Kapat

Olumlama yapar mısınız?

Mutsuz olduğunuz zaman lakin olumsuz bir olay yaşadığınızda olumlama yapar mısınız? Yaparsanız ne gibi olaylara ne yaparsınız?

0|0
412

En İyi Erkek Görüşü

• mutsuzluğumda mutluluğu yaşayan her daim gülen birisi olarak mutsuzluk nedir bilmem... :)

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• Çoğemuzun günlük yaşomı aşamayacağımızı sandığımız sorunlarla doludur. Sorunla karşılaştığımızda kendimizi dünyanın en mutsuz insanı sanırız. Talihimize küser, yaşamla bağımızı kısa bir süre içinde olsa koparır, acımıza konsantre oluruz. Oysa olup bitenlere, bir de madalyonun öbür yüzünden bakacak olursak, sarsıcı bir etki yaşadığımız o anlar bizim evrimimiz için en kıymetli anlardır.

Yaşamı olumlamak, içimize dönmek ve yeni bir sorgulama yapmak için olağanüstü kıymetli bir kıymetli bir fırsatla karşı karşıya olduğumuzu bir anlasak, ‘Ben’imizin attığı çığlıklara bakıp biz bile şaşırabiliriz.lakin bu çığlıkları sadece kendimiz duyarız o zaman da özdemir asaf,ın dediği gibi paylaşamadığmız yanlızlığa gömülürüz.

1|0
    0|0
  • Olumsuz olumlama yapardım aslında. O an ki sıkıntımı düşünür bir de daha ağır sıkıntısı olanları düşünürdüm. Ona göre mantıklı bir yargıya varırdım. O andan sonra yapmam gerekenleri düşünürdüm. Sıkıntımı basit hale getirip kendimi mutlu edecek yöntemlerini, yönlerini bulmaya çalışırdım. Kısacası her sıkıntının altında bir gülücük, bir iyilik bulunur. Onları araştırırdım.

0|0
    0|0
  • Sokratesi çagırırım,o bir söz söyler,şimdi bu ne dedi der diger olayı unuturum

1|0
    0|0
  • kafa nereye ben oraya :D mumkun oldugunca takıntı yapmam.. dans ederım bıseyler yaparım öyle böyle..

0|0
    0|0
  • Her işte bir hayır vardır temel felsefem.

0|0
    0|0
  • Yapamıyorum malesef :(

0|0
    0|0
  • bunu yapmak hayat karşısında zayıf düşürmez mi ?

0|0
    0|0
  • pollyannacılık yapmam yapamam.bu bir meziyettir bana gore

0|0
    0|0
  • adam olacak çocuk bokundan belli olur.

0|0
    0|0
  • mutsuz olduğum zaman kimseye mutluluk yoktur herkese zarar veririm

0|0
    0|0
  • mesela şöyle canım sıkılırsa motorimle gezme olumlaması yaprım (:

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• yapamıyorum etrafımdakilere sarıyorum.

0|0
    0|0
  • yapmalı her insan. başka türlü geçmiyor hiçbir acı.

1|0
    0|0
  • Hayır yapmam

0|0
    0|0
  • sağlığım yerinde

0|0
    0|0
Yükleniyor...