Islamiyette kadının yeri nedir?

arkadaslar neden islam dininde 1 erkeğe 4 kadın düşerken 1 kadına 4 arkek düşmez ayrıca hz muhammedin 11 tane eş alması neden şartmıydı sonucta... Daha Fazla

En İyi Görüş

• İslamda kadının yeri:Çocuk makinası,hizmetçi,köle,cinsel obje,çocuk yaşta dedesi yaşındakilerle evlendilerilmesi dinen caiz sayılan ,para karşılığında satılan pazar malı,ikinci sınıf insan türü,recm dahil her türlü baskı ve cezaya layık görülen canlı türü,şeriat olan ülkelerde yanında bir yakını olmadan sokakta dolaşması yasak olan canlı türü,sex kölesi vs.Anlayacağınız islamın kadına,dişi ve doğurgan olmaya vermiş olduğu değer saymakla bitmez.Bu nedenle kadına çok değer verildiği için en çok kadın cinayetleri islam ülkelerindedir,çocuk yaşta dedesi yaşındakilerle zorla evlendirilenler gene islam ülkeleri,kadınların en az hakka sahip olduğu gene islam ülkeleri,kendilerine sapıkça saldırılan en çok olduğu ülkeler gene müslüman ülkeler.Ayrıca söylemeden geçemeyecem:Şimdi evli bir erkeğin bir başka bayana sulanıp ikinci,üçüncü ve dördüncü evlilik yapması normal ve caiz sayılırken kadın bir başka erkeğe meylettiğinde recm ediliyor,İşte Allah'ın kadına verdiği değer,Allah bile erkeğe tanıdığı özgürlüğü kadına tanımıyor,eşit görmüyor.Kısacası bu...

• Eski zamanda kadın mal gibi satılırdı,

Kadınlara değer veren din islam dinidir.

Kadın ordan oraya itilip atılırdı,

Kızlar uğursuz sayılır öyle bilirlerdi,

Çoğu kız beş yaşına gelmeden ölürlerdi.

Araplarda kızlar toprağa gömülürlerdi,

Çok yerde kadına nefretle kin güderlerdi,

Sevmediği kadını bırakıp giderlerdi.

Avrupada kadına eziyet ederlerdi,

• Öncekileri Göster
    • ben diyom çanakkale boğazı sen dion... ben kadına verilen haktan bahsediom yaratılıştan falan degil allahı inkar etmedim ben

• Başkalarını cehaletle suçlayana bak şimdi kafamı kızdırma buraya ayetleri yığardım ama,neyse beyni körelmişlere bir şey yapamayız.