57 kgluyum vücut yağ oranım %15 bunu %5 e düşürüp kastan kilo almam sağlıklı olur mu acaba?

ince cüsseli biriyim 177 boyundayım 58dim 57 ye hatta 56 ya geriledim 10 günde. beslenmemdeki günlük kaloriyi düşük tutuyorum yağ yakmak için ve faydası da oldu amacım yağ yakıp yağ oranımı %5 lere düşürdükten sonra kas kütlemi egzersizlerle artırmak. 2 günde bir 40-50 şınav çekiyorum bunun için.

şimdi ben %5 lere geriletmek istiyorum bu vücut yağ oranımı. vücut sağlığı açısından bir sıkıntıya yol açar mı acaba yağ oranının kritik değerlere inmesi?

NOT: Bazal metabolizma hızım 1500 kcal.

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• pek bilgim olmasada yoğunluk olarak proteinle beslenip proteinle kilo alman gerekli

0|1
    0|0
    • 3ay

evet proteinlerle besleniyom zaten. yediklerimin %60 ı nerdeyse protein %20 yağlar, geri kalan %20 karbonhidrat.
      iyice minimize ettim karbonhidratı

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum direk kas olarak kilo alabilmek çok çok zor biseydir illa yaglanacaksin sana tavsiye şimdi kilo almaya bak kaliteli karbonhidrat protein, yağ tüket ve aksatmadan spor yap baktın yaglaniyorsun definasyona girersin zaten zayifsin kilo vermeye calisma

0|1
    0|0
    • 3ay

ben 3 ay gittim salona 3 kg civarı kas kazandım. biraz olsun kas var fakat kalın yağlı deri yüzünden belli olmuyor :D yağ oranımı düşürebilsem özellikle karın kasları ortaya çıkacak ve bu durum beni motive edecek iyice asılacam egzersizlere ve proteinlere ama zayıf olmama rağmen göbek var ve derinin kalınlığından yağ fazla olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorum.
      benim asıl merak ettiğim %5lere düşürünce vücut için tehlikeli olur mu?

• 3ay

Tabiki de tehlikeli lazar angelov bile %5 lerde yağ oranına sahip

• 3ay

O adam uzun seneler yaşadıysa biz de yaşarız heralde :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• kilo almalısın

0|1
    0|0
  • 1.5 - 2 senede sıkı çalışmayla yaparsın. Günde 5 öğün yemek yemen gerekir. Antrenman sonrası whey protein tozu öneririm, zaten antrenörün 2. aydan sonra önerecektir. Ha bu arada şınav falan yazmışsın, spor salonuna gitmeden olacak bir şey değil.

0|1
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim.
      benim asıl merak ettiğim vücut yağ oranını %5lere düşürünce vücut için tehlikeli olur mu?

• 3ay

Anladım.
      Yağ oranı %5 e düşünce ancak kaslar adam akıllı belli olur sanmıştım :D bundan dolayı onu hedefledim.

Peki hocam besinlerle aldığımız yağlar, karbonhidratlar gibi kolayca yağ olarak depolanabiliyor mu vücutta?

• 3ay

Besinlerin vücudunda yağ yapıp yapmayacağını soruyorsan, hayır yapmayacak. Çünkü sen zaten antrenmanda o yağları eritip, kas inşa edip, sonra yemek yiyeceksin ve direkt protein olarak dönüşü olacak. Burada ne yediğin çok önemli çünkü vg sporuna başlayacaksan tavuk, et, balık, pilav çokça yiyeceksin.

• Kilo almadan nasil kas yapacaksin. boyuna gore 10 kilo eksigin var zaten dostum senin gibi tanidigim var oda senin boyda senin kiloda kupkuru bisey. bence sen once bir kilo almaya bak.

0|1
    0|0
    • 3ay

kaslarla yağların bir ilişkisi yok ki. ne kaslar yağa dönüşür, ne de vücuttaki yağlar kasa dönüşür.
      yağ dediğin şey gereksiz birşey. vücut açlık anında sana enerji sağlaması için depolanır, gereksiz bir ağırlık olarak seni yıpratır durur her adımında seni yorar daha fazla acıkırsın çünkü kütlen fazladır bu kütleyi hareket ettirmek için de daha çok kaloriye ihtiyaç duyarsın

www.uplifers.com/.../

• 3ay

Aslında zayıf değilim sadece iri yapılı değilim, genetik olarak ince minyon vücuda sahip olduğum için vücutta iri yapılılar gibi hacim yok. dolayısıyla yağ ağırlığı da iri cüsselilere göre daha düşük oluyor bende.
      kas olarak ağırlık kazanabilirsem zaten 70 in üstüne çıkarım ve fit bir vücudum olur. omuzlar zaten geniş duruyo bende. Kaslar yağlara göre daha az hacim kaplar fakat çok daha ağırdırlar. Kas oranı yüksek olan kişiler kolayca yağ yakabilirler vücutları yağ zor depolar çünkü o kaslara sürekli enerji lazım ve yediklerinden ötürü yağ depolamaya izin vermiyo vücut kasları beslemekten.

• 3ay

Peki kolay gelsin

• çok yağlı yiyince yağlımı oluyon

0|0
    0|0
    • 3ay

çok karbonhidratlı besinler ve günlük harcadığın enerjiden, calori olarak daha fazlasını besinlerle tüketirsen ve bunu hareketle yakamazsan vücut bu farkı yağ olarak deri altına depoluyor işte.

• 3ay

her 7200 kalori fazladan beslenmen, 1 kg kilo almana tekabül eder.

• 3ay

7200 kalori eksik beslenmen ise, 1 kilo zayıflamana sebep olur.
      bunu 1 günde tüketmen çok zor olacağı için genelde haftaya yayarlar veya 2 haftaya.
      yani yağlı yiyecekleri çok tüketmiş olman kilo almayla bir ilişkisi yok. bu iş toplam kaloriye bakar.

Yükleniyor...