"otoriter maço erkek severim ama dayağı asla kabul etmem" sözünün anlami?

Laf ola beri gele derler ama kızların çoğu bunu söyler ama ne mantığı var anlamış değilim.

Otoriter erkek demek senin üzerinde otoritesi var demek ... yani sana bazı şeyleri istesen de istemesen de yaptırmak ve bişeyleri yasaklama yetkisine gücüne sahip demek. Senin onun üzerinde olmayan bir gücü var senin üzerinde demek... Sadece doğru bildiğini söyleyip çekilecekse bunu sen de yapabilirsin hatta herkes herkese söyler doğru bildiğini. ..

Demekki bir yaptirim gücü olacak üzerinde. Yani diyelim ki asi bir gününe denk geldin karşı geldin sözünü dinlemedin. Otoriter biriyse illa ki bir yaptırım gücü olacak demektir. Yani ikna edemese de yaptıracak ya da yasakladığı seyden uzak tutacak bir caydırıcı gücü olacqk demektir. Gerçekçi olacak olursak dayak dışında yapabileceği her ne varsa sen de ona karşı uygulayabilirsin. O zaman nerde kaldı otorite. .. ayrica mantik olarak sen onun otoritesini sinirlandiriyorsan o zaman üzerinde otoritesi yok demektir...

Bence kızlar bu konuda çok samimi değiller. . Erkeklere "bir adım önde ol, koru sabiplen gerektiğinde sert ol" diyorlar ama bunların doğal sonucu olarak yeri geldiğinde yaptirim uygulama yetkisine gelince eşitlikçi oluyorlar. Yaptığınız nedir kizlar goz boyamak mi?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Yahu sen o kızlara aldırış etme,böylesi iddası olanlar kendi hayatına yön vermekten aciz,doğruyla yanlışı ayırt edemeyipte,başkasının idaresinde olmayı tercih eden aptal ve cahil kızlar.Yoksa bırakalım cinsiyetini bir insanı bunaltmanın,ona karşı baskı ve otorite uygulamanın neresi iyi?Karşılıklı hoş görü ve anlayış olması gerekirken neden erkeğin otoriter ve maço olmasını isterler.Ayrıca maçoluğun kesin çizilmiş bir sınırı varmı?Yani o maço çok sinirlendiğinde dövüp,şiddette uygulayabilir.Yahu niye bizim bayanlarımızın %90 dan fazlası böyle?Bazen düşünürüm gayet çekici,güzel bayanların, yanında hödükleri gördüğümde "bu öküzde ne buldu" diye.Yani hoş görülü,şefkatli,anlayışlı,kontrollü erkek olmak demek ki pek fazla tercih edilmemek anlamına geliyor,tabii ki kastım soğan erkekleri değil,tabii ki kılıbık civcivler değil.Neyse bayanların büyük çoğunluğunun tarzı,davranışları,yaptıkları bana saçma geliyor,öyle şeyler yapıyorlar ki akıl-mantık kabul etmiyor,dolayısıyla çoğunun böylesi erkek istemeside normaldir,demek ki kendilerine eziyet etmeyi seviyorlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• maço erkek isteyen kızların kadınların haberlerini her gün gazeetlerin 3. sayfasında görüyoruz. maçoyla gelecek olmaaazz. ısrarla söylüyorum artık 12. yüzyıldayız, insanın kendini ve ailesini koruyabilmesi için maço olmasından daha önemli şeylere ihtiyacı var mesela gelişmiş bir beyine. ama bzim kızlarımızın genelinin en son baktığı yer kafanın içindeki şey. iyi oluyo ama bir dirhem üzülmüyorum, dayak yiyen kadın haberlerini gördüğümde. kendileri tercih ediyolar çünkü. o kadar beli ki o adamın ileride senin ağzını yüzünü dağıtacağı :) ama mal işte bizim kızlarımız.

0|0
    0|0
    • Ya evet haklısın,nedense öküzleri daha çok tercih ediyorlar,bazıları sonradan çok pişman oluyor ama,her şey için çok geç olduğu zamanlarda.Ben bu ülkenin bayanlarını anlamıyorum,çoğu çok tuhafca şeyler yapıyor.

• otoriter maço erkek severim ama dayağı asla kabul etmem demek.

0|0
    0|0
  • Onlarin istedikleri sertle light arasi heralde

0|0
    0|0
  • yazık napsın kezban bir laf söylüyim demiş

şiddet sadece fiziksel olmaz ki demekki şiddetin diğer tüm şekillerini kabul etmiş kezban kızımız

haydi hayırlı olsun:)

0|0
    0|0
  • istemem sol yanağıma vur :)

0|0
    0|0
  • kezbanik hareketler bunlar

0|0
    0|0
  • kısaca dayağı istemem demiş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Egitici ve ogretici bir makale olmus :) burada oterite nedir ne degildir ve oteriteyi curutmenin yollari :)

0|0
    0|0
  • erkek otoriter olucak tabı sert olucak ama sınırı aşmıyıcak dövmek felan bunlar çok mağara dönemı adam işi bence erkekdediğin sahip çıkar korur kollar kendı dövdümü elalem ne yapar yani

0|0
    0|0
    • Ama koruyup kollayacak adam karısının kendi yanlışlarına karşı da onu korumakla yükümlü olmaz mı? Şimdi el alem sana zarar verecek olsa icabinda kavga etsin seni korumak için ama onun düşüncesine göre sen kendi kendine zarar verecek bişey yapacak olursan napacak? Sadece fikrini söyleyip geçecek mi?

• Ya sizler bayan olarak böyle düşünüyorsanız,evlendiğiniz erkeklerde sizi kendi malı gibi görür,size söz hakkı tanımaz,mal gibi görünmek hoşunuza gidermi?Neyse tabii ki herkes kendi seçimini yapar.Bu kadar genç yaşta bari böyle düşünme.Bizler kadın-erkek eşitliği diye boş yeremi kendimizi yoruyoruz?İkna yöntemi yerine sert ve otoriter yöntemler,siz bayanlar ilginç canlılarsınız,anlamak çok zor.

• oteriterlik ayrı hanzoluk ayrı şimdi

0|0
    0|0
    • O zaman şöyle sorayım. .. otoriter erkek sana bir şey söylüyor , otoriter olmayan da kendi eşine ayni şeyi söylüyor... ama sen bu sözü tutmazsan hiçbir ceza gormeyecegini biliyorsun öteki bayan da hicbir yaptırım gormeyecegini biliyor... o zaman iki erkeğin arasındaki fark nedir?

• Tamam.. demek uzun yazcan... asagida esmetaltunun mesajina da yorumum var... hepsini dikkate alio cevap versen daha sevinirim

Yükleniyor...