Spora cinsiyetçi yaklaşım sizce doğru mu?

Genel olarak çok duyduğum kadına voleybol, erkeğe de basketbol yakışıyor öbür türlüsünü izlemiyorum kanısı ne kadar doğru? Artık bunları aşıp sporun her türlüsüne destek vermemiz gerekmiyor mu? Kadınlar futbol oynamaz erkekler cimnastik yapmaz vs.

• Evet, cinsiyete değil yapılan spora bakılmalı
    64% (105)54% (51)60% (156)Oy Ver
  • Hayır, yapılan spor hangi cinsiyete yakışıyorsa ona bakılmalı
    36% (60)46% (44)40% (104)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|15

En İyi Erkek Görüşü

• Yakıştırıldığı haliyle yapılıyor bu yorum. Ben şahsen atletizme yeteneği olsun isterim. Çünkü bu videodaki başarıyı kendi çocuğumunda yaşamasını isterim.

https://www.youtube.com/watch?v=FZBP4ruf02I

0|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle izlerkenki heyecan bile tarif edilemez ama bu sporları yaparken de hakkıyla yapmak lazım. Zannediyorum Aslı Alptekin dopingli çıkmıştı böyle olması da üzüyor.

• 3ay

Böyle düşünmenin sonucu eminim iyi olacaktır. :)

• 3ay

Umarım öyle olurlar : )

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Peki neden dünya üzerinde yapılan sporlar kız-erkek diye ayrı? Yani neden futbolda kız-erkek ayırımı var? ya da neden dünyadaki turnuvalar kız-erkek ayrı yapılıyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Kadın ve erkek iki farklı cins ve sonuçta farklı fiziksel özelliklere sahipler, farklı koşullarda büyütülüyorlar. Erkekler küçüklüğünden itibaren sokaklarda futbol oynar kız çocuklarını gördün mü? Aynı olmasını bekleyebilir miyiz? Söylediğin gibi olsa nasıl olurdu ben de merak ettim.

• 3ay

Anladım aynı görüşte değiliz çok da uzatmak istemiyorum yakıştırmama olayı şahsi fikrindir saygı duyarım.

• Cinsiyete degil spora bakilmali, ama orta dogu kafasina sahip bir millet oldugumuz için sıkıntı yani. Yanlislikla B dedim :o

0|0
    0|0
  • fızıksel guclere gore deısıo demek kanks

0|0
    0|0
  • Verdim oyumu gidiyom

0|0
    0|0
  • Ya yakışma olayı var. Kadın futbolu ile Erkek futbolu aynı mı?

ya da kadın voleybolu ile erkek?

0|1
    0|0
    • 3ay

Yakıştırma olayı gözümüz böyle alıştığı için olabilir mi? Daha çok futbol oynayan kadın ya da voleybol oynayan erkek görsek..

• 3ay

Yapıp yapmamak değil mesele, yakışmak olayını söyledim ben. Yoksa yapan yapar tabi

• 3ay

Evet herkes özgür.

• Şıkları anlamadım a dedim ssjsj

0|0
    0|0
    • 3ay

Doğru diyorsun detaya göre cevabi yazmışım sisteme mesaj attım değiştirirler belki. Evet ve hayirdan sonraki kısma göre işaretlemiş olman lazım. Öyle mi yaptın?

• Her iki cinse de haksızlık, voleybolcu erkeklere de, basketçi kızlara da

0|0
    0|0
  • cinsiyet ayıran herkesin, her şekilde ayırması normal zaten. ondan güzellik beklemek yalnış.

0|0
    0|0
  • erkeğe tenis - voleybol ---- kadına futbol - basketbol yakışmıyor yapmasınlar en iyisi :D

0|0
    0|0
  • Ülke ikiye bölünmüş anasını satayım :D

0|0
    0|0
  • Şıklar saçma olmuş ya bence her spor her insana olur kadını erkeği yok isteyen istediğini yapsın :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Hıım A şıkkı söylediğine benzer değil mi? ☺

• 3ay

Ordan bakılırsa doğru biraz saçma olmuş ama artık bunları aşıp diye başladığım soruya göre yazmışım cevapları ondan dolayı

• 3ay

Haklısın :D

• Kesinlikle değil. Kadın futbolu da çok güzeldir. Erkek voleybolu da.

0|0
    0|0
  • cinsiyet önemli bence

0|0
    0|0
  • bu saçmalıkları savunan hanzolar ülkemize özel... nesilleri tükenmek üzere olduğu için devletin koruması altındalar...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• hayır çok yanlış, kadında erkekte istediği sporu yapabilir.

0|0
    0|0
  • Yani ben de bunlara karşıydım ama halterci bir kadın görünce veya vücut geliştirme yapan hoş durmuyor..😏

0|0
    0|0
  • B dedim.

0|0
    0|0
  • Hayirrrr!!!

0|0
    0|0
  • Cinsiyete degil spora bakılmalı, basketi seviyorum❤

0|0
    0|0
  • Sporda Cinsiyetçilik olur mu ya? Hangi mantığın eseri

0|0
    0|0
  • Kızlara basketbol, futbol vb sporlar yakışmıyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Anladım hangi yakışan sporları yapmalılar?

• 3ay

Senin'de yazdığın gibi voleybol yakışıyor ayrıca jimlastik ve eğer plates sayılıyorsa oda olabilir bence

• iyi de voleybol eğlenceli değil, iğrenç. basketbol severim

0|0
    0|0
  • Banada ''sen kızsın boks senin neyine'' diyen oldu. Millet olarak resetlenmemiz dileği ile.

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Ben basketbol oynuyorum hiç kötü eleştiri duymadım şahsen

0|0
    0|0
  • Misal Kadın halterci vücuduna yazık ediyordur bence. Görüntü hoş gelmiyor izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Hayır, yapılan spor hangi cinsiyete yakışıyorsa ona bakılmalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...