Bir zarari olur mu Bilgi verir misiniz bu konu hakkında?

Arkadasimin kardeşi 13 yasinda biraz tombul ama çok değil fitness a başlamak istiyor bilgi alabilir miyiz bu yasta baslamasinin bir zarari olur mu?

0|1
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• daha çocuk yaşta, onun yerine yediğine içtiğine dikkat etsin, evde oturmak yerine parkta yürüyüş falan yapsın

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Onun daha kemikleri tam uzamadı. Boyu kısa kalır. Vucudu uzayamaz. Agırlık calısmaması lazım. Ama kosu bandı, basketbol gibi seylere yonelebilir. Bisiklet vs 😊

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Valla başlasın faydalı olur ama dikkat etmesi gerekiyor. Belli ağırlıkların üstüne çıkmasın.

0|0
    0|0
  • Yanlış spor gelişimini durdurur. O yaşta ağırlık çalışması zararlı olur. Onun yerine bisiklet sürsün basketbol oynasın...

0|0
    0|0
  • Ne zararı olacak bırakın cocuk spora vakıt ayırsın. Para problemse eve damble alın bir de mekik cekmek ıcın met alın. Spor bantları var lastık seklınde onlardan alın.

0|0
    0|0
    • 3ay

Yok karsi geliyorum ben destek cikiyorum hatta gitsin ama bilgi almak istedim sadece

• 3ay

bence salona gıtmesı ıcın erken evde calıssın 1 saat yeter

• Olmaz. Spor salonumda o yaşlarda olanlar var, etkisini büyük oranda görürsünüz. Bence gitmeli. :D

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Hayır başlamasın boy uzaması anında durur...

0|0
    0|0
  • ağırlık kaldırmasın boy kasar onun haricinde sanmam...

0|0
    0|0
    • 3ay

Hmm zaten basketbol oynuyor :)

• 3ay

o zaman kiloyu takmasın yakarak onu boya çevirir... hakkında hayırlısı...

Kızlar Ne Diyor 1

• 18 yaşından önce fitness çok da mantıklı bir tercih değil bence, onun yerine basketbol tenis yüzme gibi sporlar ona şu yaşında daha faydalı olacaktır

0|0
    0|0
Yükleniyor...