Bayanlar araba kullanırken....

Bağımsızlığını kazanalı henüz 22 sene dolmamış, teknoloji de geri ama insanlıkta bizden 1000 kat ileri de olan bir ülke olan Ukrayna da ilk gittiğim zaman (4 sene evvel) hiçbir ışık yaya geçidi olmayan bir yol kesiminde yola adımımı attım ve durdum. Daha 50 metre varken bir jip yavaşlamaya başladı ve yaklaşınca gördüm ki içinde bayan var ve bana eliyle buyur geç işareti yaptı teşekkürr ettim geçtim. 22 sene evvel komunist düzenden çıkan bir ülkenin bayanları bu şekilde davranırken güzelim ülkemin bayanları neden böyle bir durumda hız kesmedikleri gibi bir de kornaya uzuuuuunca basarak geçer hatta bazıları gazı da kökler.?

Bugün gördüm çocuğun biri ışık yanmadan geçmeye başladı ve normal hızda gelen kadın kornaya basarak hızlandı ve çocukta elinde ne vardıysa arabanın camına atıı. İlk büyük hata kadının sonrada çocuğun ama konu bu değil. Neden bizim bayanlar yol hakkı benim diyerek çarpmak istercesine gaza basrlar. Ukrayna da bile her gittiğ*imde deniyorum yola adımı atıyorum araba yavaşlıyor yahu!

0|0
9|0

En İyi Kız Görüşü

• burda hata sürücüde değil onun camına bişey atanda. ya kaza yaptırsaydı? onuda geç böyle bir hakkı yok. sürücünün ya acelesi varsa? ya hastası varsa. herşey olabilir yani. şuan sinir oldum. ben olsam iner levyeyle dalardım şkdfhşlkdfhgjdfhkljdfgklhjgdfhkldghf

öyle ezcekmiş gibi hızlanmıyorum ama yol benimkende vermem açıkçası yol mol:/ kötü niyetten değil strese giriyor insan ghlşjşglhşj

yayalarda çok hatalı pat diye atlıyorlar arabanın önüne. bence sürücülerde bu yüzden yol vermiyor.

insanların birbirine tahammülü kalmamış kısacası.

1|0
    0|0
    • Bakar mısın şu saldırgan haline yaklışıyor mu size? Ne olursa olsun hatalı da olsa onu yapan insan canlı. yurtdışında nerede olursa olsun ukrayna da bile yaya ya çarparsan sen suclusun çarpmayacaksın. Yol hakkı diye birşey yok. Siz hala gaza basan bayanı değilde cama nesne atanı suçluyorsunuz tebrik ederim...

• cama bişey atmaya hakkı varmı? kesinlikle yok.

söylediğim gibi kötü niyetimden değil strese giriyorum.

eminim yurtdışında yayalarda ona göre davranıyordur. türkiyedeki gibi arabaların önüne atlamıyorlardır.

kıyaslama yapıyosan her yönüyle yap.

• Orada arabanın geldiğini gördüğü halde yayalar atlıyorlar biliyorlar ki araba duracak kanun bu. Ben duruyorum millet geçiyor kaç kez afallaştım noluyor diye.

Kızlar Ne Diyor 8

• Türkiyede sadece kadinlarmi yol vermiyor ? Türkiyede bazi sürücüler birak yol vermeyi sag sol kaydelerini bilmezler haaa birde söylebir durum var adam yol veriyor yayada ben senden yolmu istedim ülen diye kavga edenleride gördüm :)

0|0
    0|0
  • yayaya yol hakkı yeni yeni uygulanmaya başladığı için olabilir mi ?

0|0
    0|0
    • gerek var mı sonuçta geçen kişi insan canlı. Hayvanı görünce fren yapıpo kazalara sebep olan bayanlar insana gaz köklemesi bence ironik bir durum değil mi?

• Hata ona ait ama sonuçta insan gaza basması mı lazım uzun korna çalarak

• tabiki ondada bayan gaza basmamalıydı.

• genelleme yapmak yanlis olur belki ama haklisin

bizim memlekette bu tarz seyler ne yaziikki daha tam oturmus sayilmaz

lambalar yesil olmadan sarida korna basmaya baslarlar, yol veriririm diye bir cok insanin ödü kopar, kar zarar trafige dalarlar , o yüzdende tabi dünyanin kazalari oluyor

ki okadar zorda degil, sonucta her araba sürücüsü yeri geliyor yaya oluyor vede bir cok yaya yeri geliyor sürücü oluyor, sadece biraz dikkat ve anlayis :)

0|0
    0|0
    • Evet olay bukadar basit ama anlayış sıfır. Dün sabah taksiye bineceğim ama önce komşunun oğlu hastaneye gidecekler ayağını kırmış binerken de zaman geçiyor arkada oldu 7-8 araba fakat 2 arkadaki kornaya basıyor devamlı dayanamadım bağırdım. Sanane kardeş sana noluyor demez mi insan sıfatındaki hayvan. Artık tabakhaneye ne yetiştiriyorsa!

• Ben baska ülkede yasiyorum türkiyeye gittimmi karsidan karsiya yanliz gecemiyorum*suan gercekten trafik konusunda birseyler yapiyorlar ilk adimlar atiliyor :)

0|0
    0|0
    • Geç kalınmadı mı :))

• Aynen öyle işte trafik insanlar keşmekeş uff ben yaşadığım halde ben sıkıldım anlatırken :))

• Genelleme yapmayalım lütfen. Valla bende arabamda genelde çocuğumu veya köpeğimi taşıyorum o yüzden hızlı gitmem ve yola atlayan insanlar dolayısıyla ani fren yapıp kaç kere sarsıldım bilemiyorum. Saolsun insanlarımız ışıklara ve köprülere dikkat etmeden heryerden geçme çabasındalar.

0|0
    0|1
    • Evet genelleme yaptım ama tüm bayanlar demedim ki! Siz üstünüze almazsınız olur biter. Fakat bizde geneli böyle.

• üst geçit bulamaz otobana atlanırlar patlanırlar bayram öncesi yatzıbar :D:D:D:D

• :)

Ben TR de arabaylayim ve yaya gecitinde insanlar beklio ve bende durdum,yaya geciti yol veriorum gecsinler diye..saskin saskin bakiolar bu nie durdu diye :)

1|0
    0|0
    • Buyur işte4 bak insanlar alışık değil hele ki bir de bayanın yol vermesine :)))

• ya bırak allah aşkına sadece bayanlar mı yapıyor. trafikte bayanlara has olan kusur bu değil, ne olduğunu da herkes bilir. ülkecek saygı duymayı bilmiyoruz

0|0
    0|1
  • büyük ihtimal sürücü kursunda ders aldığı hocası erkektir de ondan !

0|0
    0|1
    • Ahada ranzaaa :)) kabahat gene erkeğe patladı. Dişmi o bayanın içinde insanlık yok ezmek için gaza basıyor ve bunu kurstaki erkek hocası dedi böyle durumda bas gaza ez öldür gebert die töbe ya Allahım sen sabır ver yaaaaa

• eksileyen kimse oda ciddiye almış demekki şaka olduğunu iyi anlatamamışsınız.

• -leyene selam !

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...