olsun ıstıyorum 26 yasındayım olacak cocgu kadına verıp arkasından el sallamam. evlenemeden cocuk sahıbı de olmak ıstemem. benım ıhtıyacım olan sey cekırdek aıle hem esım hem cocugum olsun ıstıyorum ama senın aradıgın tarzda kımsse var mı bılmem ama en azında bı adamla evlen sperm bankası fılan ıs degıl ya

• şöyle düşündün mü; çocuğu bilerek yetim olarak yetiştireceksin. yani babası çok küçükken ya da sen hamileyken ölmüş olsa bu çocuk için ne demekse sperm bankasından alınıp doğurulmuş olması da o çocuk için aynı şey. sen annelik duygusunu tatmak için küçük bir çocuğu bilerek babasız bırakmış olacaksın. bu açıdan da düşünmeni tavsiye ederim. ayrıca ilerde hayatına biri girdiğinde o kişi ile de problem yaratması ihtimali var. kimse olmayacak deme. hayat bu, belli olmaz.

0|0
    0|0
  • Çocuk babam nerde derse ne diyeceksin ?

1|1
    0|0
  • boşa para verme. bunu yapmak isteyen bir sürü erkek bulabilirsin. kapa güzünü.

0|1
    0|0
    • ulurum da kimse bu sorumluluğu almak istemez ki

• tamamda öyle sanarlar yani çocuk doğrurup adamı kafalamak istediğimi düşünürler

• yoo bende kuruntun. ben hep başka birinden 2. bir çocuğum olsun isterim. ama ben karışmayayım kendi büyütsün. böle insanları bulabilirsin.

• ya bankadan alacagına elı yuzu duzgun bırını bul ona derdını anlat..hem paran cebınde kalsın hemde yaptgın ısten zevk al

0|1
    1|0
  • BABASIZ BİR COCUK BÜYÜTMEYE,O COCUK BÜYÜDÜĞÜNDE NEDEN BENİM DİYER ÇOCUKLAR GİBİ BABAM YOK DEDİĞİNDE VERECEĞİN CEVABIN OLUCAKSA VİCDANIN EL VERİRSE ÇOCUĞUNA BABA SEVGİSİNİ YAŞATMAMAYA YOLUN AÇIK OLSUN..

0|0
    0|0
  • türkiyede sperm bankasımı var ?

0|1
    0|0
    • yok amerikada olucak zaten olursa

• daha yeni bir soru gördüm de onunda yaşı 28 miş güzelmiş iş eş yokmus sanırım sen osun :)

• yooo ben değilim . zaten çalışıyorum ben

• Boş iş başka birşey değil hayatının hatası olur bu sana şimdi lay lay lom gelebilir ama ilerde büyük bir hata olduğunu anlarsın BENCE..

0|0
    0|0
  • Sen bilirsin elbet ama iyi düşün öyle karar ver. Çünkü ilerleyen zamanlarda çocuğun psikolojisi, sorgulamaları, çevreyle ilişkisi vs. zor zamanlar bekliyor olacak.

0|0
    0|0
  • sperm bankasından çocuk sahibi olacağına hiç olma daha iyi git birisiyle evlen ondan olsun çocuğun biraz aklını kullan

0|0
    0|0
    • bulamadım kendime göre birini

• bulursun sen sabırlı ol hem bu anlayış böyle çocuk sahibi olmak islam diniyle bağdaşmıyor ve bunu yaparsan ahirette hesab veereceğini unutma

• iğreeeennnnççç , olacak çocuğu da düşünmek lazım çevreden baskı görmesi muhtemel

0|1
    0|0
  • tabuyla ilgisi yok çocuğunun babası belli değil iyi bişemi bu

0|1
    0|0
  • Senin masraflı dediğin şeyi çoğu her gün kanalizasyona atıyor

0|1
    0|0
  • ya bırak Allah aşkına o tür çocukların sıfatı ne biliyorsun değil mi ?

0|1
    0|0
    • ufacık bir bebeğe sıfat yapıştıran beyinsizlerin olduğunu unutmuşum

• doğruları söyleyen beyinsiz oluyor he :) kabul ediyorum ben beyinsizim. Sen akıllı ol yeter :)

• ben yumurta bankası ve taşıyıcı anne bulacam, kendim büyütcem

0|0
    0|0
  • Senin kararın tavsiyem şudur doktor mühendis mimar karışımı yaptır güzel bişey çıkar ortaya :)

0|0
    0|0
  • Çocuğun babası belli olmayacak o çocuk büyüynce tramva yaşayabiilir

0|0
    0|0
  • bankaya boşa para verme ben sana sperm vereyim

0|0
    0|0
    • veririm ama sözleşme yapcaz mirasçı olmayacak bana :) sonradan başa bela olmasın (bu arada boy 1.83 uuzn olur bak :))

• faizlemi veriyorlar kaç taksit :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 11

• Ya ilerde o adamın başkasından bir çocuğu olursa ve senin çocuğun onunla evlenmeye kalkarsa ?

bunu da geç babasız nasıl büyüteceksin.her çocuk anne baba ister.seninkisi sadece bencillik.ya git evlat edin ya da hiç kalkışma bu işe.

0|0
    1|0
  • Senin açından bakarsak çocuğu burada büyüteceksen, babası öldü mü ya da boşandınız mı gibi sorularla karşılaşacaksın sürekli. Çocuğun açısından bakarsak da, hem babasız büyümenin ezikliğini yaşayacak, hem de arkadaşları tarafından hor görülecek. Üstelik arkadaşlarının aileleri muhtemelen senin çocuğundan uzak tutacaklar kendi çocuklarını çünkü durumuna kimseyi inandıramazsın. Bunlar olumsuz yanları. (Elit bir yerde yaşamıyorsan elbette)

Olumlu yanlarına bakarsan evlensen ikiyüzlü Türk erkeği kafasına sahip birine rastlama ihtimalin yüksek, böyle bir derdin olmayacak.

0|0
    0|0
  • Bence istiyorsan yapabilirsin,neden tabu olsun ama daha yaşın geç değil ki,illa ki çıkar karşına aradığın gibi biri hiç beklemediğin anda. Acele etme derim.

0|0
    0|0
    • bilmem ki güzelim çıkmıyor baksana

• Benim de yaş 25 ama bir 30a geliyim en az,o zaman umudumu kaybedicem :p

• valla ben kaybettim artık adam yok

• ''Babasına çekmis'' diyemicen bir çocuğu neden dünyaya getiresin ki...

1|2
    0|0
    • herşey baba mı yaa

• Hersey değil %50.Aslını neslini bilmediğin birinin çocuğunu dünyaya getirmek doğru değil.Anneliğin kutsallığıyla oynama lütfen.

• iğrenç bilmediğin bir adamın çocuğunu taşıyacaksın senin için sorun yoksa bu konuda bize laf söz düşmez ama allah akıl fikir versin yinede ne diyeyim

0|0
    0|0
  • vermek isteyen bir sürü erkek çıkar bence bankaya para vermeye gerek yok :))

0|1
    0|0
  • git barınaktan köpek al .

0|0
    0|0
  • siyahi bir kız çocuğum olacaksa olar aslında.

0|0
    0|0
  • Evlilik programı daha iyi bir ihtimal bundan

0|0
    0|0
  • e o zaman evlatlık edin

0|0
    0|0
  • kız dikkat et arada boğa manda köpek spermide çıkabiir

1|3
    1|0
Yükleniyor...