Squat yapıpta yok arkadaş hiç birşeye yaramadı hikaye bunlar diyen var mı?

2 gündür kendimi paralıyorum bide işe yaramazsa valla iyice tepem atar 😫 burada ağırlıksız yapıyorum 1.67 boy 53 kiloyum öyle büyük vücut sıkıntımda yok ta daha da fit olmak istiyorum 1. gün 40 tane falan yaptım yalan olmasın tam saymadım dün 3 set 20 toplam 60 yaptım bugün de 5 arttırıp 65 yapıcam aslında mecalim bile yok Allahım bu nasıl bir ağrıdır ama pes etmek yok çok ağrım var ama bugün yapıp yarın dinlenicem diğer gün beş tane daha arttıracam 1programım nasıl 2 bu planla bir yol kat edebilir miyim 3 aman ben yaptım hiç bir halta yaramadı boşuna kendini pa ra lama diyen varmı?

0|0
9|20

En İyi Kız Görüşü

• İşe yarar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• 2 gun nedir ya vucutta grunur degisiklikler 1 ayin sonunda baslar

1|0
    0|0
    • Yok yanlış anladın 2 günde sonuç demedim 2nci gün sayı arttırdım dedim :)

• Önerebileceğin site var mı diğer günler yapabileceğim hareketlere bakmam için

• Youtuba yazarsan binlerce video cikiyor bende bazen ordan bakiyem

• ağırlık artırmazsan hiçbirşeye yaramaz. Kaslarına 20 tekrarı geçemeyecek bir ağırlık direncine tabi tutman gerek. O ağırlıkla 15 tekrar yapacaksın. Yani sayıyı değil ağırlığı artıracaksın. Bir de kız olduğun için hormonlardan dolayı erkeklere göre çok daha yavaş sonuç olur. 1 yılı gözden çıkarman lazım farkedilecek bir değişim için. Tabi düzenli ve disiplinli beslenme de olursa bu dediğim.

0|0
    0|0
  • 1) Ağırlıksız yaparsan zaten bir işe yaramaz
    2) Bacak insan vücudunun en büyük kas grubudur, bu yüzden bacağın recoverysi yaklaşık 72 saattir. Yani bugün bacak çalıştığın zaman 72 saat sonra tekrar iyileşme oluyor, sen hergün bacak çalışırsan zaten verim alamazsın

0|0
    0|0
  • Her gün yapma
    Ağırlıksız yapma
    Kafana göre yapma

1|0
    0|0
    • Ama benim derdim kas değil ki sıkılaşmak oyüzden ağırlıksız yapıyorum

• 2 günde bir mi 3 günde bir mi sence

• İki günde bir

• Hareketi dogru yaptigin surece sorun olmaz.
    Aci yoksa sonucta yok 👍

1|0
    0|0
  • bak fitness yapan birisi olarak amacın kalcalarını sertleştirmekse yukarı doğru çıktığı zaman kalçalarınıda sıkman gerekiyor onun dışında ağır çalışırsan eğer kendine 24 saat bekleme süresi tanıyacaksın spordan sonrada protein alarak vucudunu destekleyeceksin sürekli yaptıkdan sonra gelişecektir zaten

0|0
    0|0
    • Yani 2 gün yaptım bugün yapmayayım mı

• Aslında ağrım var ama şimdi diyorum ki araya bir gün beklersem alışma sürecim uzar mı

• vucudun kendini toparlaması lazım alakası yok

• Ağırlıksız yapmaya devam et 2 gün arayla yap bir de lunge ekle: :)

1|0
    0|0
  • valla ben 2 hafta yaptım bir boka yaramadı dıye dusunuyorum :D

1|0
    0|0
  • Hayır yarıyo

0|0
    0|0
  • O kadar kısa sürede olmazki enaz 2 3 ayda etkisini görürsün

0|0
    0|0
  • Eğer düzgün yapıp beslenmeni de düzeltirsen 1 ayda sonuç görürsün. 4 günde 1 ara ver.

0|0
    0|0
  • yalandır... çok işe yarar... squat yapan kadınlar ile yapmayan kadın arasında dağlar denizler ırmaklar kadar fark var

0|0
    0|0
  • Spora mı ac kaldın az az basla ya ne o 20 ler 40 lar yazık kaslarına ,
    havas havas yap 4 set 10 ar adet hıc kg tamadan sadece bar ıle kı o bar zaten 8 kg dan asagı degıl 3 gun sonra 5 er kılo tak sonra 10

0|0
    0|0
  • boy kilon iyi haftada 4 gün yeterli 2-3 ayda değişimi farketmye başlarsın

0|0
    0|0
  • Bana sacma geliyor

0|0
    0|0
  • Kütle artışı isiyorsan 10 tekrar yapacak ağırlıklar seç 11 de seni yere devirsin

0|0
    0|0
  • İki günde belli eder mi saf 😀

0|0
    0|0
    • Yazdığımı yanlış okumuşsun :)

• Çok teşekkür ederim 😃

• 😄 ne gülon? 😄 Rica ederim

• iki haftada farkedersin değişikliği. sabret, devam et

0|0
    0|0
    • Her gün yapmamın zararı olur mu

• kasların da dinlenmeye ihtiyacı var. iki üç günde bir dinlendir, bir gün ara ver daha iyi olur

• Doğru düzgün yapmıyorsunuz da ondan

https://www.youtube.com/watch?v=5Wu3C-Qcaqw

0|0
    0|0
  • Biraz sabir gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Hayir yarıyor. Agri da olucak acida:D ben ağırlıkla calismaya başladım artik. Sende 2 ay boyle devam et sonra ağırlıkla calisirsin.

1|0
    0|0
  • Bence etkisi var doğru metodu bul

1|0
    0|0
  • Uzun süre, devamlı ve planli yaparsan faydasını görürsün.

1|0
    0|0
  • Her gün vazgeçmeden yap. Ağrının olması işe yaradığını gösterir.
    Hatta sana bir de şu hareketi öneririm ; Sırt üstü yere yat , ayaklarınla büyük bir yastığı tut , ayaklarını kaldırıp ellerinle yastığı al. Sonra yastık elindeyken tamamen düz olacak şekilde uzan. Bu sefer de elindeki yastığı ayaklarınla alıp , dümdüz yere uzan. Karın kaslarına da bacak kaslarına da iyi geliyor.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim canım deneyeceğim :)

• İse yariyor yap

1|0
    0|0
  • yariyor nu bir ikincisi ilk hafta uc gun ust uste yapma iki gun yap bir gun dinlen ucuncusu agirlikla yap

0|0
    0|0
  • Bir ay dikkat ederek yaptım , işe yaradı tabi cok bir fark olmadı okadar

0|0
    0|0
  • Derdin ne ya iyisin işte.

0|0
    0|0
    • Ama öyle deme şimdiden dikkat etmeyince ilerleyen yaşlarda sarkma selülit birsürü sorun çıkıyo kuzum

• Öleyim ben. Bir sürü fazla kilom var

Yükleniyor...