Böyle bir çalışanınız olsa ne yapardınız?

Merhabalar

Benim Bir sorum olacak. Bir mühendis düşünün iş yerinizde çalışan. yeni mezun diyebileceğimiz birisi ve çalıştığı alanda tecrübesi yok. Dolayısıyla kendine güveni de... ancak Bu kişi şirketinizin tüm uluslararası yazışmalarını yapabilecek düzeyde dil biliyor. Bilgisayarla şunla bunla problemi de yok. Ancak neyi nasıl yapacağını bilmiyor.

Siz olsanız böyle birini çalıştırır mıydınız ?

Elbette bu kişi benim. Ve Sanki bana gıcık oluyor gibi geliyor patronum.

Ne Dersiniz?

Güncellemeler:
Ve işe girerken bu alanda tecrübem olmadığını söylemiştim..

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• okulda öğretilen teorik bilgiyle meslek haytına atıldığında öğrendiğin pratik bilgi çok farklıdır ver meslekte bu böyledir. okul hayatın bitim meslek hayatın başladığında tecrübesizliğin yüzünden okunur bunu her patron bilerek seni işe alır ya da almaz. eğer patronun seni işe almayı göze aldıysa sana mesleğin hakkında deneyim kazandırmayıda göze almıştır. patornun arada sıradabiliyor ve sana gıcık oluyormuş gibi gelebilir çünkü senin yeni öğrendiğin şeyleri o senelerdir biliyor ve bu bilgilerin tekrar üzrinden geçmek sana öğretmek onun için bir zaman kaybı. bence bir sorun yok..

0|0
    0|0
    • hem de nasıl farklı.. okulda iken o kadar karmaşık sistemler hesapladık ki... Termik Santral mi kurmadık.. buhar kazanı mı... Şimdi 4 işlem üzerinden iş yapıyoruz.. E Haliyle bana gelen tepki de çok karmaşık düşündüğüm yönünde...

• 1 sene sonra kendine bak çok farklı düşünüceksin. çok fazla yol kat etmiş olucaksın çünkü...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• eğerki dil bilen başka kimse yoksa el üstünde tuturaım sonuçta tercüme önemli

0|0
    0|0
    • Şirkette Benden başka dil bilen yok. 90 Sayfa teknik tercüme yapmıştım 2 hafta içinde... İşe girdiğim ilk aydı...

• oo süper dostum işte ayrıca dil bilio olman mühendislik alanında diğerlerinden 3 kat dah ahızlı ilerlemen demek önün açık gazla gitsin 1 yıl dişini sıkcan 5-6 yıllık dil bilmeyen mühendisin önüne geçersin

• Mühendis ise araya iyi bir mesafe koy ve kişinin profili ve yapabileceği işlere göre bir plan hazırla birde bunun yanında kendini diğer işlere alıştırması için işi bilen ama mühendis olmayan birinin yanına ver

0|0
    0|0
    • araya mesafe koymak? neden ki?

• Makine mühendisi Enerji üzerine çalışıyoruz.. Ancak daha önce otomotiv de çalışmış bu kişi

• biraz tecrübe kazandırmalısın sonuçta teorik olarak biliyor pratikte biraz kavrulması gerekir

Yükleniyor...