Body buildingçiler kenevir tohumu neden kullanmıyosunuz? 4 kaşığında tam 15gram protein var?

4 kaşık yani 42 gramda (240 kcal):

15 gram protein
2.5 gram lif
4.5 gram karbonhidrat mevcuy ve ayrıca kolestrol içermiyor.
ancak 15 gr yağ içeriyor (11.4 gr Omega 6 ve 3.6 gr Omega 3)

ayrıca fasülye, bezelye gibi bitkisel proteinler gibi eksik aminoasit yok. Dışarıdan alınması gereken 9 amino asitin tamamını içinde barındırıyor. tek kötü tarafı yağlı bir tohum biliyorsunuz yağların her bir gramı 9 kalori gibi yüksek enerji veriyor. içindeki yağlardan gelen fazla kaloriyi yakabilirim derseniz bence sindirilebilir protein olarak bulunmaz bir nimet ve et ve yumurtadan daha iyi. kilosu 10 TL civarı. eti pişirme derdiyle uğraştırmaz hem.

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• et ve proteinden iyi derken biyoyararlılık diye bir olay var, proteinlerde kendi içlerinde kalite kalite ayrılıyorlar zaten, misal tavukla yumurtanın kalitesi aynı değil, dediğin şey günlük kalori makrosunu tamamlayamayanlar için geçerli olabilir fakat, 4 kaşık içip vücuda 240 kalori almak hiç mantıklı değil

0|1
    0|0
    • 3ay

dostum yabancı kaynaklardan araştırdım ben. yumurta, et gibi hayvansal proteinlerden daha iyi sindirilebildiğini yazmış adamlar. tek kötü tarafı işte yazdığım gibi yağ oranı yüksek olduğundan kalorisi çok fazla. 1kgda 370 gram protein, 450 gram yağ var fakat 1/3 oranında omega 3/6 içeriyor.

• 3ay

ayrıca biyoyararlılık dediğin şey dışardan alınması gereken 9 amino asitle ilgili. fasülye de protein içeriyo ama biyoyararlılığı düşük çünkü amino asitleri tam içermiyor. kenevir tohumu et ve yumurtadaki gibi tüm aminoasitleri bünyesinde barındırdığı için biyoyararlılığı hayvansal besinlerle aynı.

• bilader bu kenevir tohumunun ticaretini mi yapıyorsun ( :

0|1
    0|0
    • 3ay

yapsam gel benden satın al derim :D
      bodyciler bilsinler diye yazdım valla. protein tozlarına bir dünya para veriyolar yazık günah. kilosunda 300 gram protein var işte bu tohumun. hem pişirme derdin yok hem yemesi kolay hem sindirimi kolay. hem de tüm amino asitler içinde var. et, yumurta gibi değerli ve daha kolay sindirilebiliyor.
      Bimde 4.6 TL ye 15 yumurta satılıyor. ortalama her bir yumurta 60 gram desen yaklaşık 1kg ediyo, 100 gram yumurtada 13 gr protein var ise 1kg yumurtada 130 gram protein almış oluyosun bir de pişirmesiyle uğraşıyon.

• 3ay

yav hani adamın et, yumurta pişirmeye zamanı yoktur spordan sonra atar ağzına 3-5 kaşık kenevir tohumu. Vücuduna alır 15-20 gr proteini birden. çiğnemesi ve yenmesi 2-3 dk

• 3ay

tabi zaman almaması açısından mantıklı gibi

Yükleniyor...