Ve burak yildirim konusunu kapatıyoruz. Empati yapalım ve olaya bir de o şekilde bakalım mı?

(Okumadan cevap vermeyin lütfen. merak etmeyin, uzun ama akıcıdır)

EBEDİYEN KAPATALIM MI ARTIK ŞU KONU ÜZERİNDEN AYRIŞMAYI ...

Empati yapalım ve olaya bir de o şekilde bakalım mı?

hala, hala ve hala olaya taraftar gözüyle ve "benim takımım senin takımını döver" mantığıyla bakanlar var zira. inanamıyorum gerçekten. inanamıyorum.

önce şunu söyleyeyim, tarafların "renginin" hiçbir önemi yok bu olayda. yani renk konusunu tamamen unutuyoruz şu an. hafızayı resetliyoruz.

mobese görüntülerini hatırlayalım...

orada benim -tek suçu üzerine forma giymek olan- kızkardeşim ya da erkek kardeşim de olabilirdi. aynı şekilde sizin de. dedim ya, renk hiç önemli değil. ve o holiganların, katil yerine onlara saldırdığını düşünün. onlar, o psikopat katil kadar şanslı olamayacaktı belki de.

yani 3 gün önceki senaryo tam tersi şekilde de gelişebilirdi. katilin yerindeki temiz bir genç olsaydı, şu an toplu bir linçten bahsediyor olacaktık. (Mühendis Oktay olayındaki gibi...)

bir de böyle bakın ve tekrar düşünün lütfen.

onun için ölen kişiye üzülmüyorum. o kadar da hümanist olamadım henüz.

yine de kimse ölmeyi hak etmiyor tabi.

Gelelim katile;

O da sağlam pabuç değilmiş zaten ve cezasını çekmeli. Tehdidi başka türlü savuramaz mıydı? illa kalbine mi saplaması gerekiyordu yani? (hoş, uzaktan söylemesi kolay. aynı tehdit bizim başımıza gelse ne kadar soğukkanlı ve sakin olabilirdik o da ayrı bir mevzu)

genç kızlar, genç adamlar... özellikle akşamları 10-15 kişi halinde gezen bu kopuk sürülerinden irrite olmayan var mıdır içinizde? Ne hakkınız var arkadaş insanları taciz etmeye? hem de ne için, bir maç için. pehhhh!

TEKRAR SÖYLÜYORUM. lütfen bu olaya taraftarlık elbisenizi portmantoda bırakarak bakın. aksi takdirde holiganizmin ekmeğine yağ sürmüş olacaksınız.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Olan aileye oldu yoksa su testisi su yolunda kırıldı al birini vur ötekine. Ben o anneye o babaya o sevgiliye çok üzüldüm...

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Ağzına sağlık..

Ben bu konuyu çoktan kapattık konuşmak istemiyorum artık.. Allah ailesine sabır versin..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ölen insanın arkasından kouşulmaz ama Burak Yıldırım tam bir holiganmış biraz araştıranlar bilirler Saraçoğlunda açtığı Madrid bayrağını ya da Twiterden Galatasaray ve Beşiktaşa ağıza alınmayacak sözler yazdığını normal bir insan yolda tanımadığı birine laf atmaz bende Fanatik bir Galatasaraylıyım ama asla öyle birşey yapmam Katili savunmuyorum yanlış anlaşılmasın yanında bıçak taşıyan adam zaten temiz bir insan değildir

2|3
    0|5
  • Ölen kişiye o kadarda üzülseydiniz zaten içinizde bu kadar kin ve nefret barındırmazdınız. Her galatasaraylı mühendis oktaya biraz üzülseydi, çocuğuna kardeşine insan sevgisi aşılasaydı ne sen bu soruda belirttiğin gibi humanist olamadığın gerçeğiyle yüzleşmezdin hemde genç bir insan o kadarda düzgün olmasa bile yaşamayı hakederdi.

0|2
    2|2
    • üstüme alınmadığımı belirteyim. o amaçla yazdıysanız dahi...

• nefs-i müdafa olarak görüldüğü doğru ama ben ölen genç ten çok annesine babasına çok üzülüyorum onların suçu günahı neydi onlara nasıl böyle bir acıyı çektirirsin sen yolda tanımadığın bir adama niye gidip sataşırsın be kardesim tamam gencsin delikanlısın ama insanları tanıman mümkün değil işte gördün karşına psikopatın hayvanın teki çıktı güzel güzel arakdaşlarınla yürüsen galip gelmişsin gidip bir yerlere oturup kutlasanız olmazmıydı şu an da ne gözü yaşlı bir ana baba olurdu ne de bir gencimiz ölü bir diğeride katil olurdu

0|2
    0|1
    • olan zavallı ailesine oldu zaten.

• bir daha yaşanmaması dileğiyle

dedim ya kimse ölmeyi hak etmiyor

• bu konu kapanmaz

0|2
    2|1
  • "onun için ölen kişiye üzülmüyorum. o kadar da hümanist olamadım henüz." Cümlesindeki anlatım bozukluğu nedir? Cevap hatalı sözcük kullanımı. Hümanist yerine insan sözcüğü gelmeli.

İrriteli portmantolu falan ağdalı cümleler kurmadan önce insan olmak ardından kovalaklık yapmak lazım.

0|0
    1|2
  • bu bahsettiğiniz meşhur bıçaklama görüntüsü nerede bir link atarmısın

0|1
    0|1
    • link

01:50 den itibaren bakabilirsin.

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE

• ölen kişiye nasıl üzülmezsin. bak bu tartaklanmak değil, dayak yemek değil. ölmek. hayattan silinmek. tüm sevdiklerinin acıyla kahrolması demek.

0|1
    0|1
    • sirantinio, öncelikle olaya sarı-kırmızı-lacivert sığlığıyla bakmadığın için teşekkürler.

bu tarz insanları sevmiyorum. yoksa kalbi taşlaşmış biri olarak addetme beni. merhum, bugün olmasa yarın yine başka bir olaya karışacaktı belki; o da başka ocakları yakacaktı. senin tabirinle başkalarının acıyla kahrolmasına sebebiyet verecekti.

elimde değil, üzülemiyorum. bunun için de kınanmaya razıyım.

• ama Mühendis Oktay olayı ayrı.

beni üzen, yaralayan bir ölümdür hala...

Yükleniyor...