Neden erkekler haksız olduklarını kabul etmezler.

Neden erkekler haksız olduklarını kabul etmezler. sevgilisini üzdüğünün farkına varmaz. Bunlarda ki bu yüksekliği anlamış değilim.

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Şunu anlamanız lazım. Siz bir kadınsınız karşınızdaki bir erkek. Düşünce yapıları ve öncelikleri her ikisininde farklı. Sizin için yanlış olan bir şey onun için normal olabilir. Kendi bakış açınızın doğru olduğunu ve sevdiğiniz kişininde bu bakış açısına sahip olması gerektiğini düşünerek hareket ediyorsunuz. Sizin düşünceniz muhtemelen doğrudur fakat bir konuya farklı açılardan baktığınızı anlayarak buna göre hareket etmelisiniz. Empati kurun ve onun gözünden olaya bakın. Eğer haklı olduğunuzu ona anlatmak istiyorsanız kendi bakış açınızı da ona aksettirmeye çalışın.

İkinci bir konuda erkeğin otoritesi. Bir erkeğin otoritesini yıkmaya ve gücünü sorgulamayın. 2 + 2 = 4 deseniz bile erkeğin gücü ve otoritesi konu olduğunda bambaşka davranır. Ona ulaşmak için kibar olun. Hele ki sesinizi yükseltirseniz ve üstünlük kurmaya çalışırsanız kendisini size karşı kapayacaktır. Bu aşmanın tek yolu ona tatlı dille ulaşmaktır. Sabır ve sevgi gerektirir.

Umarım size yardımcı olabilmişimdir.

2|0
    0|0
    • Empati kurmaya çalışıyorum. Hatasını o an anlamıyor daha sonradan anlayıp özür diliyor bende sinirlenip sesimi yükseltince ipler malesef geriliyor. sabırlı da değilim.Teşekkür ederim

• Evet gerçekten değer veriyor vermiyor desem yalan olur. Sabırlı olmayı deneyeceğim. En azından sevgim için

• Doğru karar.

Mutluluğunuz daim olsun.

Erkekler Ne Diyor 13

• Erkekler olarak kalıplandırmak yanlış olur. Sadece daha baskın karakteri olan cins her zaman haklı çıkmak ister. Ama önemli olan şeyin haklı çıkmak olmadığını açıklayabilirsen bir nebze bunun etkisi azalır. Onlara bir soru sormanı istiyorum; Kendileriyle savaştıklarında kazanırlarsa gerçekten kazanmış mı olurlar yoksa kaybetmiş mi ? her tartışma sonuca ulaşmak zorunda değildir. bilinçlendirmek senin görevin.

0|0
    0|0
    • Her iki tarafta oldukça baskın bu yüzden anlaşmazlıklar çıkabiliyor. Ve en önemlisi sadece tartışmalar telefonda oluyor yüzyüzeyken hiç bir sorunumuz yok.

• Telefonla her gün konuşuyoruz. Konuşmaları azaltmam gerek haklısın. Yüzyüzeyken insanların yüz mimiklerini hareketlerini gördükleri için konuyu rahat telafuz edilebiliyor. Ama telefon da bu malesef olmuyor. Sabırsız olunca da yüzyüze gelmeyi bekleyemiyor insan.

• Herşeyin başı su. git elini yüzünü yıka ve biraz daha sabırlı ol. sakin ve anlayışlı olduğun sürece sende huzur bulacak. sana ilgisi artacaktır. ondan sonra onun karakteri baskın olsa da senin dediğin olacaktır merak etme. sen bir bayansın ve bu işi içgüdüsel olarak iyi yaparsın. sadece kendine bırak..

• erkeğin haksız olduğu durummu varmış :D nerde görülmüş öyle bişey aa hayret. Peki sen nasıl eminsin öyle olduna ya adam haklıysa :D

0|0
    0|0
    • Gayet merhametli ve sevgi dolu biriyim olayların detayına çok inerim o yüzden bana fesatsın dedi. Al sana tartışma konusu

• Allah yaratmışta size böyle odun olun dememiş :D muma çevirmek çok kolay değil hele de inat varsa bide nişanlıysan zor :)

• yav sadece erkekten bekleme sen çok yumaşak olduğun için belki o sana kalas geliyor anlamaya çalış orta yolu bulmaya çalış baktın olmuyorsada çok zorlama erkekmi yok memlekette

• aslında kadınlar haksız olduklarını genelde kabul etmezler, ama haklı olduğunuzda da inanılmaz uyuz oluyorsunuz. senin erkek arkadaşın sanırım büyük bir hata yaptı ki kabullendiği zaman bütün herşeyi kaybedeceğini falan düşünüyor. o yüzden kabulllenmiyor olabilir.

0|0
    0|0
  • Doğuştan odunuz biz ondan.

0|0
    0|0
  • erkekler mi haksız olduğunu kabul etmiyor

istersen şu linke bak bir :)

link

0|0
    0|0
  • Haksızlık göreceli bir kavram, hayatın her kademesinde olduğu gibi güçlü olan taraf anlayışlı yönünü yitirmişse her zaman haklı olduğunu düşünür. Bunun aynını ilişkilerde baskın kişi içinde düşünebilirsin. Anlayışlı olmak, empati kurmak şart.

0|0
    0|0
  • Genellemeler, genellemeler ve yine genellemeler...

0|1
    0|0
  • Bence bu cinsiyetle alakalı değil karakterle alakalı... İnsanoğluna hatayı kabullenmek ağır geliyor galiba ... Kabullenmek bence bir erdemdir... Herkez aynı olgunlukta olmuyor işte

0|0
    0|0
  • bunu erkeklere mal etmek yanlıs olur ıkı tarafta ınatcılık yapabılır

0|0
    0|0
  • ben de neden kızlar haksız olduklarını kabul etmez diye düşünüyordum :)

0|0
    0|0
  • her zman haklı oldumuz içndir belki :P

0|0
    0|0
  • İnsanlar diyelim çünkü insandan insana değişir :)

0|0
    0|0
  • bence kadınlar kabul etmiyor ve üstüne hakaret saldırı.erkeklerde var tabi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• olur öyle takma

0|0
    0|0
  • bu tür düşünceler erkeklere bakış açısıyla doğru orantılıdır.

0|0
    0|0
  • Valla benimki kabul ediyor.Ben haksızsam bile öyle bir üstte çıkıyorum ki o haksız durumuna düşüyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...