Uçsuz bucaksız bir evrende yaşıyoruz

Uçsuz bucaksız bir evrende yaşıyoruz ve en ileri teknolojiyle dahi yanı başımızdaki en yakın gezegen olan Mars'a insanın içinde bulunacağı bir uzay aracı gönderilemiyor insansız uzay araçları keşiflerini yapıyorlar fakat dediğim üzere astronot gönderilemiyor, soruma gelecek olursam sizce bu uçsuz bucaksız evrende bizden başka yaşayan canlılar var mıdır? Ufoların var olduğunu düşünüyor musunuz? Bence varlar ve teknolojileri çok gelişmiş yaptıkları uzay araçlarının teknolojisinin gelişmiş olduğunu düşünüyorum peki sizce?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim güneş sistemimiz gibi milyonlarca sistemin olduğu bir evrende mutlaka yaşayan akıllı varlıklar olmalı.

Teknolojik seviyemizin ve beynimizin onların seviyesine ulaşmamızı bekliyor olabilirler. Ayrıca belki de çoktan aramızdadırlar ama kaos ve anarşi olması diye ortaya çıkmıyor da olabilirler.

Bunun gibi daha birçok neen sayılabilir.

İnsanoğlu henüz 100 yıldır uçuyor. Wright Kardeşleri saygıyla anıyoruz fakat daha çok yolumuz var. Dünya üzerindeki varlığımız daha yeni. İnsanoğlu gelişime çok açık ve hızla ilerliyor. İleride ne göreceğimizi bilmiyorum ama "onların" oarada biryerlerde olduklarına eminim.

0|1
    0|0
    • haberlerde ya da videolarda falan görüorsundur işte kameraya yakalanan değişik tarz cisimler uçağa benzemeyen yapıları tamamen farklı işte belkide çok değişik bir teknolojinin izleri bunlar. hatta hatırlarsan Brezilya'da bir köyde çocukalrın resmini çekerken arkada ağaçların arasında değişik bir kaç varlığın resmi kareye yansımıştı yani onlarla ilgili bulgular var aslında.

• Ben dünyadışı akıllı varlıklar değillerdir demiyorum. Sadece öyle olduklarının garantisi yok diyorum.

Bunu ancak o cisimler bizimle iletişime geçtiğinde göreceğiz. O ana kadar bilemeyeceğiz. Bilimin temeli kanıta dayanır. kanıt olmadığı sürece "tanımsız" olacaklar.

Bana kardeş diye hitap etmişsiniz ama ben 36 yaşında bir adamım. "kardeş" tabirinin ne kadar doğrunu sizin yorumunuza bırakıyorum.

• kötü manada demedim alınmayın hemen yaşınız yazmıyor bilseydim öyle demezdim zaten de art niyetli demedimki zaten.

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 8

• Güneşten bile daha büyük gezegenlerin olduğu bir evrende canlı varlıkların sadece dünyada yaşaması gibi bir kısıtlama olacağını sanmıyorum. Güneşten kat ve kat büyük olan bir gezegenin bile detaylı incelemesi bulunmamaktadır. Günümüzde bu tür incelemeye olanak sağlaycak teknolojinin olup olmamasından bile şüpheliyim açıkcası. Nasıl bir tepkime vereceğini, inceleme için gönderilen teknolojinin başarılı olup olamayacağını açıklayamam yalnız dünyada kullanılan teknolojiyi xxx gezegenine gönderebileceklerini sanmıyorum. Tamam dünyada belirli katmanlar, katmanlar içerisinde belirli maddeler var ve bu teknoloji ona göre ayarlanıp, sağlamlığı kanıtlanıp kullanılıyor lakin bilinmeyen bir gezegende nasıl bir maddelerin olduğunu bilmeden inceleme teknolojileri gönderebileceklerini sanmıyorum.

0|1
    0|0
    • evet haklısın belkide onların maddeleri daha dayanıklı değişik burda olmayan bir madde.

• o kadar yaşanabilir gezegen var bence başka canlılar veya uzaylılarda vardır ama belki bu canlıların teknolojisi hiç yoktur veya bizden çok daha gelişmiş bir teknolojiye sahiptirler bizim varlığımızdan haberdar değillerdir :D aklımda deli deli sorular dolaşıyor :D

0|1
    0|0
  • Sadece Samanyolu'nda 200 ile 400 milyar arası gezegen olduğu söyleniyor. Samanyolu gidi 300 milyon tane de galaksi olduğu varsayılıyor NASA tarafından. Samanyolu'nda 300 milyar var desen ve bunu 300 milyon ile çarparsan ortaya 90.000.000.000.000.000.000 gibi bir rakam çıkıyor. Yani adım gibi eminim ki yanlız değiliz. Ama çok uzak olabiliriz.

0|1
    0|0
    • eğer o kadar uzaklardan bizim Dünya'ya kadar gelebiliyorlarsa teknolojileri büyük bir gelişme içerisinde demektir.

• Saklanıyor çünkü ulusal güvenlik meselesi. Bu durumu halk bilmese de bir çok ülke hükümeti tarafından bilinmekte. Hatta belgeseli de var. Adını hatırlamıyorum ama araştırırsan kolaylıkla bulabilirsin.

• pek araştırmak da istemiyorum açıkçası biraz huzursuz edici açıkçası korku verici olabiliyor yani ne yalan söliyim biraz öyle.

• Elbette olabilir. Keşfedemediğimizden dolayı yok dememeliyiz.

Eğer tüm evrende yaşam sadece Dünya'da varsa, bu çok büyük bir yer israfı demektir.-Carl Sagan

0|1
    0|0
  • İnsanlardan başka canlılar var Dünyadan başka Alemler var... (Zümer 68: Sura üflenmiştir; Allah`ın dilediği kimseler dışında göklerde kim var, yerde kim varsa çarpılıp yere yıkılmıştır. Sonra sura bir daha üflenmiştir. İşte hepsi ayağa kalkmış bakıyorlar. ) ''Yerlerde ve Göklerde''... yanlız değiliz Arş'ın içinde

0|1
    0|0
  • dünya dışı varlıkla olduğuna inanmıyorum

0|1
    0|0
  • Belki alternatif bir boyutta vardır :) Zannetmiyorum oldugunu ama kim bilebilir ? Belkide varlar aramızdalar ? olamazmı? Belkide çıplak gözle görülemiyorlar ? Olasılık çok belirti yok işte :)

0|1
    0|0
  • banada var gibi gelio ama farklı bir galakside

0|1
    0|0
    • internette olsun haberlerde olsun bunlarla ilgili kamera kayıtları da var bence varlar.

• sonuçta o kadar gezegen var yıldız var vs vs neden boş olsunlar sadece dünyada hayat olsun ki dimi

• aynen kameralara yansıyan uçağa benzmeeyen tarzda cisimler var ki hatta uzaylılar da var resimlere kameralara yansıyan.

Yükleniyor...