Ks üyelerinin en sevdiği sorulardan sorcam konumuz bilim :) :)

prefrontal korteks denen beynin ön bölümünde bulunan kısmın. Duygularla ilgili konularda muazzam önem taşıdığını bu bölümde hasar oluşanların duygusuzlaştığını. Duygusal zekamızın merkezi olduğunu hızlı alınan kararların burdan geçtiğini ve reklamcıların ve satıcıların sizi etkilemek için özellikle bu bölşüme çalıştığını biliyormuydunuz? Acaba bu yüzdenmi beni dinlemessen ilerde kafanı taşlara vuracan derler :) var mıbuna benzer bildiğiniz bölgeler.

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kulak zarının oldugu kısımda iki tane denge topu var mesela ,çeneye ya da kulak zarına şiddetli darbe alındıgında bu toplar birbirine çarpıyo ve iflahın skiliyo baş dönmesi bayılma gibi durumlar :) Çenesine ya da kulak zarına yumruk alan bir boksörü örnek gösterebiliriz buna. (çoğu maçtaki nakavt sahneleri çeneye alınan darbe ile gerçekleşir.)

link

link

Ayrıca araçla yolculuk yaparken midesi bulanan öne otururya hani işte onun sebebide yolu görüp ne tarafa dönecegini kestirerek kendini o pozisyona hazırlayabilmek içindir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Uyanır uyanmaz bir şey daha öğrenmiş oldum sağol zigan :)

0|2
    1|0
  • çok dahice bir yaklaşım, tebrik ediyorum seni:D

kafamı taşlara vurucam .

işin latifesi bir yana bunu en çok ben yapmalıyım.duygusal zeka patlaması yaşayan biriyim.:D

0|2
    1|0
  • duygusuzlaşmak isterdim biraz araştırayım bu konuyu tsk ler ,

sinirlendiğimizde ya da aşırı stres yaşadığımızda karacigerimizde ısınma gerçekleştiği bununda zarar verdiğini biliyormuydunuz, karaciğerimiz nerede peki bilen var mı?

0|1
    0|0
  • Güne bir şey öğrenerek başladım bu da güzelmiş...

0|1
    1|0
    • maşşallah Allah nazardan saklasın :)

• 1 cinsellik

2 burçlar

3 aşk

bunların üzerine tanımam :D latife ettim kıııızzz :D

• eyvallah :)))

• Benimki hasarlıymış zaten :(

0|1
    0|0
  • hasar vermeliyim o bölüme ya bu duygusallık iyi değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Aşık olmak istemeyenlere duyurulr. Prefrontal lobu zedeleyin. :))

Ek bilgi: Şizofreni hasatalrında da bu bölgede dopamin azalması olduğu düşünülmekteymiş.

1|1
    1|0
    • evet 2.dünya savaşından sonra bu bölgeyi zedeleyerek ( şizofren tedavisi için ) 18 bin zombi yaratmışlar ( filmlerdeki zombilerden değil ) duygusuz insan anlamında ;)

• siyasete girmeyelim zaten uzun yıllardır zombi dolu ülke yeni olan bişey değil :)

• Ben de varolan bir noktaya parmak bastım işte. Yeni bir iddia değil. :))

• parietal lobe-__bilgileri birleştirir__ben de çok yok zannımca!

1|1
    1|0
  • Sorduğun sorunun konu bilincini bilerek mi sordun çünkü bu sorunun kategorisi nöroanatomi :)

Birde ks üyelerinin en sevdiği soruymuş merak ediyorum bu soruda kimi en iyi cevap seçeceksin ben iskoçyada 2 yıl psikoloji okudum birde bu en iyi cevabı verenin cevabını okuyp yeniden döneceğim sana :) gerçekten çok merak ettim ayrıca o frontal lobdur

0|1
    0|0
    • yok ben doğru şeyden bahsediyorum wikipedia yalan sölemiyorsa tabiiki ayrıca tabiki kslilerin sevdiği soru u değil burçlar aşk meşk dururken :D ve son olarka bir cevabın en iyi seçilmesi için doğruluk önemli değil espirili olabilir farklı yaklaşım olabilir belkide sadece yazmış olması bile yetebilir. soruyu soran için en iyi cevap en hoşuna gidendir. ve evet sorduğum sorunun bilincindeyim her insanın psikolojik bilgisi olması taraftarıyım

• O zaman bu akılla delilere ölüm diyorsun :)

• yok be yavrum aptallara ölüm taraftarıyım deliler candır ;)

• Bütün duygularım sağ ayak serçe parmağındaki nasırda toplandı benim. Mk yaaa, kıvranıyorum duygulanınca.

0|0
    0|1
  • Merak ettim dediklerin kim ne anladı :))))

0|0
    0|0
  • İşin biyolojik kısmını bilmem de psikolojik kısmını biliyorum. Genelde reklamlara dikkat ederseniz sanatçılar, sporcular vs. gibi gündemde herkes tarafından sevilen kişiler oynatılır. Özellikle önemli markaların reklamlarında. Klasik koşullanmada buna üst düzey koşullanma deniyor. Sevdiğin adam bir ürünü tanıtırken insan da o ürüne karşı olumlu tutumlar besleyebiliyor.

0|0
    0|0
    • hah işte prefrontal lobo zarar grmüş olan insanlar hiç sallamıyor bunları :D hissiyatla oluşan bağı kuruyormuş bu melet

• Diyelim ki öyle bir bölge var; sırf o bölgeye darbe uygulamak için mi soruyosun bu soruyu :D Şiddeye hayır diyorum ve sana bölge falan söylemiyorum :P

0|0
    0|0
    • yok be ya hani aşk acısı ya da kredi kartı kullanımını abartmak gibi durumlarda bu bölgenin aktif rol oynadığını öğrendim ondan şeettim

• prefrontal korteks hafıza bölümüdür hızlı alınan karalar buradan geçer bu işlem sırasında karar alacakken buna benzer bir olay yaşanıp yaşanmadığı eğer yaşanmışsa sonucunun iyi veya kötü olup olmadığı kontrol edilir bu sonuca göre karar alınır

0|0
    0|0
  • doğrudur hacıda benim encok şaşırdığım şey şu.bazı insanlar söylediklerimi arkadaki 2 loblada anlayabiliyor.(bkz.lafı götündenmi anladın)bilim bunuda bir acıklasa D:

0|0
    0|1
    • çok kolay dostum g*tü başı çok sallama sonucu titreşimden oluşan lobların görev değiştirmesi deniyor buna bilimde. g*tü başı çok oynamayan insanda rastlayamassın pek :)

• bu sadece senin tezin:D bunu ispatlayabilirmisin bana :DD

• tabiki mesela bu günden başlayarak 7 gün ( 1hafta süresince ) gtün başın oynıcak şekilde davran etraftakilere bakalım sana söylenen sözleri nerden anlıcan :)

• hmmm güzel bir soru :D :D :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...