Bugün En Çok Hangisini Yapacaksınız ?

1. Kur'an-ı Kerim okuyarak,

2. Peygamberimiz ( a.s.m)'ın mübarek duası olan Cevşen-ül Kebiri okuyarak,

3. Aile bireyleriyle birlikte günün mana ve ehemmiyeti hakkında sohbet ederek,

4. Allah rızası için namaz kılarak,

5. Hayatımızın geçmiş günleri ve yılları hakkında muhasebe yaparak,

6. Günahlarımızın bağışlanması için Allah'tan af dileyerek,

7. Sevgili Peygamberimize bol bol salât ve selâm okuyarak,

8. Dünya ve ahirete ait dileklerimiz için dua ederek,

9. Hastaları, yaşlıları ziyaret ederek; yoksulları, öksüz ve yetimleri sevindirerek,

10. Eş, dost ve yakınlarımızla tebrikleşerek,

11. Dargın ve küskünleri barıştırarak, değerlendirebiliriz.

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Allahu taala benim Namazıma, Orucuma, Kurani kerim okumama, Dua etmeme hiç ama hiç muhtaç değil, Benim Dürüst, Topluma faydalı bir birey olmamı emrediyor. ve şöyle buyuruyor"Çalışanlar ile çalışmayan eşit değildir" buna dayanarak gidip nöbetimi layıkıyla yerine getirecem. rabbimin hastalıkla sınadığı kullarına yardımcı olmaya çalışacam.

2|1
    1|1
    • Bu ne $imdi, hem guzel bir cumle var hemde sacma bir cumle yazmi$sin.

Allahu taala senin hic bir $eyine muhtac degil, ama sen ona muhtacsin, sukur niyeti ile Namaz ve Kuran okuman gerek. Onun muhtac oldugunu zannederek degil.

• Ben sadece dini şu yukarıdaki eylemlerle sınırlayanlara karşı söyledim.

Hacı bildiğim allah dostu gördüğümüz insanların işte ne kadar üç kağıtçı olduğunu, işini doğru yapmadığını /Hepsi değil Yanlış anlaşılmasın/ hatta namazı bile işten kaçmak için kullananlara karşı dedim.

Anlayan zaten anlar.

Kızlar Ne Diyor 7

• Allah hepsini yapabilmeyi nasip eder inşAllah :)

1|3
    0|0
  • burda durmanın manası yok o zaman bu gece,hadı dagılalım

0|1
    0|0
  • dua İnşallah

0|1
    0|0
  • Tanrıyla barışçam bayadır küsüz affettim tamam haksız yere bir daha yamuk yapma ama diycem

0|0
    1|1
  • 12 hicbiri ateistim ben

0|0
    0|1
  • 12) hiçbiri

1|0
    1|1
  • işten eve gidicem abdestimi alıp önce namazımı kılıcam sonra kuranı kerim okucam sonra tesbih çekicem bol boll dua edicem ve nasip olur ise yatıcamm :)

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Malesef müslümanlığı öyle bir hale getirdik ki ya cumadan cumaya ya kandilden kandile ya 'benim kalbim temiz' lere kadar indirgedik.. namaz kılmıyorum ama kalbim temiz cumadan cumaya kılıyorum kandillerde Allaha yöneliyorum... nasıl bu hale geldik ya ne diyor güzelim dizeler

Bize bir haller oldu

Cumamız pazar oldu

her ne olduysa hep azar azar oldu..

Bugün elbette Alemlerin Rabbi ile doya doya vakit geçirme günü bugün günahlardan arınma Yerin ve Göğün sahibi bu bedenin sahibi yüce Yaradan ile buluşma sonsuz mutluluğu hissetme vakti bugün temiz kalp ile yapılacak her ibadet günahlardan arınmaya vesile ama şunu unutmayalım örneğin 1. 4(özellikle bu) 5. 6. ve 7. madde bunlar en başta olmak üzere diğer tüm maddeler hergün uygulanmalı kişi kandillerde veya sadece cumadan cumaya değil ona 24 saat veren Rabbine her gün 1 saatini ayırıp günde 5 kere anlını secde ile buluşturmalı alemlere rahmet son Peygamber(s.a.v) için her gün salat ve selam okumalı bunları hep yapmalıyız Kuran hele... Bu Kuran güzelce bir süse sarıp sonrada duvara asmak için inmedi hayatınızı buna göre yaşayın diye indi...neyse hepinizin kandili mübarek olsun arkadaşlar ALLAH günahlarımızı bağışlasın bize bu dünyada ve ahirette güzellikler ihsan etsin

0|0
    0|0
  • muhtemelen hiçbirini içimden birşey yapmak gelmiyor çünkü :) şeytan aklımı çeliyor.içimden geldiği zamanlarda namaz kılarım bol bol kuran okurum genellikle.

1|0
    2|2
  • seks yapacam en iyisi bu

0|0
    0|1
  • 12 - Hepsi inşAllah.

0|0
    0|0
  • Yapacaklarım beni ilgilendirir

bu doğal olarak ALLAH ile aramda olan birşey...

söylemeyi uygun görmüyorum

1|0
    0|0
  • Önce iftar sonra sohbet ardından cehri zikir kuran tilaveti.. namazları saymama gerek yoktur.. tek gayemiz Allah rızası Allah cümlemizin ibasetlerini kabul etsin inşallah..

0|0
    1|0
  • 6 kesinliklee :)

0|0
    0|0
  • Yok hiçbir şey yapmayacağım Dünün aynısını yaşayacağım

1|0
    1|0
  • Efes Pilsenin gözüne gözüne vurcam.

link

5|2
    3|1