Hangi Dövüş Sporu?

Merhaba arkadaşlar ben ve kız kardeşim aynı dövüş sporuna başlamayı düşünüyoruz. Ben çok araştırdım ama seçemedim bir türlü. Sadece savunma değil ayrıca saldırıda sağlayacak bir spor istiyoruz :D Ben 19 yaşındayım kız kardeşim 14 , hangi sporu önerirsiniz? Kick box diye düşünüyorum ama Taekwondo da olabilir :) Yardımcı olursanız ve ayrıntılı bir açıklama yaparsanız çok mutlu olurum , teşekkürler :)

0|1
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Jeet Kune Do derim ben ama , İstanbul'da oturuyorsan Wing Chun ilk dediğime çok yakın bir spor , Floria Corner Healt Center'da dersleri veriliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=cdvIAYGRUus

0|0
    0|0
    • Ay çok iyiymiş bu :D Teşekkür ederim araştıracağım :)

• Bruce Lee'nin dövüş sanatıdır kendisi, 2 ay kadar denemiştim ama vaktim olmadığı için bırakmıştım.

Çok sıkı çalışman gerekiyor. Şimdiden söyleyeyim.

• Tekrar teşekkürler , vaktim bol :)

En İyi Kız Görüşü

• Taekwondo veya judo olabilir. Ama taekwondo daha iyi. Erkek kuzenim onüç yaşında ve Türkiye şampiyonu.

0|0
    0|0
    • Tebrik ediyorum , kaç yaşında başladı?

• 10 yaşında başladı. Boyu dahi çok uzadı. şu an 1.75 . Aslında küçük yaşta başlanması daa avantajlı. Kız kardeşin içinde henüz her şey bitmiş değil. Aynı şey senin içinde geçerli.

• Teşekkür ederim :) Başarılar dilerim onada :D

Erkekler Ne Diyor 14

• Tekvando unisex bir spor daha verimli olur sizin için

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim öneriniz için :)

• Taekwondo için geç kalmışsınız kick boks öneririm daha sert bişey isterseniz muay thai. Ankaradaysanız ders ayarlayım 150tl :D

0|0
    0|0
  • Kick box en uygunu, dünya şampiyonluğu ve avrupa 3. lüğü olan yakın kız arkadaşım var :)

0|0
    0|0
    • Teşekkürler , tebrikler :)

• Demek istediğim, bu işi prof olarak da yapabilirsiniz bayan kategorisinde epey açık var

• Öyle bir niyet yok aslında zaten yaşım biraz geçti küçüklükten başlamam gerekirdi diye düşünüyorum kardeşim o kadar ilerletebilir belki :)

• taekwondonun kick boks karsısında sansı yok.

0|0
    0|0
    • Bende kick box düşünüyorum daha çok :) Teşekkür ederim :)

• Capoeira.

0|0
    0|0
    • Biraz daha bilgi verebilir misiniz acaba :)

• Bana sapık diyene bak kickboxcu erkeklerle muhabbet etsin diye soru sormus kızın abazası hic cekılmıyo ya :)

• @Ada63 İyi geceler.

• Boks kesinlikle

0|0
    0|0
  • kuzenim 10 yaşında taekwondo il birincisi

0|0
    0|0
  • Dövme kimseyi hafız

0|0
    0|0
  • Kung Fu

0|0
    0|0
  • muay thai kesinlikle

0|0
    0|0
    • Biraz daha bilgi alabilir miyim yaşlarımız uygun mu , İstanbul'da kursu var mıdır , ücreti ne kadardır?

• Çok güzel :D Başarılar dilerim :D

• Teşekkür ederim sorun olursa yardımcı olabilirim

• ben Capoeira yı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Efendi gibi plates yapsanıza ya :)

0|0
    0|0
  • Amerikan güreşi

0|0
    0|0
  • Ben size kick boks öneririm. Taekwondo daha çok savunma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kick box kesinlikle bende 13 yaşında başladım. Her zaman kolaylık sağlayan kendini koruyabilecek derecedeki spor dalı :)

0|0
    0|0
  • Kickboks bana daha keyifli geliyor, eğer kafama çok darbe almak istemiyorum diyorsan tekvando yapın

0|0
    0|0
    • Darbe marbe sorun değil :D Bende kickboks diye düşünüyorum peki yaşlarımız uygunmu?

• Teşekkürler :D

• Rica ederim

Yükleniyor...