Kutsal kitapların ticari bir mal gibi alınıp satılması doğrumudur ?

Hangisinin olduğunun önemi yok, büyük bir dine inancınız var ve yaratıcının emirlerini içerdiğine inandığınız bir kitabı ticari bir emtia gibi alıp satıyorsunuz.Böylelikle parası olmayanlar ya da para vermek istemeyenler ulaşamıyor bu kitaba.

Sormak istediğim; bu gibi kutsal kitapların ticari bir mal gibi alınıp satılması sizce ne kadar doğru? Satılması mı makul yoksa ücretsiz olması mı ?

Güncellemeler:
Kitapları yayınlayan firmalara göre fiyat farkı olabiliyor. 10 tl ye alınanla 100 tl ye alınan arasında bilgi farkı yok.Kağıt ve mürekkep kalitesi, dizayn gibi konularda abartıya gidilmesindeki maksat daha çok müşteriye ulaşmaksa diyebileceğimiz birşey yok. Yalnız daha çok kişi bilgilensin diye uğraş veriliyorsa yol bu olmamalı.Kaldı ki bu kitapları diyanet gibi bir kurum varken özel kuruluşların yayınlamasıda ilginç.
Devlet kitabı basma yetkisini sadece diyanete verip maliyeti de bağışlarla karşılanabilir. Toplanan fazla bağışlarla diyanetin devlete olan yükü de hafifletilebilir diye düşünüyorum.

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ben ingilterede yaşıyorum ve burada din içerikli olan herşey bedava hayır için dağıtyorlar,hatta kapına gelip sana herşeyi anlatıyorlar sadece hristiyanlık için değil aklına gelebilecek tüm dinler için geçerli.Türkiyede böyle bir sistem hiçbir zaman olmayacaktır çünkü dinden önce para geliyor.Akp dinci bir parti olduğunu her fırsatta söylüyor ama 13 senedirde iktidar böyle bir atılımı neden yapmadığı merak konusu.Dİlerimki en yakın zamanda tüm dinlere dair her bilgi,kitap vs ücretsiz olur ve dileyen istediği şekilde ibadetini yapar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hiç bu yönden düşünmemiştim ama parasız olsada kimse değerini bilmez peynir ekmek altı gazete kagıdı yapılr

0|0
    0|0
  • üretim maliyeti var tabiki para ile verecekler alacak gücü olmayanlar camiden isteyebilirler

0|0
    0|0
  • Sonuçta ticarette kutsal değilmi?

0|0
    0|0
    • Ticaretin kutsal olması her akla gelineni satabilmeyi haklı kılmaz(örn. köle ticareti) bana göre

• Şimdi bir kutsal kitabı basıp o kadar maliyeti bedavaya nasıl versinlerki?

• isteyen herkes ulasir komsudan ister verir hatta hediye eder yok vermedi camiye git en kotu ihimal kutuphaneye gider bir sekilde ulasirsin. hem bir cok dernek vs. araciligiylada kuran alinip dagitilabiliyor diger kitaplar icinde boyledir bu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Din ezelden beri en büyük geçim kaynağı olduğu için doğrudur. Hintliler bos yere kast sisteminde Brahman lari en tepeye koymadi. Vatikan bos yere dünyanın en zengin ülkelerinden biri degil. Ihlas/sayha/endüstri holdingler kisa yoldan voleyi bos yere vurmadi.

Din fakirlere umut, zenginlere ticaret kapısı. Herkes kendine göre kazançlı.

0|0
    0|0
  • Dostum maalesef kutsal kitabı para ile satmak bir tek bizde var..Biz kitabımız Kuran-ı Kerim'i para ile satarken memlekette faaliyet gsöteren ne kadar msiyoner varsa ücretsiz olarak kendi kitaplarını dağıtıyor...

0|1
    0|0
  • para karşılıgı satılan tek kutsal kitap kuran.

mantıgıda şu biz misyonerlik yapmıyoruz okumak isteyen bunu belli bir bedel karşılıgı alıyor mesajını vermek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...