Türkiye'de Futbol Bitmiştir.

Yöneticilerin birbiriyle atışıp ortamı gerdiği , Milyon dolarlar alıp siz tartışırken evlerinde viskilerini yudumluyan barlarda takılan Karatersiz maymun kukla olmuş futbolcular sahada ortamı gerip , olan tekrarda mühendis oktay gibi 19 Yaşındaki Gencecik bir kardeşimize olmuştur.

Bunun rengi falan yoktur Anneler gününde Bir hiç uğruna oğlunun tabutuna sarılmasını izliyoruz.

Bu ülkede halen futbolmu izliyosunuz ? Yoksa kendinizimi avutuyosunuz ?

Sokayım şampiyonluğunada kupasınada taraftarınada. Burak YILDIRIM' a değermi ulan gencecik bir bedene değermi.

Türkiye'de futbol fanatiğiydim Dün akşamdan itibaren lig tv kapattırdım artık bu ülkede futbolu izleyeninde izlettireninde.

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ölen insana, Allah tan rahmet diliyorum. Burada ben biliyordum tellalligi yapacak gerekce yok malesef. Fakat bu durumu Fenerbahce teknik direktörü Aykut Kocaman'in mactan sonraki verdigi demecteki gibi yadirgamamak lazim belkide.

Burada takim taraftarligi yapmayida uygun görmüyorum acikcasi.

Daha iki gün evvel Fenerbahce Kulübü baskani maca bir gün kala bombanin pimini cekti, saha disindaki golünü atti. Bir taraftan rakip takimi gerginlestiririm diye, ayni zamanda kendi takimini daha iyi motive ederim diye. Sonuc olarak Galatasarayin kaybedecegi bir sampiyonluk yok, rahat olmasi gerekirdi. Lakin oynanacak macin yönetmenide Fenerbahceydi, bunu hissettirebilmesi lazimdi. Cünkü ayni zamanda Fenerbahce sampiyonluga oynamiyordu, ama kaybedebilecegi bir ikincilik vardi, birde kadiköy yenilmemezlik serisi unvani vardi, kendilerini bu sezon icin tatmin edebilecek.

Bu demeclerinden sonra, ulusal bir gazeteye mail göndermistim, yarin oynanacak macta tek bir kisinin burnu kanasa, bunun sorumlusu Aziz Yildirim olacaktir diye.

Ardindan Galatasaray kulübü cevap olarak "Kaale almiyoruz" diye bir demecte bulunmustu. Bana görede yerinde bir cevapti, tansiyonu dahada yükseltmeye gerek yoktu. Fakat aksine bugün bir yorumcunun demecini okudum, "Galatasaray küfür etseydi daha iyidi" diye.

Mac icerisinde malesef bir Volkan ve Emre vardi, üzerlerine kil düsse, saldirmaya hazir duran.

Sonra oyuna giren bir Sabri de vardi, patlamaya hazir bulunan, fakat sabri belkide tek pozisyonda patladi, diger ikisi bastan sona patladilar.

Macin ardindan Volkan verdigi demecler, belkide tansiyonu düsürebilecekken, yine topu karsi tarafa atmaktan baska birsey degildi. Aykut Kocaman yadirgamamalari lazim demeclerinin yorumunu yapmaya bile gerek duymuyorum artik.

Burada bir can gitti, tuttugu veya tutmadigi takimin hic bir önemi yok. Taraftarlari kiskirtmak pahasina, her yol mübah diyen tüm yöneticilere, yazarlara, teknik kadroya, kim olursa olsun bu hayatini kaybeden insanin ve insanlarin katili onlardir.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• inşallah inşallah bitsin şu futbol belası yaaa :P

0|0
    2|3
  • Avrupada barcelona 91 puan ile şampiyon olurken, bizim ülkemizde galatasarayın şampiyonluk puanı 68 gerçekten bizim ülkede futbol bitmiş..

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu pisliği protesto ediyorum.

Ben dün akşamdan itibaren taraftar değilim. Sporsever değilim. Futbolla ilgilenmeyeceğim. Bana çocukluğumda öğretilen spor bu değil, olamaz. "Spor kardeşliktir" temasına aykırı bu davranışların içinde bulunmayacağım. Bu pisliğin bir parçası olmayacağım.

Dün geceki vahim olayın ardından spor üzerinden konuşan herkes suçludur.

Dünyada hiçbir şey bir insan hayatından daha kıymetli olmamalı.

