Ses kalınlığının nedeni?

bir kız arkadaşım var ve sesi çok kalın neredeyse erkek sesi gibi.nedeni ne olabilir ve bunun tedavisi var mıdır? (hayatında hiç alkol ve sigara kullanmadığını söylüyor.)

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ses telleri birleşmiş olablir ya da hormonaldir !

Peki boğazında ücgen bir kıkırdak var mıacep ?

1|0
    0|0
    • hiç dikkat etmedim ama çok dikkat çekici bir boğaz yapısı yok. yani söyelediğiniz o üçgen yapı çok dikkat çeken bir şeyse fark ederdim heralde.

• Guatr olabilcğni tahmin ettim de zaten diyosun doktora gitti doktor bakmştır şimdi ama bakmamşta olabilr Peki nezamandan beri öyleymiş ?

• ünv. den beri tanıyorum öyleydi lisede de öyledir büyük ihtimalle?

Erkekler Ne Diyor 7

• Alkol ve sigara ile ilgisi yok.Böbrek üstü bezlerinden salgılanan Androjen hormonu ile ilgili bir durum bu.Androjen hormonu kadınlarda da salgılanıyor.Gereğinden fazla salgılanması durumunda arkadaşındaki gibi durumlar ortaya çıkıyor.Ses kalınlaşması,sakal çıkması gibi...

1|0
    0|0
  • ergenlikten diye biliyorum

1|0
    0|0
  • müzik aletleri satan bir yere götür akorunu yapsınlar. (Çok acımasızım.) :D

1|0
    0|0
  • tuvalette bir yokla bakalım kız mı diye

0|1
    0|0
    • len bir git işine:))))

• heheh :D bazılarında olabiliyor böyle mesela erkeklerde de kız gibi sesi olan var olabilir yani

• çok bağırmıştır zamanında ses telleri fazla gelişmiştir bu sebeple olur.ameliyatla ses tellerini kısaltabilirler tedavi olarak

0|0
    0|0
  • Kullansa bunlar olmazdı halbuki.

0|0
    0|0
  • yaşı kaç sadece ses mi kıllanma vücut tipi vs bunlarda da problem varsa hormonal problem vardır seconder sex karakteri gelişmemiştir yok sadece ses ise larinks de ki(gırtlak) vokal kordlarda(ses tellerinde) yapısal bir durum söz konusudur

1|0
    0|0
    • sanırım hormonel olabilir tedavi görüyo galiba ilaç kullanıyordu. ama tedavi bitince sesde düzelir mi?

• kesin bişi diyemem yaş önemli kendiliğinden düzelmeyebilir

Kızlar Ne Diyor 5

• Nodülün olabilir.

1|0
    0|0
  • Testosteron fazlalığı büyük ihtimal ile

1|0
    0|0
  • hormonlardır bence

0|0
    0|0
  • genetik,hormonal.

0|0
    0|0
  • bi tedavisi oldugunu sanmiyorum. onunda ses tonu oyle.

0|0
    0|0
    • dert etmese sorun yok tabi de bazen toplum içinde konuşmaktan çekiniyo gibi. çok az konuşur bu yüzden..

Yükleniyor...