Ailenin istemediği,onaylamadığı bir evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başınıza geldi mi böyle br şey? Ya da gelse ne yapardınız.( Beraber olduğunuz kişinin işi yoksa siz çalışıyorsanız,ve genelde çevre onaylamıyorsa.ama seviyorsanız ne yapardınız?

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• bence senn ne kadar isteyip istememen

ne kadar kazandıgının bir önmi yok.önmli olan çalısıyor olması.

kader denen sey cok ilginç işte kimin yarın ne olcagını göremiyorsun.aslında düşünecek bir sey yok aralarıda yok bu işin

ya istiyorsundur ya da istemiyorsundur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• benim başıma geldi evlendim ve 3 ay bile sürmedi ailen istemiyorsa bence kulak vermelisin. allahın nasıl bir vergisi bilemiyorum ama gerçekten olmayacağını anlayabilme yeteneklerine sahip oluyor bu anne ve babalar. hayatımda bir keşke oldu keşke onları dinleseydimde adımı evlendi boşandıya çıkarmasaydım diyorum şimdi. benim konu biraz daha faklı tabi o nedenledir butün kızlardan nefret ediyorum kıralına dahi acımam

1|0
    0|0
    • teşekkür ederm cevap verdiğin için.bende çalışıyorum maddi durumum çok iyi.ama o çalışmıyor.ailem hem bu yüzden,hem de bana uygun olmadığını düşündükleri için istemiyor.yani aşırı tepkililer.asla asla olmaz diyorlar.çevremde onaylamıyor.aslına bakarsan seviyorum mutluyum ama ciddi sorunlarımız da oluyor.çok kafam karışık üzgünüm :(

• açık konuşmak istiyorum.bugun yarın verilecek karar değil.ancak evlilik konusu açıldığında bunları paylaşacağım onunla.büyük ihtimalle biticek

• bende açık konuşuyorum guzu yarın bir gün sen ağlayacağına bırak o ağlasın. bende bir erkeğim ve bu lafları bir erkekten okuyorsun. artık sen düşün. bu erkek ya da kadın olmakla alakalı değil. bu sonun iyi olmayacağı ve bu sondan her kadın gibi en çok senin zarar a uğramanla bitecek olmasıyla alakalı erkek dim dik ayakta durandır bu tabiatın kuralıdır. erkek ne olursa olsun ayağa kalkarda kadın nasıl kalkar onuda sen düşün. yaşadığımız yer türkiye Toplumsal Ahlaki Değerler diye bir bok var.

• Aile değerlerine önem veririm. Bazı aileler vardır, çocuğunun iyiliğini ister. Diğer ailelerden bahsetmeyeceğim. Sonuç itibariyle benim sevdiğim kadını aileminde beğenmesini isterim. Zaten bizimkiler bir yamuğunu görsün direkt söylerler bana. İnsan sevince kusurları göremiyor dostlar o yüzden ailenizi bir kenara itmeyin. Onlar, sizlerin iyiliğini ister bunu da unutmayın.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederm.çok haklısın..hem aile hem eş dost akraba onaylamıyor.ama uzun süre geçmiş.ben çok safça düşünüyor olabilirm ama terk eden taraf olmaktansa terkedilmeyi yeğlerim.Kimseyi yüzüstü bırakamam :(

• Öyle düşünmen yanlış. O adamın suçu ne? Bunun vebalini çekmek zorunda mı? Açıkça konuş ve ayrıl, ona da umut verme. Senin bu şekilde düşünüp hala umut vermen çok büyük bir yanlış. Derhal konuşmalısın bu konuyu

• Öyle yapacağım.ona karşı açık olmalıyım

• Sen çalışıyorsun fakat erkek çalışmıyorsa ayrıl gitsin,sen mi geçindireceksin evi. İleride bir şey olur geçinemezsiniz geri baba evine gelirsin açık kapıyı kapatma derim.

1|0
    0|0
    • Tşkler.yani çalışıyor da geçici bir iş.yani maaşlar arasında uçurum var.ailem sorun olacağını söylüyor.uygun değilsin diyor.ama öyle bırakıp terkedip gitmek bana göre değil

• Haklısın.Annem gibi.

• Annem gibi :)

• ailenin onaylamadığı evliiliğin sağlıklı olması çok zor. ama aileyi sorun olmadığına ikna edebilmek gerek. benim ailem onaylamasa da bana çaktırmaz :) onaylamadılar ama bana çaktırmadılar ve mutlu olamadık boşandık :) keşke önce onların onayını iznini isteseydim. onların fikrini sorsaydım. bişey demediler oğlumuz bulmuş evlensin onlar mutluysa karışmayız dediler mutlu olmayacağımı gördüler ama seslenmediler. bidaha onlara danışmadan evlenmem heralde.