Bugün geldiğimiz durumu düzeltemediğimiz sürece bizler o kanlı bıçağı sallayan katiller ile aynı kefedeyiz. Kimimiz tribünde/evde/sosyal hayatta küfür ederek, kimimiz bizzat şiddete göz yumarak, bazıları da cinayet işleyerek bunun bir parçası oluyoruz.

Ben artık bunun parçası olmayacağım.

0|0
    0|0
  • evet kesinlikle bitmiştir

link

0|1
    0|0
  • helal olsun kardeşim alnından öpülecek insansın.

dün gece ölen kardeşimizden sonra hala futbolla ilgili soru sorup cevap verenler var .. derbisininde galibiyetininde şampiyonlugununda* koyim ... başımız sağolsun...

0|1
    0|0
  • maalefes futboldan keyıf almak yerne yenılmenınde yenmek kadar normal oldununu bilmek yerine guzel bir hafta sonu eğlencesi olarak görmek insnalrın birbirline şiddet hajkaret uyguldıklrı bir tur reziilk halıne gelmesnden dolyı bnde nefret etmeye başdım bu haberden sonra

0|1
    0|0
  • yazıklar olsun bu zihniyete.bir cana değermiydi

0|0
    0|0
  • Biz hiçbir b.ku adam akıllı yapmayı beceremiyoruz da ondan.. Sevgimizde sevincimizde hem aşırı.. hep fanatikçe.. Sonrasında üzüldüğümüzde de biz bunu hak ettikmi diyoruz.. Aslında ediyoruz..

Aslında biz bu kafayla hiçbir güzelliği hiçbir rahatlığı hak etmiyoruz.. Kıçına giyecek donun yok ama futbolda dil papuç kadar sanki o yönetiyor klubü. Çoluğunun çocuğunun boğazından kesip maç bileti almalarda cabası.. Futbol bir lükstür kardeşim ve bizim o lükse kadar daha çook şeyi aşmamız başarmamız gerekiyor.

Hiçbir başarısı olmayan, başarıya aç bir milletin tuttuğu futbol takımının başarısından sevinmeye hakkı yoktur...

0|0
    0|0
  • Futbolu terör, Holiganlık haline getirenlere yazıklar olsun..

0|1
    0|0
  • Gs-Fb macları spor degil boks maclarıdır.

Ortamı gerende öncelikli olarak Yöneticilerdir.

0|1
    0|0
  • Aşırı fanatiklik kültür düzeyi düşük insanların işidir.

Bİr cana değmez hiçbir renk, takım, futbolcu...

Yazıklar olsun sporun, eğlencenin ne demek olduğunu bilmeyenlere...

Utandım dün akşamki maçtan sonra...

Türkiye'nin sözüm ona en büyük(!) iki takımı...

Dünyaya rezil ettiniz bizi...

Başın sağolsun Türkiye.

Allah rahmet eylesin Burak YILDIRIM'a...

0|0
    0|0
  • Türkiye'de futbol halkı uyutmak için kullanılan birşey haline geldi. Nasıl bir insan başka takım taraftarı diye ana, bacı küfreder kavga eder insan öldürür. Reyhanlı'da 170 kişi öldü millet yine fb-gs maçını konuşuyo ona buna laf yetiştiriyo. Cahil bir toplumuz cahill...

0|0
    0|0
  • mk. klübün mali & finans işlerine karışan adamlar var la bu ülkede. götünde donu yok giymeye, yok onu aldık 10 milyon dolara siz ne aldınız. onu satıp bunu alıcaz :D monopoly oynuyo sanki beyinsizler.

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum. Spor uğruna başarı kazanılmalı, prestij kazanılmalıdır. Eğer kluplerin başkanlarının atışması sonucu bir genç hayatından oluyorsa ederim böyle futbola. Biz heyecan istiyoruz kavga değil.

0|0
    0|0
  • hiç olmadı ki türkiye'de futbol

şike sürecinde yapılanlar, halının altına atılanlar bazı şeyleri serbestleştirdi

kimse kimseyi takmaz artık herkes parasına bakıyor futbol denen şey yok bizim ülkemizde.

0|0
    0|0
  • - Artik Son noktaya kadar gelindi.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • varmıydı ki?

0|0
    0|0
  • #ananınamı6alatasaray.

0|0
    0|1
    • Gencecik bir insan öldü. O çocuğun annesinin yaşadığı acıyı hissetmiyor olabilirsin.

Bari azıcık adam ol ve saygı göster.

Dilerim benzer bir acıyı sen ve sevdiklerin yaşamazlar.

• ne saygısı gösterecem lan ? bir can öldürmek de ne oluyor lan ? Allah ın verdiği canı onlar kimki alıyor. senide sikerim saygınıda .

Yükleniyor...