İyi yazı ve kompozisyon yazanlar yardımcı olabilir mi???

Konu 1: "Bir sabah kalktınız dünya boşalmış, 6 milyar insan kaybolmuş. Ne yaparsınız?"

Konu 2: "Ölüm, tek bir uğramasa ne olur? Güneş bir gün doğmayı unutsa ne olur? 6 milyar insan bir gün yemek yemese ne olur?"

Konu 3: "Herhangi bir günün herhangi bir saatinde dünyadaki bütün insanların dili tutuldu. Kimse konuşamıyor. Bir dakika, beş dakika, bir saat, bir yıl insan sesi yok. Nasıl bir dünya o dünya?"

Bu konulardan birini seçip, hayal gücü, yaratıcılık ve bilgi birikimi ve türkçe kurallarına uygun bir kompozisyon yazmam gerekiyor. İlgilenen herkese dua edeceğimm :)) . .


0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

 • sıradan bir gündü benim için. sabah işten eve döndüğümde üstümü çıkarıp duşa girmem aslında ne denli yorulduğumun göstergesiydi. banyoda ılık suyun, başımdan aşağı dökülürken içimde hissettiğim rahatlama dışardan gelen telefonumun hoparlöre etki ettiği cızırtıyla bir anda bozuldu. ama bu zevke dur diyemezdim. bir yandan "vıcaak vıcaak" diye öten telefonum ve diğer yandan vücudumdan yere dökülen suyun sesi beni anlamsızca mutlu etmişti. havluyu bedenime sarıp yarı çıplak vaziyette dışarı çıktım ve telefonu elime alıp kimin aradığını görmek için tuş kilidini açtım. Hiç şaşmamalı, arayan her zaman görüştüğüm arkadaşlarımdan sadece birisiydi. Gerisin geri telefonu yatağın üzerine atıp giyinmeye başladım. parfümümü de sıktıktan sonra beni arayan arkadaşı aradım. "neredesin?" "ne yapıyorsun?" "buluşalım. şuraya gel" faslından sonra dışarı çıktım. Evet sıradan bir gündü.

  Sıradan bir gün'ü, sıradan bir cafede, sıradan muhabbetlerle tamamlamakla meşguldük. güncel konular, futbol muhabbeti, aşk sevgi para pul ve kariyerden sonra gerçekten kafam şişmişti. arkadaşlardan müsade isteyerek arabama doğru yol aldım. elimde arabanın anahtarı kafam önde arabaya doğru ilerliyordum ki bir an anahtar dikkatimi çekti. "ulan" dedim, "ne garip şimdi 10 metre geriden bu tuşa basıyorum ve arabanın ışıkları yanıp sönüp kapıları açılıyor. bu düğme hayatımızda yani insanlar arasında da olsa ne acayip olurdu. düğmeye basıyorum ve eski sevgilim kapılarını ışık yakarak tekrardan açıyor" yüzümde istem dışı bir gülümseme oluştu. Tam elimi arabanın kapısını açmak için uzattığımda o telefonumdan çok sık duymadığım mesaj uyarını duydum. bir elim kapı kolunda diğer elimse telefondaydı. mesajın eski sevgilimden gelmesi beni oraya sabitlemişti açıkçası. ne yani? ben düğmeye bastım diye mi eski sevgilim bana mesaj göndermişti? tekrardan mesaja baktım "konuşalım mı?" e konuşalım da ne konuşacaz ve neden konuşacaz? hiç düşünmeden "tamam" yazdım ve gönderdim. eve vardığımda bir mesaj daha geldi "yarın moda sahilinde buluşalım o zaman." moda sahili mi? lise biteli neredeyse 10 yıl olmuştu. bu kız ya sarhoştu ya da benimle kafa buluyordu. yeniden "tamam" diyerek mesajı gönderdim. elime tv kumandasını alıp kanalları izlemeye başladım. belki uykum gelir de yatarım diye. sabah kuşağının tekrarları yayınlanıyordu. ilgi alanıma girmediği için değiştirdim. müzik kanalı geldi. klipte kadının biri devamlı koşuyordu. cadde de, yolda, ormanda... "lan hatun ne koşuyor be! ama bu hatunu bu denli koşturan olay nedir?" aklımda bu denli saçma sapan fikirler dolaşırken kendimi rüya da buldum birden. bir sokak vardı ve sonu hiç bitmeyecek gibi duran. sokağın başından başlıyordum koşmaya. tuhaftır hiç yorulmuyordum. koştum durmadan. sokağın sonuna yaklaşırken güneş gözümü alıyordu. ellerimi ne kadar siper etsemde gözlerim kamaşıyordu. gözlerimi açtığımda sabah olmuştu bile. "eyvah" dedim. "işe geç kaldım ve bu sefer gerçekten s.çtım" hemen apar topar kalkarak hazırlanmaya başladım. Ama bir gariplik vardı.

  0|0
  • Şikayet

   karakter sınırlamasına takıldım :D

  • Şikayet

   aceleyle bu kadar oluyor :P