Fitness yaparken kalori saymak doğru mudur?

Düşük kalori alımı ve fazla yakımı karşısında vücut kilo mu verir yoksa yağ yakımını durur mu? Kafamda deli sorular 😄

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Spor yaparken amacını öncelikle sağlık olsun, bu da hem yediklerinize dikkat etmekle hem de spor yaparken belirli bölgelerle değil tüm vücutla ve sürekli yapmakla olur. Kalorilere felan takılmayın, önemli olan sağlıklı olmak, zaten bir süre sonra vücut kendiliğinden toplanır ve güzel bir görünüşe kavuşursunuz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eger az yemene ragmen sık sık yemıyorsan evet depolar. Ha bı de hıc spor yapmayan bırıysen ve bıanda saatlerce spor yaparak basladıysan evet yıne depolar. Onerım, az ve sık sık yemen ve spora bı anda yuklenmeden yavas yavas artırarak yapman.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Eğer aldığından fazla yakıyorsan kilo verirsin yağ yakımı durmaz ama çok az alıp çok fazla harcamanı da tavsiye etmem

1|0
    0|0
  • Sporu kilo vermek için değil, yaşam tarzı olarak seçmelisin... Kilo verince bırakırsın veya motivasyonun uçar o zaman yine alırsın.

1|0
    0|0
    • Kilo sorunum yok zaten sadece vücudumu toparlamam gerekli

• Aynı mantık... Ben spor yapıyorum, gayet güzel toparlanıyor, ara vermek zorunda kalıyorum 2-3 ay sonra o ne lan ! diyorum ayna da... düzenli olarak sporunu yap.

• Amaan bırak aksın gelsin kaloriler bedenine :D

1|0
    0|0
  • Çok yanlış aman dikkat! 😄

1|0
    0|0
  • düşük kalori alıp çok kalori harcarsan yağ yakmış olursun ama aradaki fark çoksa ve yeterince protein almazsan kaslarında da kayıp olur

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • kalori saymak caiz değildir onun yerine koyun sayın efenim öyle ecnebi şeyleri saymayın lütfen :P

1|0
    0|0
  • Hani bir laf var kavgada yediğin yumruğu sayamazsın. Sende sayma kilo veriyomusun aynımısın onu say ve tartıya hergün çıkma haftada bir hergün kilo takibi zor ve moral bozucu olur

1|0
    0|0
  • hayır tabiki bakmayacaksın hiç merak etmeyeceksin belirli bir süre sonra birden görüp şaşıracaksın "ben ne ara bu kadar kalori yakmışım" diyeceksin mutlu olup daha da azmedeceksin

1|0
    0|0
  • Senin beynin var ya çok para eder.

1|0
    0|0
  • Doğru değil.

1|0
    0|0
  • Gerektiği kadar kalori almazsan kasların gelişimi durur, çok hızlı kilo verirsin, vücudunda çatlaklar oluşabilir, sporu bıraktığında çok hızlı kilo alırsın.

1|0
    0|0
  • Zamana bırak. Vucudunun yaptığın spora anında tepki vermesini bekleme. Sadece düzenli beslen. Yediğin yemek ve kaloriler kas gelişimine yardımcı olur özellikle aldığın proteinler. Vucudundaki yağlar ise kardiyo yani koşu ile yakılır.

1|0
    0|0
  • Evet kalori hesaplamak lazim

1|0
    0|0
  • Doğrudur

1|0
    0|0
  • hayırrrr

1|0
    0|0
  • Kilo verirsin ama bunu profesyonel birinin danismanliginda yap

1|0
    0|0
  • yalan dolan o saymlarn çoğu :) sen verdiğin kiloyu ve kazandğın şekle bak

1|0
    0|0
  • Sayarm say sende zayflamaya mi calisiuosn kilon olculern boyun kac

1|0
    0|0
  • Aldıgın harcadıgindan fazlaysa kilo alırsın tersiyse kilo verirsin bu kişinin ne istedigine baglı

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...