0|0
    0|0
  • işsiz sorumsuz erkekle evlenilmez. hani insan yoksul olabilir o ayrı ama bazılarında çalışmama alışkanlığı oluyor

1|0
    0|0
    • işsiz derken,iyi bir iş değil.geçici yani

• geleceğini düşünerek bir karar ver işte ama iyi düşün

• evet.ya sonunda evlenirim mutsuz olurum sonra ailemin arkadaşlarımın yüzüne bakamam.zaman gerekiyor sanırım biraz daha .Umarım doğru olanı yaparım

• ananın babanın rızası olmadan evlilik olmaz.

1|0
    0|0
  • valla hiç umrumda olmazdı

1|0
    0|0
  • kimseyi iplemezdim

1|0
    0|0
    • ama erkeksin sen.yani şöyle diyim.bayan çalışıyorsa erkek çalışmıyorsa sorun olurmu.Bayanın işi maaşı çok yüksekse

• hayır, ya sen o çalışmadığı için ona çıkışır ya da sen yüksek maaş aldığın için sana tavır yapabilir

• ya çalışıyor da düzgün bir iş değil.öyle başkasının yanında az paraya.haklısın :(

• Ablamın başına geldi.

Ve şuan çok zor bir hayatı var..

1|0
    0|0
    • biraz bahsedebilirmsn riica etsem.bende bir karar vermek zorundaym :(

• :) zamanında dönmek lazım hatadan

• Böyle okuyamayan çocuklara da üzülüyorum bir yandan aslında.. Sonuçta insan kendisine verilen hayatı yaşıyor, hayatı seçemiyor pek...

Ama sende kendini düşünmek zorundasın, bunu dememin nedeni ne biliyormusun.. Para mara sorun değil aslında her türlü geçinirsiniz ikiniz de çalışsanız... Kira da otursanız..

Sorun aslında onun eğitimi düşük kalınca kendini ezik hissedecek ve bu içinde yaşattığı aşağılık kompleksi de sana şiddet olarak geri dönecek...

Seni her fırsatta ezecek..

Kızlar Ne Diyor 8

• bu hayatta sevgi her şey demek değil.o kişinin seni bırakmayacağının ya da sana kötü bir hayat sunmayacağının garantisi yok.ama ailemiz iyi ya da kötü her daim arkamızda duracaktır.kısacası onaylamıyorlarsa o kişinin de şu halinden vazgeçececeği yoksa evlenmezdim.

0|0
    0|0
  • gerçek sevgi söz konusuysa ben kalbimin sesini dinlerim. sonuçta ilerki zamanlarda (tabi allah gecinden versin ama) ailen yanında olmayacak. ve ayrıca kimse senin mutluluğunu senden çok düşünemez.

ama insan bazen seviyor olduğu yanılgısına düşebiliyor. yani hem kendini hem de karşı tarafı bu anlamda biraz ölçüp biçmekte fayda var

0|0
    0|0
  • Ailem onaylamıyorsa mantıklı sebepleri vardır ve haklılardır büyük ihtimalle bana gıcıkları yok ya neden yanlış yönlendirsinler..Ailemin düşüncesi önemli benim için.

0|0
    0|0
  • annem ne derse odur benim için. ama tabi bu benim annem için geçerli, seninki her şeyi çok abartan biriyse de bilemiycem.

0|0
    0|0
    • yok ailem hep yanımda.şuan beraberiz sevgilimle.ama ailem benim için fazla sorun çıkarmıyor susuyr.ama görmemi anlamamı bekliyorlar.yani evlilik olmaz ayrılmalısın diyorlar

• o zaman konuş zaten seni anlayacaklardır ya da sevgiline söyle o gitsin konuşsun

• Annem istemiyorsa bitmiştir.

0|0
    0|0
  • ailemle konuşurdum neden istemediklerini onlarla birlikte çözerdik bu durumu

0|0
    0|0
    • Defalarca konuştum.Onun işi yok,ben çalışıyorum.Bir de ailesini istemiyorlar uygun değiliz diyorlar yani bir tek ailem değil arkadaşlarm da söylüyor

• ama bu büyük bir problem sevdiğin insanın işinin olmaması neden işi yok ? çalışmayı mı sevmiyor yoksa hayata mı tutunamamış

• işi var da başkasının yanında çalışıyor.geçici yani.okumadğı için giremedi işe:(

• çevreden banane ben sevdiysem.

0|0
    0|0
    • yazdıklarımı iyi okudunmu.yani sen çalışıyorsn işin maaşın yüksek.ama o çalışmıyor ve çevrende hiç kimse onaylamıyor.herkes kötü diyorsa,yine bildiğini mi okurdun

• teşekkürler :)

• rica ederim :) unutma senin hayatın bu :)

• baba tarafım bilmiyordu ama anne tarafım tamamen biliyordu kimse istemedi onaylamadı

hatta çok kötü sözler işittim ve ondan ayrıldım

alıştım pişman olmadım iyiki ailemi seçmişim diyorum

doğru olanda bu zaten bizi büyüten bu yaşa getiren insanlardan kopmamalıyız onlar hiç isterler mi bizim mutsuz olmamızı bazı şeyleri uygun görmüyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...