2013 ALES İlkbahar a girenler sınav hakkında ne düşünüyor?

Nedense sanki ALES sınavı tamamen farklılaşmış gibi geldi bana, eskiden zaman alıcı sorular olurdu, bir de hemen yapılacak sorular olurdu ve bunların arasında bir oran olurdu özellikle sayısal bölümde oldukça zaman alıcı sorular vardı bu sınava hazırlanmamıştım ama geçtiğimiz dönemlerden farklı geldi, sizler ne düşünüyorsunuz? nasıldı sınavınız?

Güncellemeler:
Ales aciklanmis :)

Sayisal 80 civari almisim :> sizlerin durumu nasil?

0|0
116

En İyi Kız Görüşü

• evet mat. soruları zorlaştı ve karışık oldu ondan öat. olduğu gibi salladım yapcak tek şey bu :)

0|1
    0|0
    • Artık ön hazırlık şart olmuş bunu gördüm bu sınavda, son yarım saat kala hala sözele geçmemiştim :) sayısalda da boşlar mevcuttu. Ardı ardına idrak yeteneği kullanılması gereken soru koyup öğrenci performansını sıfıra indiriyorlar.

• Evt de o netlerle esli puanı aşmak imkansz :)) bnde attm ypcak şey yok :)

• atılan 4 sorudan biri tutsa bile kazanç :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• yani kolay gibiydi ama bölümüm ea olduğu için mat 2 çözmedim fazla. mat 1 ve söz 1 kolay geldi =/ öyle değil mi? kaç alırım acaba ya :D

0|1
    0|0
  • öldüm bittimm şu ana kadar girdiğim sınavlarda zaman hiç bu kadar hızlı akmamıştı üç saat nasıl geçti bilemedim .

0|1
    0|0
    • ben de fark edemedim, bir de kafamda 1:30 da bitecekmiş gibi düşündüm hemen 11:30 olunca saat ardından 12 olunca yanılgımı fark ettim.

• Bence zorlayıcıydı şimdiye kadar alesten yüksek puan alan arkadaşlarım bile vakit konusunda sıkıntı çekip yetişterememişler...

0|1
    0|0
  • 65 almışımm :(

0|1
    0|0
  • ablam gözü kapalı çözmüşte, bi' arkadaşım türkçede her cevap doğru gibiydi dedi ahahha :D

1|2
    0|0
  • kimliğimi kütüphanede emanet bırakmıstım, sabah farkettim. parayı yatırıp başvuru yaptığımla kaldım breakthrough.

0|1
    0|0
    • Can sağlığı boşuna stres yaşamadın :)

• yaşlanıyoruz ^_^ düşük aldım ben de. esek gibin de calısmıstım. tekrar girecegim. alese de girecegim önümüzdeki dönem. link suranın cok faydasını gördüm ama. tavsiye ederim bir dahaki dönem için.

• paylaşımın için teşekkürler =)

• ablam 90 almış sevgilisi 75

1|1
    0|0
  • Geri döndüm, eklerseniz memnun olurum efenim.

0|0
    0|0
  • Çok moralim bozuk hem de çok.Bu sınav hemen hemen bu benim son şansımdı.Ama herkesin yaptığı cevaplarla benimkini karşılaştırdım, 5 6 soru yanlış görünüyor benim.Moralim çok bozuk.Sayısal 1 e bakamadım sözelci olarak.Çok kötü oldu.Emin olarak yaptıklarım yanlışsa,emin olmadıklarımı düşünemiyorum bile.Allahım çok kötüyüm.

0|1
    0|0
    • Can sağlığı tekrar girersin, dünyanın sonu değil :)

• ozaman çok iyi bir üniversitenin çok iyi bir bölümünü hedeflemiyorsun, buralara başvuran kitleler 99 civarı yapıyor :) yanında yüksek ortalamalarla ve mesleki bilgiyle gidiyorlar ve çok zorlaşıyor bir çok şey :)

• sağol arkadaşım bilgim yoktu.abartının böylesi.

Erkekler Ne Diyor 6

• Neye göre bazıları söz 1-2 mat 1 çözerken bazıları mat 1-2 söz 1 çözüyor? Ya da hepsini çözen var mı?

0|1
    0|0
    • Arkadaş o kadar sınava girdim diyorsunuz, yok mudur hiç bilen yav?

• Bu sayısalcılar sözelciler dediğimiz üniversiteye girerken ki alanımız değil mi?

• Ales i kullanacağın yer için sayısala başvuracaksan sayısal ile alan bir bölüme başvuracaksan sayısal puanın önem teşkil ediyor ona göre çözmelisin.

• Üniversitelere vasıfsız bir sürü öğrenci alındı ve eleme yapmak için soruları zorlaştırdılar. Her kes akademisyen olamaz ve yüksek lisans yapamaz herkesin hevesi var ama sorular zor ve seçici.

0|1
    0|0
    • Soruların zorluğundan öte zaman alıcı sorular 3 er 3 er 4 er 4 er bağlı sorular yarım sayfalık tanımlara onları okuyup idrak edene kadar zaman dakikalar geçiyor alesin mantığına ters bir çok soru.

• Kasımpaşanın arkasında mezarlıkların ortasında bir lisede sınava girdim. Pazar ve anneler günü olduğu için sanırım, hatimler yapılıyordu mezarlıkta. Bütün sınav boyunca konsantrasyonum bozuldu.

0|1
    0|0
    • Ben de tam minibüs yolu üzerindeydim benzer sıkıntılar oluştu ses yalıtımları çok kötü okulların zaten.

• Benim 3. alesim bu ve en zoruydu bence. Türkçesi özellkle... Denemlerinde 109 110 net yapıyordum sınavda 100 soruda kaldım :( sudoku bile çözdürdüler utanmadan kar ise 2 kalem 1 silgi 1 kalemtraş

0|1
    0|0
  • geçen yıl 83 aldım mk alesin mına k öylesine girdim güya sinir bozdu

0|1
    0|0
  • Eşit Ağırlık 75

0|1
    0|0
Yükleniyor...