Ya bu diyet nasıl?

Sabah: 1 dilim tam bugday ekmegi
1 kibrit kutusu light peynir
1 haslanmis yumurta
2 tuzsuz zeytin
Domates, salatalik

Oglen: yarim kase corba
Izgara tavuk
Salata

Aksam: 1 tabak sebze yemegi
1 kase light yogurt

Ara ogunlerde meyve ve kuruyemis var. Gunde 2 bardak yesil cay, 3 litre su ve spor.

25 kilo vermem lazim sizce bu liste iyi kilo verdirir mi? Baska neler yapmaliyim hizli ve saglikli kilo vermek icin?

Güncellemeler:
Listemde degisiklik yapmali miyim?
4-5 ayda en az 20 kilo vermek istiyorum

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Buda diyetmi be arkadaşım :) Bu diyet felan hepsi palavra alayı hikaye. Bak arkadaşım diyetle felan uğraşma sakın sen mideni küçült. Bak ben bugün öğlen 1 tabak bezelye akşamsa bir tabak mantarla yoğurt yedim ve feci doydum. Yağ yakmak istiyosan sabah kahvaltı kesinlikle yapmamalısın. Mümkün olduğunca geç ye öğleden sonra ye. Buradaki amaç mideni küçültmek. ilk 3-4 gün son derece zorlanırsın ama 1 hafta sonra alışırsın yeme isteğin gelmez. Ciddiyim. Önemli olan yediğinden fazlasını yakmak. Sporsuz olmaz. Eğer spora gidemiyosan evde squat yap oda çok işe yarar. Ben mesela günde 2 öğün yapıyorum ve gayette doyuyorum. Karbonatlı su var bak 1.5 lt suya 1 tatlı kaşığı karbonatla limon ekle gerçekten işe yarar hem seni tok tutar hemde yağları yakmana yardımcı olur. Neyse işte dediğim gibi diyetlerle bir yere varamazsın. Sen dediğimi yap kefir felan kullan. Ekmek şekeri kes tuz olarak kaya tuzu kullan kaya tuzunun zararı yoktur ama sadece yemeklerde. Pul biber felan kullan yemeğe kat. Tokluk hissi için yemeği geç bitirmeye bak hemen yeme sağ elinle yemek yiyosan sol elinle ye. Yavaş ye yani. Bide yemek yerken doyduğunu anlamazsın en az bir 20 dk felan geçmesi lazım. Dediklerimi yaparsan garanti hızlı bir şekilde kilo verirsin Bu işte en önemli olan şey AZİM. Eğer azmin yoksa hiç başlama hayal kırıklığı yaşarsın. Bu şekilde 2 ay devam et gözle görülür büyük bir fark elde edersin. Neyse sana kolay gelsin dediklerimi uygularsan Büyük ölçüde faydasını görürsün :) Hadi bakalım şampiyon Kolay gelsin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Merhaba, amatör futbol oyuncusu ve kilo almak için denemediği yöntem kalmamış biri olarak bazı tavsiyelerim var. 4-5 ayda 20 kilo vermek hayalden bile ötedir. Tabii veren olabilir lakin bu vücut dengeni bozar. Eğer böyle iddialı bir kilo vermek istersen diyetisyene gidip düzenli olarak 10 günde bir muayene ve rutin kontrol yaptırman gerekir. Zira belki fark etmediğin hastalıkların vardır ve ani kilo verişinde bünyen zayıfladığında atağa geçerler. Bütün bunları geçince, kilo vermek için 3 yol öneririm. Birisi hızlı kilo verdirir ama irade gerektirir, diğer ikisi yavaş verdirir ama rahattır.

- Hızlı vermek için hem gün içinde normalden fazla hareket etmeli hem de normaldekinden az kalori almalısın ki bu kan şekerini ya da tansiyonunu riske eder, bir doktora görünmeden abanma derim. En azından yavaşça başla tempoya.

-Yavaş vermek için iki yol var, birisi her zamanki hareketlerini yap evde oturuyorsan yine otur spora çıkma ancak aldığın kaloriyi sınırla. Yine her besinden tüket fakat kalorisi az olsun. Yani iki besin C vitamini içeriyorsa düşük olanı seç.

-Bir diğeri ve en kolayı ise her zamanki gibi hatta dilediğince ye, fazla bile yiyebilirsin normalden, ama hareket miktarını artır. Metabolizman hızlansın. Ben mesela tempoya bir kaptırdım 1 senedir her sabah yerimde duramayıp yürüyüşe çıkarım. Annemler kahvaltı yapar 12 gibi ama ben yemem önce yürürüm. Aynı şekilde akşam da. Ayrıca yemek yerken beynimize sinyal 20 dakika kadar geç ulaşır. Miden şişme noktasına gelmeden yemeyi bırak. Ah be doymadım diye hissedeceksin ama 20 dakika kadar sonra açlık hissin yok olacak.

