Bir hesap yaptım durum içler acısı

Arkadaşlar bir hesap yaptım kursa ve işe gidip gelerek yılda 36 günüm yolda geçiyor.. Her yıl ömrümden 36 gün.. 10 yılda 1 yılım yolda geçmiş oluyor.. Dile kolay bir rakam.. Zaman tam bir hırsız.. İki örnek yazı buldum zamanın kıymetini bilmekle ilgili buyrun:

1000 yılın değerini anlamak için sene değerini iki hane olarak programlamış olan bir programcıya sorun.

100 yılın değerini anlamak için El değiştirmeye (Handover) tanık olmuş bir Hong Kong vatandaşına sorun.

70 yılın değerini anlamak için ölmekte olan bir insana sorun.

40 yılın değerini anlamak için çölde dolaşmış (traveled in the wilderness) bir Yahudi'ye sorun.

7 yılın değerini anlamak için 7 yıllık iznini (sabbatical leave) alamamış bir profesöre sorun.

5 yılın değerini anlamak için bir daha seçilememiş bir milletvekiline sorun.

Bir milisaniyenin değerini anlamak için şehri karanlığa gömen bir elektrik (power) mühendisine sorun.

Bir mikro saniyenin değerini anlamak için Pentium makine almış olan birine sorun.

Bir nano saniyenin değerini anlamak için yeni terfi etmiş bir dijital devreler tasarımcısına sorun.

Bir piko saniyenin değerini anlamak için birçok patentin sahibi olan analog devreler tasarımcısına sorun.

Bir femto saniyenin değerini anlamak için Nobel Ödülü kazanmış fizikçiye sorun.

Bir senenin değerini anlamak için, sınıfta kalmış bir öğrenciye sor.

Bir ayın değerini anlamak için, 8 aylık bir bebek doğuran anneye sor.

Bir haftanın değerini anlamak için, haftalık dergi çıkaran bir editöre sor.

Bir saatin değerini anlamak için kavuşmayı bekleyen sevgililere sor.

Bir dakikanın değerini anlamak için trenini kaçıran yolcuya sor.

Bir saniyenin değerini anlamak için bir kazayı önleyemeyen sürücüye sor.

Bir saniyenin yüzde birinin değerini anlamak için olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan koşucuya sor.

Zaman kimseyi beklemez. Sahip olduğunuz her an hazinedir...

Sizler nerelerde geçiriyorsunuz vaktinizi?

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...