Evleneceğiniz kişide öncelikle aradığınız şey nedir?

hayatınızı bir ömür birleştireceğiniz, iyi günde kötü günde hastalıkta ve sağlıkta bir ömüre evet diyeceğiniz, bir yastıkta kocayacağınız eş adayınız için aradığınız kriterlerler öncelikleriniz nedir ? ..

• Herseyden önce kişiliği aile yaşantısı ve ahlaklı birisi olması ondan sonra maddiyat
    75% (58)67% (36)72% (94)Oy Ver
  • Güzel olması/yakışıklı olması
    13% (10)19% (10)15% (20)Oy Ver
  • Zengin olması
    12% (9)14% (8)13% (17)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
42|34

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman olması..ilk bu,Müslüman olmayan biriyle Müslüman bir kadın/kız evlenemez çünkü.

Rab'bini,haddini ve ne istediğini bilen,edepli öyle ki ben O'na edepsizlik yapmaya utanayım,haksızlığa göz yummayan,güvenilir,zeki,bilgili(benden daha bilgili),cömert,yardımsever,merhametli:)..hafız olmasını da çok isterim ama nasip.

8|11
    4|3

Kızlar Ne Diyor 41

• Allah korkusu olmalı

2|3
    1|1
  • A şıkkı...

0|2
    0|0
  • A: Herseyden önce kişiliği aile yaşantısı ve ahlaklı birisi olması ondan sonra maddiyat

0|2
    0|0
  • oncelıkle ahlaklı dınıne baglı vaıt namazlarını kılamasada cumasını aksatmayan alol sıgara kullanmayan egıtımlı kulturlu azıcıkta yakısıklı uzun boylu hafııf tombıs :)

1|2
    0|2
  • din kültürü ve ahlak bilgisi.

sonra beden

sonra resim

sonra edebiyat.

1|2
    2|5
  • A şıkkı dedim

0|1
    0|1
  • sevmesini bilmeli... aşktan anlamalı…

kendisine bakmasını bilmeli, temiz olmalı

korkak olmamalı...

hayata farklı açılardan bakmasını bilmeli...

onunla gülmek, gülebilmek zor olmamalı...

karşılıksız sevebilmeli, tıpkı benim gibi...

dertlerini, sorunlarını ve her şeyini benimle hiiiççç ama hiç çekinmeden paylaşabilmeli...

bir söz verdiğinde, mesela; "bundan sonra hayatımın sonuna dek seninleyim" gibi, bunu tutmasını bilmeli...

eğer başlıyorsak ciddi bir ilişkiye “sonu yok, artık birlikteyiz” diyebilmeli...

benim kadar duyarlı olabilmeli...

ilişkilerdeki inişlerin çıkışların farkında olup sonunda yine mutlu olabileceğini bilmeli...

bir anlık öfkeye kapılmamalı, öfke kontrolüne sahip olmalı...

beni her an etkilemekten zevk duymalı, her bakışımda “vay beeeaa” dedirtmeli...

seksi en az benim kadar istemeli...

beni baştan çıkartmalı, delirtmeli...

biraz da deli olmalı..

0|3
    0|1
  • inançlı, merhametli, milliyetçi, kültürlü

0|3
    0|2
  • oyle birsey yok... hepsi toz pembe bir hayal... zaman gecirtikce ayni evde hersey bitiyo aradigin ozelikler bile...

0|3
    0|1
    • evlilikten güzel sonuc alanda var malesef kotude ama ıns o kotu sonuc alanlarda en kısa zamanda yenı bır haytta yenı mululuklara yelken acarlar oyle dusunmemek lazım evlılık cok guzel bısey efulım

• Sen yorum yapma :))

• Hayatı ve erkekleri tanıdıkça evlilikten korkmaya başladım :) kime güvenicez kim ahlaklı bu devirde bilmiyorum umarım bu düşüncemi değiştirecek biri çıkar karşıma :)

0|0
    0|0
  • kişiliği ve ailesi çokk önemli..

0|1
    0|0
  • bana,dinine bagli olmasi.saygi göstermesi.herseyi helalinden kazanmasi .fakir olabilir ama gönlü zengin biri.tembel olmayan. oldugun.saygili.iyi bir baba olmasi lazim bide degil mi ama :)

1|1
    0|1
  • kişilik artı dış görünüş

0|1
    1|0
  • Herseyden önce kişiliği aile yaşantısı ve ahlaklı birisi olması ondan sonra maddiyat

0|1
    1|0
  • maneviyat-ahlak-karakter-ailesi-tipsizliği-meslek(para) -.-

1|1
    1|0
  • Temiz kalpli ve sadakat sahibi olması öncelik benim içinn :))

0|1
    0|0
  • Kıvanç bakışlı,Çağatay gülüşlü,Kenan karizmalı bir erkek olsun.

0|0
    0|2
  • Herseyden önce kişiliği aile yaşantısı ve ahlaklı birisi olması .

0|1
    0|1
  • kişiliği aile yaşantısı ve ahlaklı birisi olması

0|1
    0|1
  • Vefalı,saygılı,sadık,anlayışlı,temiz,sahiplenen biri olsun. Tipi hiç önemli değil, evi arabası da olmasın. Hata yaptğımda arkamda olsun, bana hep inansın ve güvensin. İnce fikirli olsun. tek taş falan istemiyorum arada bir ülker cikolatalı gofretle gönlümü alabilir. Birbirmizin açıklarını kapatabilelim. uyumlu olsun. sigara değil ama içkisi olabilir arada bir bir iki duble atalım karsılıklı.

