Atatürk'ün bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?

"Nice ordular,nice savaşlar yönettim ama bir kadını yönetemedim" bu sözü eşi latife hanım için söylemiş:) atamızın da tecrübesine dayanaraktan siz kadınlar neden yönetilmezsiniz anlatın dökün içinizi:D

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

• Ne kadar çok Atatürk'e antipati duyan kesim varmış sitede. ahaha çok komikler gerçekten.

4|3
    2|5

Kızlar Ne Diyor 4

• kuKLa değiL eN nihaytinde kimse.. ne erkek yönetilir ne de kadın.. Atatürk'ün bu sözü hoşuma gitti açıkçası ve ilk defa burda duydum bu sözünü. güzeL demiş :D

0|2
    1|0
  • :) aşk savaşında öyle darbeler vurmalısın ki, öyle güçlü olmalı ki bu darbeler

karşındakinin burnu bile kanamayacak!

0|0
    0|0
  • devleti yönetirken iş siyasete bakar, tek yönlüdür. ama bir kadını idare etmek için onun bir sürü yönüne hitap etmelisin, bu da bir sürü bilim alanı demek oluyor ki çok az erkek o kadar mükemmeldir.

0|0
    0|0
  • kadınları kimse yönetemez kadınlar yönetir anca

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• kadınları yönetmenin çok zor olduğunu anlatan güzel bir söz... ve çok doğru bir söz .. atamız bile bunu açıkca söylüyor

2|1
    0|0
  • Yönetti ya, çarşaftan mini eteklere soktu ya kadını, yönetti basbaya ..

0|1
    0|1
  • Erkeklerin yaradılış gereği en zayıf olduğu noktadır kadınlar. Öyle süslü cümlelerle artistliğin lüzumu yok.

2|2
    7|3
  • Zamanında çok korkulan Führer bir kılıbıktı.

1|2
    4|3
  • Herşeyden önce, bir kadını neden yönetmek istesin ki bir insan ? Kölelik devri çoktan kapanmadı mı ?

1|1
    0|0
    • kölelik mi demek şimdi bu cümlede geçen anlam tey allam ya:D hacı iyi ilişkiden geçinebilmekten bahsediliyo olayı yanlış anladın:D

• Hayır olayı olduğu gibi anladım.Sen beni anlayamadın.Birini yönetmek onu köleleştirmektir.İyi bir ilişkide karşılıklı anlayış vardır, birbirini yönlendirme yoktur, birbirine yönelme vardır.Atatürk'ün böyle bir söz söylemedeki kastı ; kadının yönetilen değil yön gösteren konumda olmasındandır.Kölelikten kastım - mecazen yönetmek anlayışıdır kardeşim, yoksa cahiliye zamanını gerçek anlamda kast etmedim :)

• Bir kadına hükm edemiyen biri devletede hükm edemez kadın dinlemiyorsa yönetemiyorsan o kadını erkekligini gözden gecirmelisin kadın YARADANIN bize emanetidir ve onlar başı boş bırakıldımı kendinede hükm edemezsin artık

0|0
    1|0
  • keşke demeseydi bak. hayal kırıklığına uğradım. atamız yapamadıysa biz nasıl yapacaz,

1|1
    0|0
  • çok kaprisli ve tavırlı oldukları icindir :)

0|0
    0|0
  • bu laf doğru değil, yani atatürk söyledidiye doğru oalcak bir şey değil. dünyayı günümüzde erkekler yönetir bu tarih boyuncada hep böyle olmuştur kadınlar sadece önemli aktörlerdir yardımcı baş rol oyunculardır :)

0|0
    0|1
    • agaaa koca kanuniyi bir hürrem ne yaptı görmüyonmu:D kadınlar güzel avrat otu gibidirler.kanına işler zehrini bırakırlar anlamazsın:)

• :))) haklısın valla ne diyeyim erkekler dünyanın hakkından kadınlarda erkeklerin hakkından geliyor :) ne oldu bak ata sözü yaptım :D

• 1 kadını değil 2 kadını yönetemedim, o yüzden ilk eşi inhitar etti ondan sonra psikolojik çöküş yaşadı kendi içinde.

0|1
    0|1
  • Aşk zor zanaat panpa. Öyle bişey denk geliyo ki karşına.. afedersin ama MAL olup kalıyosun :D

0|0
    0|0
  • sadece ataturk mu demiş o lafı seytan bile pes etmiş bir kadınla uğraşlmcağı konusnda :) bu sorunun cevbını bnlerce yıldır tarih içinde sorgulnmış ama ebedyen bu cvbı bulmckklr :)

0|0
    0|0
  • Usta istedikleri herşeyi yaparsak sorgusuz sualsiz odun oluyoruz...

Yapmazsak öküz duygusuz oluyoruz :D

0|0
    0|1
  • Paşam demişse doğru demiştir hatta onun hikayeside vardır :)

0|0
    0|0
  • evet. doğru buyurmuş ata.. bir çokünlü düşünür de benzer şeyler söylemiştir..

0|0
    0|0
Yükleniyor...