Futbolda şiddetin çözümü bu mudur?

Mersinden Konya ya hareket eden içinde Beşiktaşlıların bulunduğu seyir halinde ki otobüse Galatasaraylı taraflarlarca taşlı sopalı saldırıda bulundu..

oda yetmezmiş gibi İcraat diye böbürlene böbürlene Twitterden paylaşımda bulunuyorlar

Sorsanız bunları yapanlar delikanlılıklarından asla ödün vermezler ama hareket eden bir otobüse böyle kahpe biçimde saldırmaya asla çekinmezler ( Olayı tüm Galatasaray taraftarına yıkmak doğru bir davranış olmaz! )

Futbolda şiddetin çözümü bu mudur ?
Şahsi fikrim bu kaldırılan Deplasman yasağı ömürlük olsun Türkiye ve Süper kupa maçlarında uygulanan Yarı saha rakip ve karşı takım taraftarlarının oluşturulduğu sistem kaldırılsın kupa maçları seyircisiz oynansın bu olayların önüne ancak bu şekilde geçiril

Şimdi sizlere soruyorum Deplasman ve kupa maçlarında ki yasaklar bu sözde delikanlılar adam olmayı başarana kadar uygulanmalı mı?

• Deplasman ve kupa maçlarında seyirci yasakları olsun
    71% (10)78% (7)74% (17)Oy Ver
  • Seyirci yasakları olmasın
    29% (4)22% (2)26% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• a sporu açsana hemen, Konyadan canlı yayın yapıyor.
    Binlerce Beşiktaş ve Galatasaraylı taraftar kol kola vermiş zıplıyorlar eğleniyorlar.
    Bjk ve Gs formaları birbirine karışmış durumda, o denli güzel bir görüntü.
    Ben anlamıyorum bu paylaştıgın görüntüler ve olaylar nerden çıktı, nasıl oldu, şaşkınım valla

0|1
    0|0
    • 3ay

Gördüm onları da ama maalesef böyleleri olduğu sürece Türkiye de futbolun hiçbir anlamı kalmıyor

• 3ay

Bunları futbola mal edemeyiz, bunlar taraftar falan değil bence. Emniyet görevini yapmalı

En İyi Erkek Görüşü

• mobile.twitter.com/.../764442827975696384
    Olay tek yönlü bir şey değil. Aşağıda yazanlari olursan olayi başlatan ilk biziz diye ovunenler beşiktaşli. Tabi tüm taraftarin ustune yikmiyorum bende:) Şiddeti futbol teroristleri onaylar takim farketmez bununla ovunenlerde sorun vardir. Çarşı berlinin az sayıdaki Galatasaray taraftarina saldirmasi nasil bir şeyse buda o derece onaylanmayacak bir durum.

0|1
    0|1
    • 3ay

Yukarıda yazdıkların doğrudur ya da yanlıştır amaç bu tür olayların artık Spordan uzaklaşmasını istememdir.

Mühendis oktayı Burak yıldırımı canice katledenlerin sorunları başlı başına Türk futbolu için sıkıntıdır

çArşı berlin ve ua avrupa mevzusu gelirsek

Zwickau şehrinde düzenlenen Tekerlekli basketbol turnuvasında iki türk takımı var uaAvrupa sorumluları çArşı berlinin orada bulunduğunu öğrenince "Akıllı dursunlar, kaşınırlarsa kaşırız" diye hiç yok yere ortamı gerdiler ve bu tehditler haftalarca tarafımıza devam etti

Mevzunun patlak verdiği gün salon çevresinde uaAvrupa ilk olarak orada yer aldı sizin taraftan yaklaşık 40 50 kişi taşlı sopalı karşılama yaptı dikkatini çekerim 40 50 kişiye de az sayıda taraftar denmez.

Bizim arkadaşlarımızın sayıları da 40 50 civarındaydı hal taşlı sopalı mevzuya gelince bizimkiler de emanetleri çektiler haliyle ortalık karıştı videoda da net olaylar

Saldırının sebebi çArşı berlin değil uaAvrupa büyüklerinin sorumsuzca davranışlarıdır.

• 3ay

Yani benimde demek istedigim tek tarafli olmadigi yonunde. Elin ingilizi futbolu zevk amacli izliyor bizde kan davasi. Milli macta bile takimcilik yapiyorlar malesef. Keşke hiç yaşanmasa bu olaylar. Neyse inş bu sene deplasmanda olaylar duymayiz.

• 3ay

İnşallah umarım bu tür olaylar bir daha yaşanmaz sahada kazanılacak kupalar ya da puanlar senin benim bizim canımızdan kıymetli değil.

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 7

• Sabaha karşı akşehirde moladaki gslilere selam çakıp geçtik , olmasi ereken bu. Bu görüntüleri yapanlar delikanliliktan uzaklar kalabalık olarak mersinden gelen 25 kişiye saldırmışlar. Yaptılar da ne oldu demireller tesislerine baskın yapıldı bildiğim kadarıyla bıçaklananlar oldu
    Bilen bilir Konya m1 real de bekliyoruz , herkes kolkola geziyor. Sadece öğlen saatlerinde nalçacı ergenler taşkınlık çıkardı

0|1
    0|0
  • Bence futbol ülkemizde yasaklansın.

0|1
    0|0
  • şerefsizler işte. böyleleri yüzünden futbol gelişmez

0|2
    0|3
  • Fenerbahçe sk ye silahlı saldırdı olduğunda susanlar takımının başına aynı olaylar gelince neden konuşurlar annlam veremiyorum. Ozaman sustuysan şimdi de susucaksın dimi dansöz olma ilk önce.

0|0
    0|2
  • saldırıları başlatan beşiktaşlılar zaten olayı düzgün vermemişsin çarpıtarak vermişsin, şiddete karşıyız ama ahlaksızca olayı çarpıtanlara daha çok karşıyız

0|1
    0|1
    • 3ay

foto atıp soru soran sensin ben ne yapmışım yorm yaptım sadece

• İlk saldıran tarafın bjk liler olduğu ortaya çıktı.

0|2
    0|3
  • Bu işin içinde başka bir iş var. Mutlaka emniyet güçleri araştırmalı bu olayı. Arkasından başka şeyler çıkacağına eminim. Futbol dışı birşey gibi geldi bana.
    Ben Konyadayım şu an maça geldik arkadaşlarla.
    Biraz önce bir yere oturup pide yedik, Galatasaraylılar vardı orda, gülüp şakalaştık, yemeğin üstüne çay ısmarladılar bize.
    Üstelik dışarda pek çok taraftar karışık durumda dolaşıyor, hiçbir sorun yok.
    Diyebilirim ki, daha önce hiç olmadığı kadar bir yakınlık ve dostluk var.

1|1
    0|1
    • 3ay

Zaten yazımda belirttim okuduysan olayı tüm Galatasaraylılara yıkmak yakışık olmaz

Emniyet güçleri ancak cinayet bıçaklama olaylarında didik didik inceliyor böyle taşlı sopalı elemanlara bir iki gün nezaret dersi veriyorlar sonrası gene malum yeni taşkınlıklar

• 3ay

Ben zaten Beşiktaşlıyım. Benim gördüğüm ortamla bu olay çok çelişki yaratıyor.
      Ben diyorum ki bu olayı derbi maç olmasından faydalanarak, futbolun dışında bir gurup yapmış olabilir.

Yükleniyor...