Kızların "Selamün Aleyküm " Dememesinin Sebebi Nedir ?

Elbette herkes böyle değildir belki ama genel anlamda birçoğu böyledir. Bir kişi dışında hiçbir kızın selam verirken " selamün aleyküm " dediğini duymadım. Genelde merhaba derler. Özellikle bayanlara soruyorum : Neden selamün aleyküm diye selam vermezsiniz ? Sizce kaba mı geliyor ?

0|0
17|6

En İyi Kız Görüşü

• Eğer öyle selam verirlerse popülaritelerini kaybederler sanıyorlar ve erkeklerin gözünde eskikafalı olurkar diye... .Hem pampiş hello demek varken onu kullanmazlar.

0|2
    6|0
    • Çok doğru.

• 5 tane -1 almışım olsun bende sizin gibi düşüncemi söyledim.. çocukluk yapıp bende seni eksileyebilirdim ama gerek yok.. SUVARİMM bu kadar eksiye rağmen seçtiğin için teşekkkürler:)

• Eksiye artıya göre değil, düşüncelere göre seçerim ben. Rica ederim.

Kızlar Ne Diyor 16

• Sanalda pek kullanmam ama gercek hayatta kullanirim

0|2
    0|0
  • Hayatımda hiç demedim,demeyeceğim de. Diyene de a.s değil merhaba diyorum.

1|3
    2|1
    • Müslüman değilsen öyle diyebilirsin ama Müslüman isen selam almak farzdır haberin olsun canım kardeşim.

• Değilim.. Kimseye saygısızlık yaptığımı da düşünmüyorum merhaba diyince.

• Kaba değil de erkeksi gibi geliyor. Hani serseri kız modeli der ya oyle. Ama ben diyorum eve girince, aklıma geldikçe.

1|3
    0|1
  • selamün aleyküm ağalar diyorum <3

0|2
    0|1
  • allahın selamını sadece erkekler mi vericek? kızlar veremez mi ne saçma

0|2
    0|0
  • Kalabalık bir ortama girdiğimde söylerim ama yazarken kullandığım bir şey değil.

0|2
    0|0
  • Erkekler öyle desin, bayanlar merhaba..

4|1
    1|1
  • Dün, mutfağa girdiğim de "Selam" dedim annem'e cevap vermedi. Biraz düşündüm "Selamün aleyküm."dedim ve cevap aldım.. Annem işte.

0|2
    0|0
  • yoo kabalık oluğunu düşündüklerinin sanmıyorum alışkanlık meselesi bnce bnde bir ortama girerken her ikisinide kullanırım o an diline ne gelirse

0|2
    0|0
  • Erkekler de pek demiyor. Alışkanlık olmadığı içindir muhtemelen.

1|1
    0|0
  • Bazen derim.

0|3
    0|0
  • ortamına göre diyorum, kişiye göre diyorum.mesela kimine sağol kimine teşekkür ederim derim.

2|1
    0|0
  • ben söylerim merhaba da deerim selamun aleyküm de derim

0|2
    0|0
  • merhaba demek saygısızlık değildir. insan istediğini kullansın selam veriyorlar hakaret etmiyorlar ya

0|1
    0|0
  • Ben derim.

0|2
    0|0
  • Art niyetimden değil de, kaba olduğundan tercih etmiyorum.

3|0
    2|3

Erkekler Ne Diyor 6

• türkçe değil belki ondandır :/

0|3
    1|2
  • hacı abi merhaba kelamını da kullanırmış Peygamberimiz

ben öyle duydum . bir araştır istersen

0|3
    1|0
    • Merhaba, burada bizden sana zarar gelmez, hoşgeldin manasındadır. Allah'ın selamıyla bir ilgisi yok sanıyorum. Belki peygamberimiz gayrimüslimlere öyle demiş olabilir ya da dediğim manada kullanmış olabilir. Bir araştıracağım sağol.

• Allah razı olsun

eaaa

ben merhabayı da ümmetine karşı kullanmıştır diye güvenebileceğim birilerinden duymuştum

yinede sağlam bilgilere ulaşırsan . paylaşmanı rica ederim. doğrusunu bende bilmek isterim

• Bak iyi yere bas mışın hacı kemal Selamun aleykum dediklerinde kendilerini ezik hissediyorlarmış sosyete ya Allah sanki insan ayrımı yapıyor öteki tarafta

0|1
    1|0
  • Bir şeyi belirtmeliyim . "Selamün Aleyküm " ekisik bir söyleyiş anlamı başka. Madem bir inancın var doğrusunu araştırmanı tavsiye ediyorum.

Müslüman değillerdir belki dedim kendi kendime ..

0|0
    0|0
  • bana bir kız öyle dese bir daha 100m'den fazla yaklaşmam

0|0
    2|3

• onlar kibardırlar.

hem bu şekilde selamlaşmak delikanlı adam işidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...