Duman konserlerinin iptal olmasını nasıl karşıladınız?

Duman'ın Kur’an ile alay ettiği söylenilip Kütahya'daki konseri iptal edildi.Diyarbakır'dakinin iptali içinse birçok kampanya düzenlendi.Sizin düşünceleriniz nedir?

Güncellemeler:
olayı bilmeyenler için Duman grubu, İhlas Suresi'nin ayetlerini değiştirerek şarkısında yer verdiği iddiasıyla eleştirilere hedef olmuştu.

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• İsabet olmuş dumanı sever ve dinlerdim ama o sözler hiç hoş olmamış anlamadığım şey neden böyle bişey yaparsında ortalığı karıştırırsınki sevenlerini şaşırtırsın amaç nedir.özgürlük değil bu özgürlüğün bir sınırı vardır.ihlas suresi kurana sonradan koyuldu demek özgür bir düşüncedir ama ihlas suresiyle alay etmek özgürlük değildir.sokaktaki adama küfür edebiliyonmu anskim özgürüm ben ziherim diyebiliyonmu ne farkı var.söv say adını özgürlük koy düşünce hakkı koy.ama biri sana azcık dokunursa bas yaygarayı

3|3
    2|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kimsenin inancı beni ilgilendirmez Kuranla dalga geçmekte onların haddi değil komik duruma düşüyorlar . Kendine Kuran- i Kerimi rakip mi görmüş sürekli altında bişi arayıp arayıp duruyor ve alay ediyorlar ? Yazık... Konserleriyle de ilgilenmiyorum iptal olur olmaz bu bişi değiştirmez . Ayrıca bu adamlar zamanında ALLAHIM ALLAHIM ATEŞLERE YÜRÜYORUM diye şarkı söylüyordu madem inanmıyordun niye böyle bir şarkıya yer verdin albümünde enteresan.

1|2
    4|0
  • Benim bildiğim kadarıyla 'Rezil'şarkısında bir ayetle dalga geçip 'Lem yelid ve löp yutar'demişler. Eğer bu doğruysa çok iyi olmuş iptal edilsin

-İsteyen geri kafalı desin isteyen eksilesin.

0|2
    4|1
    • dinle ayetle değil dini kullananlarla dalga geçiyor. tekrar sölüyorum aslında aynı şeyi savunuyorsunuz

• Benim bildiğim kadarıyla böyle dedim bir yerden okumuştum eğer doğruysa iyi olmuş diyorum kesin böyle yapmışlar deyip etiketlemiyorum..

• :S olaydan geriyim

0|1
    0|0
  • herkesin kendi görüşü ama oradaki halk istemiyor ki iptal ediliyor dini değerleri ayaklar altına almamak lazım

0|1
    2|0
  • Daha önce de böyle terbiyesizlikler çok yaptılar. O yüzden dinlemiyorum Dumanı,ilgilendirmiyor.

0|1
    0|0
  • Hizbullahla ilgiliymiş karşı çıkanlar. Bunları destekleyecek değilim.

0|1
    0|0
  • Link atsana sözleri.

0|1
    0|0
    • güncellemeye yazdım sözleri bilmiyorum

• HADDİMİZ DEĞİL

Grup üyesi Kaan Tangöze ise dinle dalga geçmenin kimsenin haddine düşmeyeceğini, bilakis dini duyguları istismar edenleri eleştirdiklerini söyledi. Tangöze, şöyle konuştu:

“Forumlarda İhlas suresiyle dalga geçtiğimizi iddia ediyorlar. Oysa şarkımızda dinin suistimal edilmesini eleştiriyoruz. Dinle dalga geçmek kimsenin haddine düşmez.

demiş.

• Ne gibi bir alaydi ?

0|1
    0|0
  • ben sevmiyorum o adamları.ilgimi çekmiyor o yüzden.

0|1
    1|0
  • İptal ettirenler ne anlamış ki müzikten, a desen dine küfür zannedecekler. Ne alaka?

1|0
    0|1
  • napmışki dumann ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• 0|1
    0|0
  • Dinle değil dini kullananlarla alay ettiler. Olmasa iyiydi ama konserleri iptal edilmemeli. yabancı gruplar geliyor adamlar ne din tanıyor ne ahlak sövüp sayıp gidiyorlar onlarıda iptal etmeliler eğerki mantık bu ise

2|1
    0|1
    • Yanlış anlamışsın sen KntszmLq arkadaşım orda anlatmak istenen ( görünüşte dindar yanlız mileti hortumlayıp keyip yapanlar anlamında kullanılmış ) zaten dinimizdede sahte dindarlık büyük suçlar arasında

• Sonunda dogru bisöz eden olmuş

• gündemin gersinde kaldım ne yapmışlar ki ?

0|1
    0|0
  • dumanın alay etmesi iyi değil ama konser iptal edilmemeli.gelmeyen gelmesin.ben inanan biriyim duman konserine gitcektim mesela.

1|1
    0|0
  • Dumanın böyle bir şey yapması hoş değil bunu kınıyorum fakat düşünce bakımından özgür bir ülkede yaşıyoruz(!) Böyle olmaması gerekirdi.

1|1
    0|0
  • alay ettiyse etti ülkeden de atsınlar ne var yani ne gerek vardı ki iptal etmeye konseri adam süper eğlendiriyo 3 defa bulunmuştum daha öncesinde gereksiz ama iptal edilmesi

1|1
    0|1
  • bu tepkiyle karşılaşacaklarını biliyorlardı

1|1
    0|0
  • zaten sevmezdim iyi olmuş. belli bir kesime şarkılarınla gönderme yapabilirsin doğal karşılamak lazım ama bunun da adabını bilmen lazım ey duman

0|1
    2|0
  • İslamiyet ile alay edenleri Allah, ''Kahhar'' sıfatıyla kahretsin inşaallah

0|2
    2|0
  • Bu ve bu gibi olaylar için bu daha başlangıç sanırsam.

0|1
    1|0
  • yerinde bir karar

0|1
    2|1
  • Dinlemek istemeyen gelmez, kime ne? Ateistler, cuma camilerde vaaz verilmesin diye toplaniyor mu?

En az bunun kadar sacma.

Inananlardan gene bir hosgoru festivali.

5|1
    3|4
    • Ezani da duymak istemiyoruz. Saat denen birsey var ehe.

• yüzde 90 gerizekalı diyene bak..kimsinki lan sen !dünyayı kurtaran adam havaları ..boş kafa

Yükleniyor...