Sıkılaşmak için yaptıklarım yeterli mi?

Sadece sporla ilgilenen ve bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.2 yılda diyet yapmadan sadece sağlıklı ve doğal beslenerek 34 kilo verdim. Şimdi 166 boy / 63 kiloyum. Günde 20 dk yürüyüş ile ısınıp 150 sumo squat yapıyorum 5 kg ile. 100 mekik. Biraz da dumbell ile kol çalışıyorum. 60 kilo olsam daha iyi olacak ama kilo vermeye çalışmaktan çok yoruldum bir süre kilomu 63te sabitleyip sıkılaşmak istiyorum.

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Merhaba.
    Öncelikle sizi kutlarım. Gerçekten harika bir özveri ve disiplin ile mükemmel başarı elde etmişsiniz. Örnek olmasını temenni ediyorum.
    Yaptığınız çalışmalar gayet güzel ancak bunlar bir süre sonra işkence haline gelir ki siz de bundan muzdaripsiniz gördüğüm kadarıyla.

Bundan dolayı size çok keyifli aerobik çalışmalar önerebilirim. Bunlardan bazıları ve en bilindikleri:

Yavaş tempoda, nefes nefese kalmadan yapacağınız (karışık stillerde olabilir) 600- 800 m yüzme, 4- 5 km bisiklet, jogging temposunda 3- 4 km koşu veya koşmak zor geliyorsa 4- 5 km orta üzeri yürüyüş yapabilirsiniz.

Spor dolu günleriniz olsun...

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim güzel düşünceniz için. Şimdilik sıkılmadım bundan 4 yıl önce spor salonunda günde 1 saatlik grup derslerine katılıyordum. Aerobik, zumba, step, pilates gibi. Kilo vermemiştim fakat güzel sıkılaşmıştım. Şimdi salona gidecek vaktim yok. Evde kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum :) koşmak sıkılaştırıyorsa, koşabilirim o vakit :)

• Rica ederim.
      Evet detaylanınca daha da anlaşılıyor durum. Demek daha çok evde çalışmaya yönelik çalışmalar istiyorsunuz. Öyleyse aletlere vs gerek duymadan size şöyle bir plyometric çalışma önerebilirim amacınıza uygun olarak:
      https://m.youtube.com/watch?v=s2XdUFxR6B4
      Umarım hoşunuza gider. :)

• Yeterli tabiki

0|0
    0|0
  • squat koşu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...