0|0
    0|0
  • Paralı olması..

1|1
    1|1
  • zengin olması

0|1
    0|0
  • B ve C

Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

0|2
    0|0
  • Adamim diye geçinenlerden olmasin yeter.

0|1
    0|0
  • benim zıttım olsun çünkü bana benzer 2 kişiyle tanışıklığım var ve çok uyuzlar harbiden aynı kutuplar birbirini iter olayı doğruymuş

0|1
    1|0
  • Empati kurabilen, dürüst, ayakları yere basan, beni koruyup kollayan, doğruyu yanlışı bilen, ailemi benim kadar sevebilecek, sempatik, biraz duygusal,eğlenceli olması :-)

0|0
    0|1
  • Tabıkı ahlakı aılesı benım ıcın cok onemlı

0|1
    1|0
  • MERHAMETLİ,İYİ KALPLİ,BENİ SEVEN,KARAKTERİ OTURMUŞ BİR EŞ...

0|1
    0|0
  • Yakışıklılık/Çekicilik yoksa evlenmeyi düşünmem.

0|1
    0|0
  • hic bir fikrim yok

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 34

• Bir şey aramıyorum.

Bir insanın sırf kötülüklerini bir kağıda yazsan tiksinirsin.

Sırf iyiliklerini yazsan melek sanırsın.

Ama insan dediğin ikisinin toplamıdır.

Nasıl bakarsan öyledir.

Sorun, benim nasıl baktığım!

2|1
    0|1
  • kavgacı bir tip olmasın ota boka özenmesin gerisini hallederiz

0|1
    0|0
  • ben erkek gözüyle bu soruyu değerlendirebilirim. evleneceğim bayanın önce arkadaş çevresini gözlem altına alırım, eğer gerçekten normal dediği erkek arkadaşlarının fazlalığı göze çarpıyorsa, onları evlendiğimizde hayatında istemediğimi belirtirim. erkeklerle kızlar normal arkadaş olamazlar bunu bilmeli herkes. bir erkek bir bayanı arkadaşı olarak görüyorsa, belki ona yaranırım düşüncesi hakimdir, kadınlarda normal arkadaşım, kankam gibi laflarla kendilerini kandırsınlar. çok saçma, karşı cinsten çok arkadaşın olması sana bişey kazandırmaz, bilhakis, milletin gözünde başka bir sınıfa girersin. bizim toplumumuzun dili geniştir

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Şu an öyle bir arayışım yok

0|0
    0|0
  • hatunun Kalbi zengin olacak

insanlığı zengin olacak

gerisi bende mevcut zaten ...

0|1
    0|0
  • dürüst olması

1|0
    0|0
  • bence hiç biriH korkusu olsun yeter,Zaten ALLAH tan korkan aşağıdaki şıkların hepsine sahiptir.

2|0
    0|0
  • aile kavramına bakış açısı kültür uyumu. kafa yapısı uyumu :)

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Namus,Şeref,Edeb,Geçmişinide kimsenin olmamış olması,Aile yapısı,Hayata bakış açısı,Denklik. bunlara bakarım.

1|0
    0|0
  • A: Herseyden önce kişiliği aile yaşantısı ve ahlaklı birisi olması

0|0
    0|0
  • eline erkek eli değmemiş olsun

para da gözü olmasın

espritüel olsun

kültürlü olsun

susmasın çok konuşsun

fiziği çok önemli değil, minyon tipli olsun yeter.

0|0
    0|0
  • nefes alsın yeter

0|1
    1|0
    • Allah nasip ettiyse her yerden olur..bu arada,mantığın kaybolmuş galiba,ilan vereyim mi?ks ile benim kişiliğimin ne alakası var?ilginç doğrusu

• A şıkkına maddiyatı koymasaydın A derdim ama bana göre seçenek yok şu anda.

0|0
    0|0
  • beni sevsin bide uysal olsun yeter güzellik aramam ben fazla

0|0
    0|0
  • bir defa ilk önce dürüst olacak kesinlikle önyargılı olmayacak saygı duyacak deger verecek nerde nasıl davranacağını bilecek gibi şeyler

0|0
    0|0
  • ahlakı..adebi

1|0
    0|0
  • Anlı secde görmemiş olanın alın yazısı olmak istemem

1|0
    0|1
  • sadakat edep iffet

0|0
    0|0
  • Evlenilebilecek kalitede biri olması yeterlidir.

0|0
    0|0
  • herşeyden önce çocuk doğurmaya sağlıklı olması lazım sonra fiziği normal insan gibi olması lazım ha birde işi olması lazım ki emekli olduğunda maaşı olsun ki kör besler gibi hatun beslemeyelim :)

0|0
    0|0
  • benim gibi olmalı. benim kadar iyi niyetli, benim kadar dürüst ve benim kadar özverili...herşey karşılıklı ve birlikte saygıyla sevgiyle.

0|0
    0|0
  • İlk aradığım şey kesinlikle GÜVEN'dir.

0|0
    0|0
  • bana ayak uydursun yeter.

0|0
    0|0
  • baklava acabilmesi

0|1
    0|0
  • kriterlerime göre birini bulmak isterim birinde kriterlerimi uygulamak değil .

0|1
    0|0
  • bekaret ;)

0|0
    0|0
  • Ben aradığımı buldum kardeşim siz arayın :)

0|0
    0|0
  • kader :D ben evlenınce yaarım ne olduunu :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...