Birini kaybettiniz,onun için yapılacak en iyi şeyler nelerdir?

Çok yakın bir dostunuzu,canınızı kaybettiniz. Hiç beklemediğiniz bir anda hiç beklemediğiniz bir şekilde. İlk günleri nasıl atlatırsınız... onun için dua etmekten başka neler yaparsınız, ağlamak ona azap verir mi? hisseder mi gerçekten? ya da görür mü ağladığınızı bu tarz şeyler duyuyorum sürekli.. doğru mu?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Son nefesini verene kadar hep umut dolu oluyor insan hayata dönecek diye kabul edemiyorsun.sonra o son gerçekleşiyor tam bir yıkım tarifi imkansız bir duygu.ilk zamanlar olabildiğince acı çekiyorsun sürekli aklında gözünün önüne getirdiğin her an gözlerin doluyor ağlıyorsun.ara ara fotoğraflarına bakıyorsun telefonunda kalmışsa mesajlarını okuyorsun.ortak arkadaşlarınla olsun diğer arkadaşlarınla olsun görüştüğünde daima ona dair şeyler anlatıyorsun.sık sık kabrine gidiyorsun hatta ordan dönmek istemiyorsun.sonra yavaş yavaş normale dönmeye kabul etmeye başlıyorsun.daha bir sakinleşiyorsun.ilk 6 ay çok zor sonraki 6 ay normale dönme çabaları.daha sonraları normale dönmüş ara ara onu ziyaret bazen anarak zaman zaman aklına gelerek hayatına o olmasada ona bir yer vererek devam ediyorsun

0|0
    0|0
    • arkadaşım çok sağol soyledıklerının aynısını yaşıyorum ara ara zıyaret degıl yanından gıtmek ıstemıyorum sankı onu orda yalnız bırakıyormuş gıbı oluyor saçma ama yapamıyorum çok sağol..donecegız normal hayatımıza ama işte..ama..

• çok teşekkürler arkadaşım..sağol..

• Sende sağol Başın sağolsun...

Erkekler Ne Diyor 9

• Dualar edip namaz kılarım onun için.

1|0
    0|0
  • Eğer gerçekten sevdiğimiz kişiyse kimse ağlamam diyemez. Evet bir iki hafta yas tutarız fakat aileden başka birileriyse zamanla unutulur.

0|0
    0|0
  • öncelikle başın sag olsun

her aklına geldiginde 1 elham 3 KuL hüvaLLâhu oku

ve ruhuna bagışla ne kadar aklına gelirse o kadar oku

sevabı güzeldir

0|0
    0|0
    • teşekkur ederım hep okuyorum hep ruhuna bağışlıyorum ınşalah kabul oluyordur inşalah rahatlıyordur guzel uyuyordur..tek ısteğim o..

• mezarının başına gider bi sigara yakarım oturur sohbet ederim sigaranın sonuna gelince hadi eyw der kalkar giderim..kim bu dünyaya kazık çakmışki bizde çakalım :)

0|0
    0|0
  • Ağlamak geri kazandırmaz, kaybettiğim arkadaşlarım oldu. Unutmadım anılarda ve ortamlarda hep yaşattım.

0|0
    0|0
  • hiç birşey yapmam her kes bir gün ölecek hayat çok kısa hayat biz öldükten sonra da devam edecek

0|0
    0|0
  • gün gelecek bir gün kalacak herkes için bu böyle kader işte..

0|0
    0|0
  • gelemem kendime belli bir süre.bir ömür anar bir ömür hatırlarım.allah yokluklarını göstermesin

0|0
    0|0
  • ağlamak ona azap verir.sağlam durmak gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• benimde kaybettiğim arkadaşım oldu

ağlama desem de ağlanılıyor

daha iyi bir yere gittiini bir gün ona kavuşucağnı düşün ve dua et

bu arada ağlamak ona azap verir mi ağladını görür mü bilmiyorum,ama o tür konularda pek inançlı değilim.batıl inanış onlar bence

0|0
    0|0
  • Ailesini ararım. Onun için de dua ederim...

0|0
    0|0
  • Sanırım ben mezarının başına gidip ağlaya ağlaya dertleşirdim onunla

0|0
    0|0
  • Ağlarım. Yokluğuna alışmaya çalışırım. Dua ederim onun için.

0|0
    0|0
  • yapılacak tek şey dua etmek denir hep.

0|0
    0|0
Yükleniyor...