Kilo vermek zor mu?

Arkadaşlar ya ben günde 600 - 650 kalori harcıyorum bir yerde okudum aldığımızdan fazla kalori harcamamız lazımmış gün içinde kilo vermek için ben ölüymmi yani 400 kalorimi alıyım napiyim? sırf kahvaltım 250 calori zaten? YARDIM?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Normal uyurken bile kalori harcıyorsun. O yüzden böyle kilo verme hesabı yapmak yerine bir diyetisyene gitmeni öneririm. O sana bir diyet listesi yapar. Devlet hastanelerinde ücretsiz.

0|0
    0|0
    • ama o kadar kilolu değilim 5 kilo filan vermek istiyorum yine de gidiyimmi

• Açık konusmak gerekirse kalori hesabını bilmiyorsun. Genede gitmeni öneririm. Dediğim gibi bir ücret ödemiyorsun devlet hastanelerine , daha sağlıklı bir diyet ve spor yapmış olursun. Gitmekten zarar gelmez ama gitmezsen de metabolizma dengeni bozabilirsin.

Kısaca git , bir şey kaybetmezsin ve yararlı olur.

En İyi Kız Görüşü

• Sen abartı ve yanlış yeri okumuşsun canım baştan alırsak vücudun belli bir bazal metabolizma denilen sınırı vardır en son alabileceğin kalori sınırını gösterir normal bir insanda 2000-2200 arasında değişir kiloya boya yaşa göre değişkenlik gösterir. Şimdi sen fazla yakıp az almam lazım demişsin. O yanlış çünkü vücudunun yağ yakması için günde en az 500 kalori almaya ihtiyacı var sen eğer 2000 kalorinin altında kalırsan vücudun kilo almaz amma velakin sen kilo vermek istiyorum demişsin 1200 kalori sınırı koyup günde 200 kalori yaksan bile kilo verirsin. Ben böyle baya kilo verdim :)

0|1
    0|0
    • kaç kilo verdin ve ne kadar zamanda

• tamam çok teşekkürler şimdi bakıyorum. bir de ben makarna ve pilav yemiyorum yanlış mı?

• Pirinç aslında ben yedim çok fazla değil hani arada yiyebilirsin durdurmuyor kesinlikle kiloyu

Erkekler Ne Diyor 3

• ben alamıyorum =/

0|0
    0|0
  • Kanka beyin ic organlar falan en cok yakan 1800den asagiya alma kal

0|0
    0|0
  • 30 kilo 140 boyundamisn 600 kalori harcaman imkansz

0|0
    0|0
    • neden imkansız olsun anlamadım günde 10 km yürürsen 600 kalori harcarsın?

• aa yani orda çıkan kadar kalori harcıyorum hergün?

• Evet vucudun yasamasi icin harcadigi enerji gibi dusun

Kızlar Ne Diyor 3

• vücudumuzun biz hiçbir şey yapmadan harcadığı 1800 kalori var zaten onun üstüne ekleyip hesap edebilirsin ama vücudunun ne kadar egzersiz yaparsan yap belli bir kaloriden daha fazla harcamayacağını da unutmamak lazım

0|0
    0|0
    • nasıl yani neden hiçbişey yapmadan 1800 harcıyoki

• ben 1000 bile almıyorum abartıyomuyum

• Hayır gunde 1500 kakori mutlaka almalısın kilo vermek almaktan daha kolaydır emin ol uc lt su icmeye calıs hareketini artır yediklerine dikkat et veeeee gitsin kilocuklar 😀😀

0|0
    0|0
  • Kahvaltı da sucuklu yumurta yeme

0|0
    0|0
    • sucuklu yumurta filan yemiyorum. düzgün besleniyorum ya sırf cevap vermek için vermeyin ne sucuğu

• 250 calori dedin ya ondan

• peynir+ekmek+domates+yumurta (haşlanmış) ekmek te tam buğday ama 200 calori ediyo hepsi bazense 230

Yükleniyor...