Fikirlerinize "bir yerden kopyala yapıştır" denilmesi...

Bugün ilginçtir biri bu sitede, diğeri facebookda böyle bir geri dönüş aldım. "Belli ki bir yerlerden kopyalayıp yapıştırmışsın".

Halbuki yazdığım yazılar kendi öz fikirlerimdi. Zaman harcadım 10 dakika, yazdım güzelce.

Ama insanların fikirlerimi bu şekilde nitelemesi "bunu bilinçsiz bir şekilde bir yerlerden kopyalamış buraya yapıştırmış olmalısın, bu fikirler senin olamaz, daha olayın ne olduğu hakkında bilgin yok" der gibi bir tavır takınmaları garibime gitti.

Yani internette bayıla bayıla okuduğunuz yazıları da illaki birileri yazıyor. Niye ben değilde bir başkasının yazdığı şeklinde bir sanrıya kapılıyorlar anlamadım. Yoksa ortaya koydukları fikirleri dibine kadar çürüttüğümden bu şekilde saldırma ihtiyacı mı görüyorlar acaba?

Yoksa bu insanların etraflarında birşey üretemeyen, anca sağdan soldan bulduğunu kopyala/yapıştır yapan çok mu kişi var?

Yoksa kendileri de bu "kopyala/yapıştır" çarkına su taşıdıkları için mi karşısındaki kişinin birşey üretemeyeceğini düşünüyor bu arkadaşlar?

Ne bileyim, bu duruma sevinsem mi yoksa üzülsem mi bilemedim valla.

Siz neler düşünüyorsunuz bu konuda?

Kopyala yapıştır insanlar çok mu var etrafınızda?

Yoksa sizler de onlardan mısınız?

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• başta bir önyargı söz konusu.diğer yandan ise kabullenememe.ya çok beğenir insan çekemez ( hiç tanımadıkları için yapanlarda enteresan gelir ) ya da aynı kafada olmadığın insanlar için kolay bir muhalefettir.sözcük üretemeyen insanlar için de en kolayı genel geçer cümleler kullanmaktır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• kişi karşısındakini de kendi gibi bilir, demek ki o öyle yapıyormuş yazıyı görünce de böyle düşünmüş..

Ne yazık ki okuyup üreten bir toplum değiliz, okuyup üretenler azınlıkta.. yabancı kaynakların çevirilerini kendi tezleriymiş gibi sunan öğretim üyeleri varsa bu ülkede diğerleri evleviyetle kopyala yapıştır yapar

0|1
    0|0
  • alıntı olması neyi değiştirirki tutki alıntı olsun o fikri benimsiyor olamazmısın yani dünyadaki her insanın kendi felsefi akımı yok başka birinin düşünceleri senide anlatıyor olabilir herkes bir yerlerden alıntı yapıyor olabilir kimi zaman şairlerden kimi zaman kitaplardan bence sorun teşkil etmez. tabi bu bazı konular için gecerlidir şahsi münasebetlerde de olay copy/paste oluyosa orada sıkıntı vardır.

0|1
    0|0
  • Kişisel bir eleştiri olarak almanı rica ederekten şahsının öyle algılanmasının sebebi, insan da ön yargılı ve kati kurallı biri gibi görülüyor olman.

Yani fanatik düşüncelerin olduğun sanrısına kapılıyor insan.

0|1
    0|0
    • Ön yargılıyımdır. Ön yargılar iyi birşeydir, candır. İnsanlar ön yargıyı "kötü" görme eğilimindedir ama, bence ön yargılar olmasa hayat çekilmez bir yer olurdu.

Kati kurallarım yoktur. Bir kuralın yanlış olduğunu gördüğümde/anladığımda kaldırırız. Hiçbir konuda da fanatizmim yoktur bu yüzden.

Tanı diye söylüyorum. Profil resimleri aldatıcı olabiliyor :)

• Yooo profil resmin degil yaklasim ve cevaplarin ile komple bir yaklasim benim ki.

Neticede ne sen ne de ben yeni uye degiliz.

• Kopyala yapıştır kadar başarılı olmuş ama ancak kopyala yapıştır kadar beynin çalışıyo demiş olabilirler:/ döverim onları:S Ben alacarteçıyım.Tabldot bana göre değil.Ben kopilemem kimsenin de kopilemediğini düşünürüm.

0|1
    1|0
  • Kendileri teneke gibi olduğundan senin cevaplarını anlayabilecek kapasitede değillerdir..

0|1
    0|1
  • Muhtemelen o kadar yazmaya üşeneceğini düşündükleri için copy olayına girdiğini düşünmüşlerdir. Lakin sen zittir et milleti.

0|0
    0|0
  • kopyala yapıştır kültürü bu, üretemeyen insan ürettirir, üretene de inanmaz hihi.

0|0
    0|0
  • Anahtar kelimeleri girince çıkan sonuçlarla değerlendirme yapıyorlar. Komik. =)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kopyala yapıştırdan oldum olası uzak dururum

Beğen ·Yorum Yap · Paylaş · 2 dakika önce, Kıbrıs yakınlarında ·

3|4
    2|1
  • insanın fikri neyse zikri de odur, kopyala yapıştır bağımlıları seni böyle itham etmiş olabilir, takma

0|1
    0|0
  • büyük çoğunluğumuz dahi değil, sıradan insanlarız.doğduğumuzda bu yana bir şekilde ne öğreniyorsak ' tanık oluyorsak ' ya da ne öğretiliyorsa o işte.bir şeyleri yan yana getirip kendimizin diye kaktırıyoruz.

1|1
    1|0
  • çok üzülme başkasının yazılarını kendi fikriymiş gibi lanse eden o kadar insan var ki; bir de bunlara inanan o kadar cahil var ki.. bunlar soğuttu beni hayattan. sırf bu yüzden eğitime vakfettim kendimi, etrafımda olmasın böyle cahiller diye.

0|1
    0|0
  • Sıra dışı bir cümle gördüklerinde

Bunu sen mi yazdın ?

Bir yerden mi kopyaladın gibi

Sözler söylerler.

Ben bunu kötü niyetli olarak görmüyorum

Tam tersi bir iltifat.

Nasılsa google da arayınca orjinal mi değil mi

Test etmesi kolay oluyor :)

0|0
    0|0
  • kendi gibi sanmıstır seni.ciddiye bile alma.kaldıkı baska bir yerden alsanda o senn fikrin inanmıs iman etmiş onunla paylasmıssın

0|0
    0|0
  • Dikkatimi çeken konu yazının güzel olması. Bu saatte böyle uzun yazıyı okuduysam akıcı olduğundandır. Keşke herkes böyle düzgün yazsa. Senin konuya gelince, dediğin gibi kopyala yapıltır yaptıysan o kopyaladığın yerdekini kim yazdı? Demek ki temelde kapasitelerinin üzerine çıkmışsın ve öyle bir şey yapmana inanamıyorlardır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...