Fair play mısınız?

spor yaparken özellikle futbolda fair play mısınız?
rakibinizi küçümser misiniz ya da onun moralini bozup dalga geçip güler misiniz?

ben şahsen asla rakibimi ne küçük görürüm ne de dalga geçerim ne de gülerim
benim davrandıgım gibi rakibimin de öyle davranmasını isterim
fakat hiç böyle bir oyuncuya rast gelmedim. hep bir artistlik edalar filan var karşıma çıkanlarda

sizde durumlar nasıl?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Sorun şeye benziyor "empati misiniz?". Fair play olmak diye bir şey yok, fair playe uygun hareket etmek falan olabilir. Bunun cevabini verirsem de, pek sayilmaz

0|1
    0|0
    • oyun esnasında rakibe karşı fiziksel ve psikolojik olarak zarar vermek fair play in dışında kalıyor
      böyle mi davranıyorsunuz yoksa davranmıyor musunuz diye sordum

• Şimdiden bernabeunun çim kokusunu hissedebiliyorum :D ben de, oyuncu orta sahadayken bagirmaya başlayan radyo spikeri heyecani var :D

• bernabeu güzel saha gerçekten o sahanın her yerinde ronaldonun izi var :D
      seninki heyecanın da heyecanı bu arada :D

En İyi Erkek Görüşü

• Rakibi her zaman kim olursa olsun güçlü olarak lanse etmek lazım. Küçük görürseniz çok fazla çaba sarf etmez ve bu durumdan sonra yenilebilirsiniz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tenisçiyim. O göz teması anında bana öldürcekmiş gibi bakıyorlar. Ben gülümsüyorum, afallıyorlar. Belki bu sayılır :D

0|1
    0|0
    • bu aslında sana rakibin konsantre oluyor bu seni küçümsemek ya da moral bozmak degildir bence
      tam tersi seni rakibi olarak görüyor

• Genelde maçlardan sonra bana neden öyle gülümsedin diye soruyorlar. Ben mi tuhafım anlamadım. p

• elbette tuhaf değilsin çünkü rakibin senin düşmanın değil gülümsersin tebessüm edersin
      fakat bunu ölçülü yapmalısın
      rakibinin o sert bakışları seni korkutmak için de olabilir ya da oyuna verdiği ciddiyetten de olabilir

• Karsidakinin tutumuna bagli

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hiç bir zaman küçümsemedim aksine hep güler yüzle rakiplerime bunun bir spor olduğunu müsabaka başlamadan ve sonunda hissettirirdim ama müsabakada sinir ve stres başarı azmi beni kişiliğimin dışına çıkardığı oluyordu bu rakibe de bağlı birşey.

0|1
    0|0
    • elbette mücadeleye başladıktan sonra insanın durumu degişebiliyor
      önemli olan oyunun içinde karşı tarafı psikolojik etkilememektir
      sen istedigin kadar hırslan sinirlen ama karşının da sen bu haldeyken sana karşı davranışı önemlidir evet

• Rakip ne kadar saygılı ve objektif ise ben de öyle olurum ama bu ego falan illa ki oluyor seyirci o bu şu derken insanın üzerine bir ağırlık ve ego illa ki biniyor.

• o halde ego canavarını kontrol etmek lazım

• Valla ben çıkar eğlenceme bakarım.. istediğim gibi bir gol atmışsam keyfime değecek yoktur :)

0|1
    0|0
    • elbette güzel bir gol atarsan keyfe degecek yok
      ama bu durumu rakibe karşı kullanırsan onu psikolojik olarak etkilersin bu iyi olmaz
      mesela örnek rakip çalım atacak atamıyor eli ayagına dolanıyor o kişiye orda gülmek dalga geçmek sporculuga yakışmaz

• Tam olarak onu demek istedim ben de :)

• Küçümserim

0|0
    0|0
Yükleniyor...