• Sor
  • Bence

İyi yazı ve kompozisyon yazanlar yardımcı olabilir mi???

Konu 1: "Bir sabah kalktınız dünya boşalmış, 6 milyar insan kaybolmuş. Ne yaparsınız?" Konu 2: "Ölüm, tek bir uğramasa ne olur? Güneş bir gün... Daha Fazla

En İyi Görüş

• sıradan bir gündü benim için. sabah işten eve döndüğümde üstümü çıkarıp duşa girmem aslında ne denli yorulduğumun göstergesiydi. banyoda ılık suyun, başımdan aşağı dökülürken içimde hissettiğim rahatlama dışardan gelen telefonumun hoparlöre etki ettiği cızırtıyla bir anda bozuldu. ama bu zevke dur diyemezdim. bir yandan "vıcaak vıcaak" diye öten telefonum ve diğer yandan vücudumdan yere dökülen suyun sesi beni anlamsızca mutlu etmişti. havluyu bedenime sarıp yarı çıplak vaziyette dışarı çıktım ve telefonu elime alıp kimin aradığını görmek için tuş kilidini açtım. Hiç şaşmamalı, arayan her zaman görüştüğüm arkadaşlarımdan sadece birisiydi. Gerisin geri telefonu yatağın üzerine atıp giyinmeye başladım. parfümümü de sıktıktan sonra beni arayan arkadaşı aradım. "neredesin?" "ne yapıyorsun?" "buluşalım. şuraya gel" faslından sonra dışarı çıktım. Evet sıradan bir gündü. Sıradan bir gün'ü, sıradan bir cafede, sıradan muhabbetlerle tamamlamakla meşguldük. güncel konular, futbol muhabbeti, aşk sevgi para pul ve kariyerden sonra gerçekten kafam şişmişti. arkadaşlardan müsade isteyerek arabama doğru yol aldım. elimde arabanın anahtarı kafam önde arabaya doğru ilerliyordum ki bir an anahtar dikkatimi çekti. "ulan" dedim, "ne garip şimdi 10 metre geriden bu tuşa basıyorum ve arabanın ışıkları yanıp sönüp kapıları açılıyor. bu düğme hayatımızda yani insanlar arasında da olsa ne acayip olurdu. düğmeye basıyorum ve eski sevgilim kapılarını ışık yakarak tekrardan açıyor" yüzümde istem dışı bir gülümseme oluştu. Tam elimi arabanın kapısını açmak için uzattığımda o telefonumdan çok sık duymadığım mesaj uyarını duydum. bir elim kapı kolunda diğer elimse telefondaydı. mesajın eski sevgilimden gelmesi beni oraya sabitlemişti açıkçası. ne yani? ben düğmeye bastım diye mi eski sevgilim bana mesaj göndermişti? tekrardan mesaja baktım "konuşalım mı?" e konuşalım da ne konuşacaz ve neden konuşacaz? hiç düşünmeden "tamam" yazdım ve gönderdim. eve vardığımda bir mesaj daha geldi "yarın moda sahilinde buluşalım o zaman." moda sahili mi? lise biteli neredeyse 10 yıl olmuştu. bu kız ya sarhoştu ya da benimle kafa buluyordu. yeniden "tamam" diyerek mesajı gönderdim. elime tv kumandasını alıp kanalları izlemeye başladım. belki uykum gelir de yatarım diye. sabah kuşağının tekrarları yayınlanıyordu. ilgi alanıma girmediği için değiştirdim. müzik kanalı geldi. klipte kadının biri devamlı koşuyordu. cadde de, yolda, ormanda... "lan hatun ne koşuyor be! ama bu hatunu bu denli koşturan olay nedir?" aklımda bu denli saçma sapan fikirler dolaşırken kendimi rüya da buldum birden. bir sokak vardı ve sonu hiç bitmeyecek gibi duran. sokağın başından başlıyordum koşmaya. tuhaftır hiç yorulmuyordum. koştum durmadan. sokağın sonuna yaklaşırken güneş gözümü alıyordu. ellerimi ne kadar siper etsemde gözlerim kamaşıyordu. gözlerimi açtığımda sabah olmuştu bile. "eyvah" dedim. "işe geç kaldım ve bu sefer gerçekten s.çtım" hemen apar topar kalkarak hazırlanmaya başladım. Ama bir gariplik vardı.

• karakter sınırlamasına takıldım :D

• aceleyle bu kadar oluyor :P

Erkekler Ne Diyor 6

• 1. konu hakkında kitap yazarım, kitap!

• E görelim bi?

• Öncekileri Göster
    • Hiç çekici gelmedi.

• peki..

• Bu konulardan birini seçip, hayal gücü, yaratıcılık ve bilgi birikimi ve türkçe kurallarına uygun bir kompozisyon yazmam gerekiyor. İlgilenen herkese dua edeceğimm :)) . .Yukarıda belirttiğin gibi bu kompozisyonu senin yazman gerekiyor. Bir başkasının değil. Eğer yazamıyorsan da hakettiğin notu alırsın. Neden bu kadar çırpınırsınız anlamam.

• 6 milyar insan kaybolmuş deyince aklima tam da bu konuya dair bir belgesel kuşağı geldi... insanlar bir anda dünyadan gitse yok olsa ertesi gün bir hafta sonra 1 ay 1 yil sonra 10 yil sonra 30yyıl geçince 100 yıl 1000 yil vs vs vs... dünyada ne gibi değişiklikler olacak medeniyetin izleri nasıl silinecek hangi tur binalar kaç yıl sonra bakımsızliktan ne hale gelecek ne zaman yıkılacak falan filan. ... belgeselin türkçe adı insanlar gidince gibi biseydi

• Bu konuda kompozisyon yazabilirmisin?

• Öncekileri Göster
    • sanırım bahsettiğin belgesel "insan ırkı olmasaydı"

• Olmasaydı şeklinde olduğunu zannetmiyorum zira insanoğlunun medeniyetinin izlerinin silinisini anlatıyordu

• Konu 1: 6 milyar insan kaybolmuş olsa dünyalar benim olurdu :p istediğim haltı yerdim ama biraz sıkıcı bir durum. Yardımcı olamadım kusura bakma :)

• 3- Pc demi yohhh

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz görüş yok! İlk görüş paylaşan kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...