Spor salonuna yeni gitmeye başlayanlara tavsiyeler?

Arkadaşlar yeni gitmeye başlicam ne yapmam ne giymem hakkında tavsiye verir misiniz?

1|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• bu işin sadece sporla bitmediğini unutmayın. spor, beslenme ve dinlenme bir bütün halindedir. eğer vücudunuza gerekli besini vermezseniz spor size kötü gelir, eğer vücudunuza dinlenmesi için gereken zamanı vermezseniz spor size yine kötü gelir. spora gitmek aslında hayatı düzene sokmaktır. doğru zamanda doğru beslenmek, belli bir saatte yatıp belli bir saatte kalkmak vücudu ve biyolojik saati ayarlamaktır. spora gittim verilen hareketleri sallapati yaptım diye mutlu olmayın, yanlış yapacağınız bir hareket sonrası gelen eklem sakatlığı sizi hayatınızın geri kalanı boyunca mutsuz edebilir.
    spor yapıyorsanız yaptığınız sporu ilk olarak doğru yapmaya odaklanın. fitness örneğinden gidecek olursak en çok tekrarı ya da en ağırı hareketten çalarak yapmayın. genel olarak belirli bir tekrar sayısı içerisinde hareketi nizami olarak yapabileceğiniz, antrenmanınızın geri kalanını baltalamayacak ağırlıkları seçin.
    spor zaman işidir. bunu da unutmayın. kimse atletik yeteneklerine bir anda kavuşmadı ve bir anda kaybetmeyecek. vücudunuza iyi bakın, size iyi karşılık verecektir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• fazla kasma kendini

1|0
    0|0
  • Disarda giymedigin temiz bir ayakkabi giy icinde rahat spor yapabilecegin kiyafetler giy yanina yedek kiyafet al havlu al su al

1|0
    0|0
  • Kapali giyin oglanlar bakar

1|0
    0|0
  • terletli terli su içme :)

1|0
    0|0
  • Havlusuz kesinlikle gitme.

1|0
    0|0
  • üste straplez badi alta da fiyonk etek giy. sonuçta spor yapıcan.

0|0
    1|0
  • Ara dinlenmelerde çok iyi dinlenmen lazım çünkü bir sonraki egzersizde hareketlerin aksar kardeşim

1|0
    0|0
  • Ağırlık çalışmaktan korkma kaş yaparım korkusu falan cahil lafları beslenmeni. proteinini kesinlikle eksik etme çok. onemli kılın varsa cardio yap ama ağırlığı ihmal etme

0|0
    0|0
  • Sporan cikar cikmaz terlini degistir nasilsa sicak diye cikma. Hemen maden suyu ve agri kesici al cunku heryerini agri tutucak yarin 😊

0|0
    0|0
  • bunlar nasıl tavsiye bukadar mı bilinçsizsiniz klişe gelebilir fakat bunun temeli beslenmedir kilo vermek istiyosan almak istiyosan sıkılaşmak istiyosan mutlaka beslenme çok önemli ve geri kalanını ordaki hocandan dinlesen daha faydalı olur çünkü oonunla çalışacaksın en iyi yardımı o yapar

1|0
    0|0
  • Jocalara asik olma

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• ürkek ceylan gibi davranma yeter

1|0
    0|0
  • Ben yani başladım önerim arkana bakmadan kaçç😉 şaka şaka bol su tüketimi yapman lazım

0|0
    0|0
  • şehre göre değişir ne giyeceğin malumunuz

0|0
    0|0
Yükleniyor...