Takımınızla ilgili unutamadığınız özel bir gün var mı?

17 Mayıs 2000 <3 Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!

Var mı sizinde takımınızla aranızda özel bir gün unutamadığınız bir tarih.. ?

link

0|0
9|30

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• hatırlamam çok zor ama benim bebekliğim zamanında olan bu hissiyat her daim içimde link Türkiyede bu konuda tekiz:)daha iyisi yapılana kadar :P

1|1
    0|1
  • Amblemi [değiştir]

Beşiktaş Amblem'indeki ilk beyaz çizgi 1'i; 3 siyah çizgi 3'ü; ve ikinci beyaz çizgi 1'i simgelemektedir. Amblem 9 bölümden oluşmaktadır ve yukardaki dört numara (1,3,1,9) yanyana geldiğinde, 1319'u oluşturmaktadır. 1319, Rumi Takvimde 1903'e eşittir. Amblemdeki Türk Bayrağı ise Türkiye Futbol Federasyonu'nun hediyesidir. Beşiktaş, Türk Bayrağı'nı kullanma hakkını Yunanistan Milli Futbol Takımı ile oynanan bir maçta Türk Milli Takımı'nı temsil ettiği için almıştır.

Neden "Kara Kartal"?[7] [değiştir]

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, 1940-1941 sezonuna gençleştirilmiş ve yenilenmiş kadrosuyla girer. Haftalar ilerledikçe puan farkını açan Beşiktaş, ligde liderliğini sürdürmektedir. Bitime 5 hafta kala rakip Süleymaniye’dir. 19 Ocak 1941 Pazar günü Semih Duransoylu’un hakemliğini yaptığı Şeref Stadı’ndaki maça Beşiktaş şu kadro ile çıkar: Faruk, Yavuz, İbrahim, Rıfat, Halil, Hüseyin, Şakir, Hakkı, Şükrü, Şeref, Eşref. O sezonun genelinde olduğu gibi, Beşiktaş yine başarılı bir oyun ortaya koyar. Maçın ikinci yarısının ortalarıdır. Beşiktaş takımı farklı önde olmasına rağmen rakip kaleye bitmek tükenmek bilmeyen hücumlar gerçekleştirmektedir. İşte o sıralarda Beşiktaş’ın akın yönü olan Şeref Stadı’nın Atatürk panosu bulunan tarafındaki tribününden bir ses yükselir: “Haydi Kara Kartallar. Hücum edin Kara Kartallar”... Şeref Stadı’nı dolduran binlerce taraftar ve maçı takip eden gazeteciler, çınlayan sesle donup kalmıştır. Son derece isabetli bir benzetmedir o anda yapılan. O sezon rakiplerini ezip geçen Beşiktaşlı futbolcuları “Kara Kartal”dan, oynadıkları futbolu “Kara Kartal gibi hücum etmek”ten başka bir şekilde tarif etmek mümkün değildir. Tribünlerden gelen sesin sahibi Mehmet Galin isimli bir balıkçıdır.

Voleci Şeref lakabıyla maruf Şeref Görkey’in voleyle attığı 3 gol ve kaptan Hakkı Yeten’nın, Şakir’in ve Şükrü’nün birer golüyle sahadan 6-0 galip ayrılırlar.

Bu maçın ardından, Beşiktaş’ın sembolü “Kara Kartallar” olmuştur.

canınız sıkılmazsa okuyun :)

2|0
    0|1
  • 14 Aralık 1991 galatasaraylı 50 kişilik bir gurup durakta otobüs bekleyen boynunda beşiktaş atkısı bulunan mühendis oktayı döverek öldürür. O guruba liderlik eden katil bu gün galatasaray tirübün lideridir. Beşiktaşla ilgili o günden beri aklımızadan çıkmayan bir miladi olaydır.

1|3
    0|1
  • Bende Süper kupadaki Real Madrid maçını söyleyeyim bari rakip takımlar söyleyecek tarih bulamıyorken biz hangisini söylesek diye düşünüyoruz

1|2
    0|1
  • bugün başka bir tarih söylemek ayıp olur zaten :)

tabii ki TÜRK FUTBOL TARİHİNE ALTIN HARFLERLE GEÇEN 17 Mayıs 2000

1|0
    0|3
  • Ölümüne link

Tüylerim diken diken hala...

1|1
    0|1
    • Aynı link :)

Benimde tarifsiz bir duygu.. <3

• Aynı link elbette :) Ben sizin kadar fanatik bir bayan görmedim ;) Saygı duyuyorum..Tarifsiz bir duygu :)

• ve bir de bu sene ki şampiyonlar ligi çeyrek final rövanş maçımız. Ilk maçı 3-0 yenik bitiren takımımız arena da öylesine bir performans gösterdi ki real madrid her ne kadar elenmese de Galatasaraydan o derece ürktü. Galatasaray 5 tane de 6 tane de atardı lakin hazır olmayan oyuncular oturmamış bir sistem uyum problemi belki de o maçı kaybetmemiz de ki en önemli etkendi

Herşeye rağmen onyıllar geçse o maçı unutamayacağım

1|0
    0|1
  • 107 senelik muhteşem tarihi kimsenin yanına bile yaklaşamadığı sayısız başarılarını müzelerinde rakiplerinin 2 katı fazla kupası olan Türk sporunda ilk ve teklerin takımı var olduğundan beri Türk olmayan takımları en çok yenen Türk takımı ülkesinin medar-ı iftiharı UEFA ve SÜPER kupa sahibi dünyanın en büyük taraftar guruplarından birinin oluşumu UltrAslanın gururu 1481 den beri kültürün simgesi 1905 den beri sporun beşiği anlı şanlı GALATASARAY

"Amacımız İngilizler gibi toplu halde oynamak, bir renge ve isme sahip olmak,Türk olmayan takımları yenmek"

ALİ SAMİ YEN

“Bir gün Türkiye'ye Avrupa Kupası daha gelecekse bunu getiren takım yine Galatasaray olur.” - Fatih Terim

1|0
    0|1
  • Sen o zamanı hatırlıyo musun? yaş kaç senin ki daha nasıl hatırlayacaksın? benim ki de şu link... link spikeri ve tribünü kes... ;)

1|0
    0|1
    • 20 Yaşındayım.. Az çok hatırlıyorum..