Yine de nolursa olsun bir ekdokrinoloji bölümüne gidip tiroid durumuna falan baktırabilirsin. Hormon yapısından kilo almaya ya da vermemeye yatkın olabilirsin. İyi çalışmalar bol şans :)

0|0
    0|0
    • eğer ağır spor yapıp fazla sıvı kaybederseniz 2 litreye dengelemek için 3 litre su içebilirsiniz. ancak çok su içmek kilo verdirir mi tartışılır. çünkü vücut sadece çok su içince değil; susuz kalınca da yağ yakar yağı suya çevirmek için. ayrıca 3 litre şişirebilir sizi. bu sebeple de hareket imkanınız kısıtlanır kalori yakamazsınız. kilo verdirmek için favori besin önerim ise yeşil mercimek çorbasıdır. kalorisi fazla olabilir ancak uzun süre tok tutup bazen 1 öğünden kurtarabilir. mide sorunlarına yol açmaması için tüketirken kimyon atarsanız gaz oluşumu olmaz. son olarak, DİYET kilo verdirmez. diyet her şeyden yeterince yemek düzenli beslenmek demektir. kilo verdiren yeme programına REJİM denir. ancak sadece birkaç düzenli yemek listesi kilo verdirmez. yani 2 dilim peynir yiyip kilo veremezsiniz. vücutta yağ yakımı olması için efor sarfetmelisiniz.

• Yanlış bence böyle bir diyet herkese önermek olmak bunun yerine kalori ihtiyacını hesaplaman lazım ve kalori ihtiyacının 200-300 azını alıcaksın

0|0
    0|0
    • Bu diyet agir mi?

• Ağır veya hafif diyemem kişiden kişiye değişir bu çünki :) örnek olarak sana 2000kalori lazım kilo vermek istiyorsan 1750-1800 kalori almalısın ve bu kalori aralıgındaki diyet listelerine bakıcaksın eğer kilo almak istiyorsan 2200 alıcaksın böyle çok zor birşey degil kilo vermek bizim salonda bir profesyonel bokscu abi vardı maçlara çıkacagı zaman kilo alıyordu maçları bittiginde kilo veriyordu çok kolayca

• 2 türlü kilo verebilirsin 1-Gereginden biraz daha az kalori alarak 2-Gereken kaloriyi alıp spor yaparak ikisini birleştirirsen güzel bir şekilde kilo verirsin ve sporu sadece kilo vermek için düşünmeyin saglıklı yaşam için gerekli birşey eğer cidden kilo vermek istiyorsanız Youtube'da Ağırsaglam diye bir kanal var orayı takip ederseniz kesin verim alırsınız :)

• Gayet güzel, hem sağlıklı hem metabolizmayı canlı tutacak hem de yağ yaktıracak bir liste. Pulbiber tavsiye ederim acı yağ yakmaya yardımcı olur. Ev yoğurdu yiyebilirsen daha iyi olur. Öğlen her gün tavuk yiyemeyebilirsin. Onun yerine light ton balığı alabilirsin.

0|0
    0|0
    • ton balığı yüksek miktarda cıva içerir. düzenli tüketilemez.

• Evet light ton baligi alirim. Cok tesekkurlerr

• alakası yok abi. ton balığı konservede durduğu için küçük sanılır lakin adı üstünde TON balığıdır. yani tonlarca ağırlık çeker. denizde ne bulsa yer. bu nedenle zehirli madde birikimi de yüzlerce kilo olur. ton balığı küçük küçük parçalanıp konserveye konunca da o yüzlerce kilo zehir bize kadar gelir. poşede ya da konserveye konuluyor oluşu zehirli ve ağır metal madde miktarını azaltmaz. hamsi, somon gibi küçük bir balık türü olsa tamam. ama ton balığı ayda 3 kere falan yenmeli bence. diğer konservelerden ne kadar yerseniz yeyin ama büyük balık çok yenirse sinir sistemini iflas ettirir.

• Gayet iyi bir diyet programı.
    Kuru kayısı ve ceviz 3 4 tane ve kahvaltı da lor peyniri de tüketebilirsin.
    Tavuğu da ızgara değil haşlanmış ye tuzsuz.
    Akiam yemeğinde bulgur pilavıda yiyebilirsin.
    Unlu tuzlu şekerli şeylerden uzak dur.
    Light yoğurdun içine marketten müsli alarak 3 yemek kaşığı koyup beraber yiyebilirsin.

0|0
    0|0
  • güzel diyet uygula 2 güne ölürsün

0|0
    0|0
  • Kahvaltiyi gec yaparim ben hep sabah yesil cay cakarim 1 saat sonra kahvalti ederim yag yakimi icin etkili

0|0
    0|0
  • Ben ayda 15 kilo verdim ekmek olmasa çok iyi olur ekmeği un tuz şeker tamamen kes spor olarak fitness ve yüzme yapabiliyorsan yap ben öyle verdim mesaj atarsan özel den yardım edebilirim

0|0
    0|0
  • 3 Litre fazla kaçmış sinir sistemin çökebilir dikkat etmelisin bence 2 bucuk ya da 2 litreye azaltmalısın sabahları yürüyüş yapmalısın aç karnına ve spor salonunda biraz ter atmalısın

0|0
    0|0
  • bu diyet yeterli fazlası aşırı olur sağlığın gider.

0|0
    0|0
  • Veririsin guzel. bunu uygula

0|0
    0|0
    • Insallah yaa 4-5 ayda vermek istiyorum

• Bilmem

0|0
    0|0
  • İyi bence kullan

0|0
    0|0
  • çık spor yap, adam gibi yemeğini ye, bu nedir ya onu ye bunu yeme beni yeme sörf ye :P.

0|0
    0|0
    • Sence az mi bu liste?

• bence beş öğün spor yapsan daha mantıklı, suyunu da iç, yemeğini de ye, ama spor öncelik.

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...