Basketbol kariyerine üniversiteden başlamak?

Arkadaşlar merhaba ben lise son öğrencisiyim.
8. sınıftan beri basketbol oynuyorum. 4-5 senedir okul takımındayim. Bu sene bir şey farkettim ki basketbol hayatımın bir parçası olmuş. Ve buradan ilerlemek istiyorum. Yaşım için geç kaldın diyorlar. Daha önce klübe gitmedim. Yaşadığım şehir itibari ile sadece 1 -2 klüp var. ikisinede çağrılmıştım ailem ve bu sene sınavım olduğu için gidemedim. . boyum 177 şutlarım cidden iyi, oyun görüşümünde iyi olduğunu dusunuyorum
Top kabiliyetim cok zayıf. Bu yaz sırf bacak çalıştım sıçramamı azda olsa arttırdım. Şuna bağlıyorum üniversitenin takımına girebilirsem gecemi gündüzüme katıp çalışırsam yükselebilir miyim? 1. ve 2. lig birleşti diye biliyorum. Üniversitelerin bir çoğu 1. Lig yani onun bir üstü kbbl zaten. Ailem sürekli yapamazsın diyor. bir yol yordam söyliyebilecek var mı?

0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum öncelikle bu isteğin çok güzel gerçekten...
    Evet yaş olarak küçük sayılabilecek bir yaş değil ancak; üniversite'de gayet iyi iş çıkarabilirsin.
    Basketbol can'dır gerçekten. Sporlar içerisinde en güzel, en aşık olunasıdır. Herkes senin hakkında mutlaka bir şeyler söyler... Sen şunu yapamazsın, bunu başaramazsın vs vs. Bu hep böyle olmuştur. Ama bunlar seni durdurmasın sakın!!!
    Bende bunları çok duydum ama hep çabaladım ve zirvede olamadıysam bile çok takdir edildim, güzel şeyler başardım, mutlu olarak yaptım bu işi her zaman. En önemlisi de: ÇABALADIM her zaman. Emeklerimi görenler parmak ısırdı.
    Ben kendimi üniversite'de buldum; 4 yıl paramı kazandığım gibi, keyif alarak da oynadım.
    Tamam, belki 1. ligde veya süper ligde oynayamadım ama en azından yapmadım demeyeceğim... Keşke demeyeceğim.
    Bu düşüncelerin hoş gerçekten. Emek vermen ise çok daha güzel ve bu güzellikten asla mahrum bırakma kendini. Hem ben gayet iyi yerlerde olacağına inanıyorum çünkü Bayanlarda çok daha oturaklı bir şekilde ilerliyor basketbol temposu. Her zaman kendine güven ve hakkında olumsuz düşünenleri de çok umursama tamam mı?
    Herşey gönlünce olsun dostum. Basketbol ile dolu güzel günlerin olsun dileklerimle... 🏀✌

1|0
    0|0
    • şu an kelimelerle ifade edemiyorum. Lakin şu bir kaç satırlık yorumunuz benim için her şey , ihtiyacım olan küçük bir umuttu. Vazgeçmiştim nerdeyse simdi kaybetsem bile en azından denemiş olacağım. Eğer olurda bir geleceğim olursa bu sözlerinizi asla unutmayacağım.

• Çok mutlu oldum gerçekten şimdi. Lütfen umudunu kaybetme ve çabala. Yap bunu. Kendi kapasitenin farkında ol. Keşke dememek için çabala! Basketbol ile ilgili ne olursa çekinmeden de sorabilirsin.
      Bir kere daha herşey gönlünce olsun.

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• bak o zaman sana bir hedef çiziyim İstanbul Üniversitesi BESYO yu kazanmaya çalış, Üniversitenin bayan basktebol takımı olan İÜBSK şu anda bayan basktbol liginde 1. ligte oynuyor, geçmişte şampiyonlugu olan köklü br geleneğe sahip sporcu yetiştiren bir kuluptur, oyuncularınından bir kısmını, bazen azını kendi üniversitesinden ya da diger ünilerden alıyor, eger dediğin gibi bir kabiliyetin varsa ordan çok rahat bir kanalla geçiş yapabilirsin, zaten besyonun orda hem maçlarını hemde antremanlarını yapıyorlar bence dene kendine güveniyorsan

1|0
    0|0
    • Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Bir şey merak ediyorum. aynısını başka ünide misal Anadolu üniversitesinde yapabilir miyim?

• anladım bunu şundan dolayı dedim özelilkle İstanbul üni. BESYO yu, basketbol takımı hem var hem ligde , kendini tanıttın mı daha kolay yol alırsın diye önerdim sana, anadolu üniversitesi için araştır bence

• Profesyonel hayatına üniversite başlamak çok geç olur

0|0
    0|0
  • yaşın için evet geç kalmışın uzun bir süre lisanslı oynadım bende ortaokulda başladım basketbol sevilen bir oyun ve şu an hem yeteneğin zayıf hemde zamanın yok genede hobi olarak oynayabilirsin ama kariyer olarak bence daha uygun seylere yonel

0|0
    0|0
  • Kaç yaşındasın peki şuan?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...