Babacım sağolsun defalarca izletti defalarca anlattı bana o gururu binlerce kez yaşattı bana.. :)

Helal Olsun Bjk Taraftarına..

• Bende ciddiyim söylicem :)

• Tamam söyle ;) :) buda benden sana Galatasaray marşlarından ;) link

• 2003..1-0 yendiğimiz Beşiktaş-G.Saray maçı, Sergen attı şampiyonluk geldi :D

2004-Chelsea'yi 2-0 yendiğimiz maç, orda da Sergen Yalçın sahnede..

2007-İnönüdeki Liverpool maçı, rövanşı kötü olmuştu ama :(

2013-Fenerbahçe maçı, 90'da Olcay

2013-Gençlerbirliği maçı

Çok maç var hatırladığım, hepsi buraya sığmaz :D

1|2
    0|2
    • Olcay'ın golünde bende felakettim ya.. :) ++

Son maç güzeldi ..

• 1|1
    0|2
  • unutulmayan tarih an zaman

link

1|1
    0|2
  • çok var efendim unutamadığımız tarih .D

1|1
    0|2
  • 12 mayıs 2012

O maçın kaydını bulsam bir off off ne gündü:)

1|1
    0|1
  • Hayatım boyunca bu kadar heyecanlandığımı, bu kadar gururlandığımı hatırlamıyorum. link 6-0'lık 6s galibiyeti bile bu kadar etkilememişti beni.

1|1
    0|2
  • 30 Eylül 1998 Gs-Atletico Bilbao

Hacii haciiii vuruyor golll goll

1|1
    0|1
  • 6 kasim 2002 6-0 gs. Yendigimiz maçı unutamiyor um :)))) GENÇFENERBAHCELILER.

1|1
    0|2
  • 1989 yılıydı sanırım

Ebedi dostumuz Galatasaray'ı 3-0 dan 4-3 yenmiştik.

Bir gerçek var;

Fener olmasa Cimbom olmaz

Cimbom olmasa Fener olmaz

Bu rekabet çok güzel :)

1|0
    0|2
  • George hagi desem yeterdir sanırım.

1|0
    0|1
  • 17 Mayıs 2000 :D

1|1
    0|3
  • Beşiktaşımın 100.yıl kutlamaları. / 2003

1|0
    0|1
  • galasarydan başka takım mı varki cevp vrsnlr :)

1|0
    0|0
  • Çok var ama birini söyliyim liverpooldan 8 tane yemiştik çok özel bir gündü bizim için...

1|0
    0|2
  • fenevin perişan olduğu gün beni hep mutlu eder :D

1|0
    0|1
  • link buyur.

@genetikk kapak niyetine de alabilirsin bebeğim.

0|0
    0|0
  • yıl 2013 hala 17 mayıs 2000 diyenler var...3 sene önce uefa'yı kim aldı desem ezbere hiçbiriniz cevap veremezsiniz

0|2
    0|3
    • Genel konuşmayı bırakır mısın..

Bak orda bir soru sordum cevap vermen gereken..

• sevilla'yı çeyrekte elediğimiz dönem ve 2008 chelsea takımını yendiğimiz an çok sevinmiştim o chelsea kadrosu şuanki bayernden daha güçlüydü barca ile reali saymıyom zaten

• Olay bu işte..

T.ederim :)

• 6 kasım 2002

0|1
    0|1
  • UltrAslan'ım benim Dişi Aslanım benim <3

1|1
    0|1
  • 6 kasım 6nci hafta 6-0

chelsea yı yendigimiz an

interi yendigimiz an

sevilla yı devirdigimiz mac

0|2
    0|4
  • Herhangi bir takımın taraftarı değilim. Ama FB Türkiye Kupasını alırken " ATV" kanalında " TV'de İlk " yazıyor olmasına yarılmıştım.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• Tarih hatırlamıyorum ama geçen sene şampiyon olduğumuzda (galatasaray) ben İstanbuldaydım ve trabzon sport taraftarlarıyla biz evimizin önünde sitede gece yarısı çıktık ve horon teptik.Trabzon sporlular Fenerliler şampiyon olmadığına en az benim kadar sevinçliydi ve yemin ediyorum saat 3 kadar şenlik yaptık :)

1|0
    0|1
  • xperimi aldım gidiyorum :)

malum takımım yok :)

1|0
    0|1
  • RealMadrid ile olan maçlar bir ayrı güzel oluyor :D

Dünya devi nerdeyse ezeli rakibimiz olacak :)

1|1
    0|1
  • Galatasaray 17 mayıs 2000 aynen esil :)

1|1
    0|1
  • süper kupayı aldığı zaman real madrdii eledğimiz gün

1|0
    0|1
  • 6 kasım 2002

1|0
    0|0
  • canım sen şu resmimini çek bence fenervliler çatlıyordur komplekse soktun iyice fenevlilieri yazık günah acı ya merhamet et

1|0
    0|2
  • 6-0 yendik biz sizi

1|4
    1|4
Yükleniyor...